çok para kazandıran meslekler

Dünyanın En Çok Para Kazanan Meslekleri !!

Dünyanın En Çok Para Kazanan Meslekleri !!


Dünya üzerinde bir çok sayıda meslek dalı ortaya çıkmıştır . Günümüz dünyasında ise para kazanmanın önemi artmıştır . Gerçi para kazanmanın önemi her zaman çoktu fakat , günümüzde bu önem çok daha fazla olmuştur . Giderek de önemli bir hale gelmektedir . Durum böyle iken hepimiz para kazanmak için eğitilir ve zamanımızı bu yönde harcarız . 

Çocukluktan itibaren , çevremizdekileri anlamaya başlayınca paranın önemini anlamaya başlarız . Çevremizdekiler sürekli paradan bahsederler , kim ne kadar kazanıyor ? Kim ne meslekle uğraşıp ne kadar gelir elde ediyor ? Kim daha zengin ? Kim ev sahibi olmuş ? Kim kirada ? gibi konuşmalara çevremizde sürekli konuşmaktadır . Biz ise o yaşlarda oyunlarla ve günümüzü gün etmekle meşgul oluyoruz . Bilmiyoruz ki ileride bizde bu konulardan sorumlu olacağız ve bu konuşmaları yapacağız . 

Türkiye'de eğitim sistemi bizi meslek dallarına itmektedir . Güzel bir meslek sahibi olup hayatımızı kazanmamız , güzel ve refah bir hayat yaşamamız öğretilir . Genelde herkesin çocukluk hayali , doktor olmaktır . Bazıları avukat olmayı da seçer bunun nedeni en popüler , en saygın ve en çok para kazanan meslekler bu mesleklerdir . 

Günümüzde hala daha bu durum devam etmektedir . Fakat biraz da olsa ticaretin önemi anlaşılmış ve gerek İnternet gerekse ticaret yönüne yönelimler artmıştır . 

Konumuz meslek dallarının en çok kazananları olduğundan , en çok para kazanan meslekleri sizlere tanıtmaya çalışacağız . Sizlere yardımcı olabilmek için elimizden geleni yapıyoruz . Desteklerinizi bekliyoruz . Hayırlı günler bol kazançlar dileriz .Profesör


Profesörler üniversitelerde daha iyi bir eğitim olsun diye uğraşan , araştıran ve toplumu geliştirmeye çalışan kişilerdir . Profesör olma süreci biraz uzun olsa da bu sürece değer karşılıkları kazanmanızı sağlar . Maaşı gayet iyi olmakla beraber saygınlığı da bir hayli yüksektir . Yıllık ortalama gelirleri 70.000 $ dır . Bu genel bir rakam olmakla beraber değişkenlikler de göstermektedir .

Profesörler çok bilgili , iyi yetişmiş toplum için bulunmaz bir kaynaktır . Yetiştireceği öğrencilerin kaliteleri tamamen olmasa da onlara bağlıdır . Geleceğin profesörlerini yani geleceğe yön veren isimleri onlar belirlemekte , onlar eğitmektedir . Bu yüzden çok ama çok önemli , kutsal bir meslektir . Çok okuyup , çok bilen aynı zamanda da çok gezen ve çok gören kişilerdir . Sürekli seminerler için yurt dışına veya yurt içinde ki bölgelere giderler . Bu yüzden toplumun ve dünyanın yapısını en iyi bilen meslek dallarından biridir . Konuşma Patoloğu


Konuşma patoloğu çok bilinen bir meslek değildir . Fakat önemi çok büyüktür . Neden mi? Çünkü iletişim problemlerini çözüyorlar. 

Günümüzde İnternet sektörünün olağanüstü gelişmesiyle birlikte bu yöne eğilim artmıştır. Gerek küçük yaşlarda gerekse orta yaşlarda bu yöne olan yönelim artmıştır .Çocukların oyun başında , gençlerin hem oyun hemde para kazanmak için bilgisayar başında oturmaları her geçen gün artmıştır . Yetişkinlerin ise gerek işleri gereği , gerekse diğer yönlerden bilgisayar başında geçirdikleri saatler yükselmektedir .

Durum bu iken herkes zamanın bilgisayar başında geçirmektedir . İletişimleri ise bilgisayar üzerinden veya telefondan yapmaktadırlar. Peki bu sağlıklı ? Hayır . İşte burada devreye konuşma patalokları girmekte ve ellerinden geldiği kadar bu soruna bir çare aramaktadırlar . 

Her yaşa hitap eden bu meslek dalı , çocukluktan başlayıp herkesin birbiriyle iyi iletişim kurmasını amaçlamaktadır . İleri yaştakiler için ise daha farklı uygulamalar yapıp ellerinden geldikleri kadar onları da bu konuda geliştirmektedirler .

Çok ihtiyaç bir meslek dalı olduğundan kazançları da bu yönde artmaktadır . Yıllık ortalama 75.000 $ kazanmaktadırlar .Diş HekimleriÇocukluk zamanlarımızda ki en korkunç doktordur . Dişlere önem verme açısından pek iyi bir ülke olduğumuz söylenemez . Bundan en çok fayda gören isimler ise diş hekimleri olmaktadır . Çocukların şeker yüzünden çürüyen dişleri , yetişkinlerin sigara yüzünden çürüyen dişleri onlara para kazandırmaktadır . 

Diş vücudumuzun en önemli yerlerinden biridir . Ve dişimiz ağırdı mı başımızda ağırmaktadır . Bu da kısa süreliğine de olsa hayattan soğumamıza ve büyük bir acı çekmemize neden olmaktadır . Bunu önlemek için var olan diş hekimleri bu noktada devreye girip , bizi bu dertten kurtarmaktadırlar . 

Çok ama çok ihtiyaç duyulan bir meslek olduğu için kazancıda fazladır . Net bir gelir vermemiz çok zordur . Çünkü müşteri sayısına ve fiyatlara göre çok ama çok değişkenlik göstermektedir . Fakat yıllık 100.000 $ kazandıklarını kesin olarak söyleyebiliriz . Daha fazlası da mümkündür . Çünkü diş çok ama çok önemlidir . FizyoterapistSporcuların olmazsa olmazıdır . Sakatlık sürecini aşmak için sporcuların baş vurdukları ilk yerdir . Günümüzde özellikle futbol piyasası bu kadar büyümüşken ve milyon dolarlar harcanırken , bu kadar para verilen futbolcuların bir sakatlık yüzünden oynamamasını hiçbir yönetici istemez . Bu yüzden fizyoterapistlere ödedikleri miktar çok ama çok fazladır . Bir futbolcunun bir hafta daha erken iyileşmesi için veya çok önemli bir maça yetiştirilmesi için servet harcanmaktadır . 

Tabi ki sadece futbol değil basketbolda da aynı durum söz konusudur . Özellikle NBA ' deo kadar yüksek paralardan söz edilmektedir ki fizyoterapiste verilen paralar bile çok küçük kalmaktadır . Bu yüzden sakatlanan veya sorun yaşayan bir basketbolcuyu iyileştirmek görevi fizyoterapistte olduğu için yüksek miktarlar kazanmaktadır .

Genel olarak yaşamda da öyledir . Sadece sporla sınırlamak onlara haksızlık olur . Sorun yaşayan insanların sorunlarını çözen , bazı insanları hiç umut yokken yürüten de yine fizyoterapistlerdir . 

Gelirleri ise değişiklik göstermektedir . Fakat yine 100.000 $ 'ın üzerindedir . Bazı çok tanınmış kişiler ise milyon dolarlar kazanmakla ünlüdürler .Çünkü mesleklerinin en iyileridir . Ve çok zenginler sorun yaşadıklarında direkt olarak onun yanına gitmektedirler .

Yazılım Mühendisliği
Günümüzde İnternet sektörünün geldiği seviye en üsttedir . Bu sektörün üstünde herhangi bir sektör bulunmamaktadır . Maddi açıdan bakacak olursak dünyanın en zenginleri de genelde İnternet sektöründe çalışmaktadırlar . 

Durum böyle iken yeni yazılımlar , yeni programlara ihtiyaç duyulur . Bide tabi ki bu yazılım ve programları yazacak insanlara.Yazılım mühendisleri burada işin içine girerler ve çalıştıkları yöndeki şirkete en yaralı yazılımları yazmaya çalışırlar . Sürekli geliştirilmesi ve güncellenmesi gereken bu yazılımların kontrolü tamamen onlardadır . 

Her şirket güvenliği ilk planda tuttuğu için güvenlik yazılımlarına verilen önem çok fazladır . Ve bu kadar gelişen sektörde bir çok büyük şirketin güvenlik duvarı kırılmıştır . Bu yüzden şirketler bu alana çok önem verip en iyi yazılım mühendislerini kendi bünyesine katmaya çalışmaktadır . Bu da mühendislerin ücretlerine yansıyıp , miktarı artırmaktadır . 
Yazılım mühendislerinin yıllık ne kadar kazandığını kimse bilemez. Çünkü para kazanabilecekleri o kadar yer vardır ki sadece maaşa tabi olacaklarını hiç sanmıyorum . Bu yüzden milyon hatta milyar dolarlar bile kazanmaları anlık bir iştir . Fakat çok zor , çok emek isteyen ve yapmak için üstün zeka isteyen bir iştir . Sigortacılar 


Para dünyasında yaşıyoruz herkes daha fazlası için uğraşıyor . Mal mülk satın alıyorlar peki bunların güvenliğini nasıl sağlayacaklar ? evlerin , arabaların bir anda yok olması içten bile değil . Bir deprem anında tüm evleriniz yıkılabilir arabalarınız hurdaya dönebilir . Peki bu durumda ne yapacaksınız ? Tabi ki sigorta şirketlerine başvuracaksınız . 

Sigorta şirketleri size ve malınıza çok ama çok iyi bakabilir . Kendinizi bile sigortalatabilirsiniz . Evlerinizi veya arabalarınızı belirli ücret karşısında garantiye almak için sigorta şirketine gitmeniz gerekmektedir . Sigorta şirketleri de bu yüzden çok kazanmakta ve sigortacılarına çok ödemektedirler . 

Belirli bir maaşları olduğundan , tabi birazcık değişiklik gösterse de maaşları yüksektir . Fakat az kazananı da vardır yüksek kazananı da. Meslek hayatında gelirinizi bilginiz belirler bu yüzden net bir kazanç söylemek zordur . Fakat yıllık ortalama 130.000 $ kazanan sigortacılar iyi paralar kazanmaktadırlar .

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

7 yorum :

 1. Sigortacılar ne kazanıyor öyle ya. Ama geleceği iyi olan en iyi meslek yazılım mühendisliği tabiki.

  YanıtlaSil
 2. Benim de diş hekimi tanıdığım var ve adam gerçekten deli gibi para kazanıyor en çok kazandıran mesleklerde yer alması beni şaşırtmadı

  YanıtlaSil
 3. Özel sektörde diş hekimliği cidden çok para kazanıyor. Yeni model porsche panamera alan diş hekimi biliyorum.

  YanıtlaSil
 4. En iyi ve güvenilir oyun sitelerine hemen katıl ve hiç para ödemeden , aşağıdaki linklere girerek , tamamen ücretsiz kayıt olun. Hemen gerçek para kazanmaya başlayın, kısa zamanda yüksek gelirler elde etmeye başlayın.İyi ve bol kazançlı oyunlar dileğiyle….
  https://parabahcesi.com/?ref=18992
  http://www.utopya.online/kaydol.php?davet=3ef02556fc
  https://kirazengini.com/?ref=260
  https://www.woodof.com/ref/82cadb0649a3af4968404c9f6031b233#register
  http://madenistan.com/?i=1143
  ÖDEME PUANI VE DEPO YOKTUR!!

  YanıtlaSil
 5. GERÇEK PARA KAZANDIRAN SİTELER:
  Tamamen ücretsiz kayıt olun. Hemen gerçek para kazanmaya başlayın, kısa zamanda yüksek gelirler elde etmeye başlayın.İyi ve bol kazançlı oyunlar dileğiyle….
  - * Oyun grafikleri ve dizaynı çok iyi, zevkli , heyecanlı, sık aralıklarla bonuslar kazandıran,depo ve ödeme puanı sorunu olmayan, emlak satın alıp -kira geliri kazanılan bir oyun, Linki:
  https://kirazengini.com/?ref=260
  - * Tarlana sebze ve meyveler dikerek geliştikçe kazanılan, zaman içinde bonuslar veren depo ve ödeme puanı sorunu olmayan , güzel ve çekişmeli bir oyun, Linki:
  https://parabahcesi.com/?ref=18992

  - * Değişik inekler satın alıp , süt satılarak kazanılan ve belirli saat aralıklarında bonuslar veren kazançlı ve zevkli bir oyun, Linki:
  http://www.utopya.online/kaydol.php?davet=3ef02556fc

  - * Bu oyundan kazanılan paralarla , gerçek çiftlikler kurmuş ve değişik illerde bu çiftlik ürünlerini satan dükkanlar açmış şirketin , karını oyuncularla paylaştığı tek gerçek çiftlik oyunu, Linki:
  https://www.ciftlikbank.com/Login/main/46594

  - * Orjinali yabancı şirket olan ve oldukça eskiden beri bütün dünyaca oynanan ,Köyde bir oduncu oyunu .Odun keserek kazanılan ve zaman içinde bonuslar veren bir oyun, Linki:
  https://www.woodof.com/ref/82cadb0649a3af4968404c9f6031b233#register

  - * Değişik madenler alıp, maden çıkararak kazanılan ,değişik zamanlarda bonuslar veren çok hareketli, zevkli bir oyun, Linki:
  http://madenistan.com/?i=1143

  YanıtlaSil
 6. Asiye ATALAY24 Ocak 2017 18:23

  SİZE ÖNEMLE TAVSİYE EDECEĞİM ,GERÇEKTEN PARA KAZANDIRAN SAĞLAM VE GÜVENİLİR 4 OYUN SİTESİ : --------------------------------------------
  1 -) KİRA ZENGİNİ : https://kirazengini.com/?ref=260
  Oyun grafikleri ve dizaynı çok iyi, zevkli , heyecanlı, sık aralıklarla bonuslar kazandıran depo ve ödeme puanı sorunu olmayan, hızla kayıt olan sayısı artan,Emlak (BİNA) satın alıp -kira geliri kazanılan ,yeni nesil- yeni bir oyun…
  2-) SANAL PETS : http://sanalpets.com/?i=13161
  İçeriği çok güzel hazırlanmış ,kullanışlı ,zevkle ve heyecanla oynayıp kazanacağınız,depo ve ödeme puanı olmayan ,değişik pet hayvanlar alıp satarak kazanılan süper bir oyun. Oyun yeni başladı ve avantajlarıda çok fazla…
  3-) ÜTOPYA ONLINE : http://www.utopya.online/kaydol.php?davet=3ef02556fc
  Değişik inekler satın alıp , süt satılarak kazanılan ve belirli saat aralıklarında bonuslar veren kazançlı ve zevkli bir oyun.
  ÖNEMLİ : ( OYUNA KAYIT OLDUKTAN SONRA MAİL’DEN AKTİVASYON YAPMANIZ GEREKİYOR.)…
  4-) ÇİFTLİK BANK : https://www.ciftlikbank.com/Login/main/46594
  Bu oyundan kazanılan paralarla , gerçek çiftlikler kurmuş ve değişik illerde bu çiftlik ürünlerini satan dükkanlar açmış şirketin , karını oyuncularla paylaştığı tek gerçek çiftlik oyunu…

  YanıtlaSil
 7. HEMEN GERÇEK PARA KAZANABİLECEĞİNİZ - 5 – GÜVENİLİR VE SAĞLAM OYUNU SİZLERE ÖNERİYORUM.
  Tamamen Ücretsiz kaydolun kazanmaya başlayın…
  1 -) KİRA ZENGİNİ : https://kirazengini.com/?ref=260
  Oyun grafikleri ve dizaynı çok iyi, zevkli , heyecanlı, sık aralıklarla bonuslar kazandıran depo ve ödeme puanı sorunu olmayan, hızla kayıt olan sayısı artan,Emlak (BİNA) satın alıp -kira geliri kazanılan ,yeni nesil- yeni bir oyun…
  2 -) PARA BAHÇESİ : https://parabahcesi.com/?ref=18992
  Tarlana sebze ve meyveler dikerek geliştikçe kazanılan, zaman içinde bonuslar veren depo ve ödeme puanı sorunu olmayan , güzel ve çekişmeli bir oyun.
  3-) SANAL PETS : http://sanalpets.com/?i=13161
  İçeriği çok güzel hazırlanmış ,kullanışlı ,zevkle ve heyecanla oynayıp kazanacağınız,depo ve ödeme puanı olmayan ,değişik pet hayvanlar alıp satarak kazanılan süper bir oyun. Oyun yeni başladı ve avantajlarıda çok fazla…
  4-) ÜTOPYA ONLINE : http://www.utopya.online/kaydol.php?davet=3ef02556fc
  Değişik inekler satın alıp , süt satılarak kazanılan ve belirli saat aralıklarında bonuslar veren kazançlı ve zevkli bir oyun.
  ÖNEMLİ : ( OYUNA KAYIT OLDUKTAN SONRA MAİL’DEN AKTİVASYON YAPMANIZ GEREKİYOR.)…
  5-) ÇİFTLİK BANK : https://www.ciftlikbank.com/Login/main/46594
  Bu oyundan kazanılan paralarla , gerçek çiftlikler kurmuş ve değişik illerde bu çiftlik ürünlerini satan dükkanlar açmış şirketin , karını oyuncularla paylaştığı tek gerçek çiftlik oyunu…

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.