league of legends para kazan

LoL Oynayarak Para Kazanmak !! League of Legends

LoL oynayarak para kazanma !! LoL oynayarak para kazanıırmı ? !! LoL oynayarak ne kadar para kazanılır ?

lol oynayarak para kazanılır mı ?
LoL Para Kazanma

Türkiye'de LoL oyununu duymayan insan sayısı gerçekten çok azdır. Neredeyse herkes bir defada olsa bu oyunu oynamış veya görmüştür. Oyunun bukadar popüler hale gelmesi de bu oyundan para kazanmamıza olanak sağlamış oldu. Peki bu devasa oyundan nasıl para kazanırız ve ne kadar para kazanırız.

LoL oyunundan para kazanmanın bir kaç farklı çeşidini size sayabilirim. Öncelikle sırayla size bu oyundan nasıl para kazanıldığını anlatayım.

1- Profesyonel LoL oyuncusu olarak para kazanabilirsiniz. E-Spor dan para kazanın


LoL oyununda en çok bilinen para kazanma yolu E-sporcu olmaktır. Ülkemizde de pek çok kişinin E- spordan para kazandığını biliyoruz. Peki E-sporcu olarak ne kadar para kazanılır ve nasıl para kazanılır ?

Öncelikle E-sporcu olarak LoL oyununda, LoL turnuvalarındaki para ödüllerinden para kazanılmakta. Ortalama bir LoL oyuncusu turnuvalara kazandığı para Türkiye'deki mühendis maaşıyla aynı olduğunu söylüyorlar. Yani ortalama 5-10 bin TL civarında. Tabi bu sadece işin görünen yüzü. Turnuva gelirlerinden elde edilen para ile iş bitmiyor. Eğer şampiyonaya katılan bir takımda yer alırsanız sizi kesinlikle bir sponsor arayacak ve size sponsor olmak isteyecektir. Sponsorlar gerçekten bu işlere oldukça yüksek paralar ödüyorlar. Çünkü sponsor için ne kadar yüksek para o kadar yüksek gelir anlamına gelmekte. E-sporcular sponsorlardan profesyonel oyuncu ekipmanlarının yanında bazen yüksek paralarda verebiliyor. Bu paralar ortalama 5 ila 20 Bin TL arasında değişmekte. Tabi geliriniz bununla da sınırlı değil. Takımınıza da sponsor olacak firmalar olacaktır ve bu sponsorlar takımınıza maddi yönden destek olmak için bazen ekipmanların yanında size parada öder. Bakın size özel bir sponsordan bahsetmiyorum ona demin değinmiştik. Bu sponsor takımınızdaki sponsor. Takımınıza sponsor olan birisi turnuvalarda çıkacağınız kıyafetlerin üzerinde amblemini koydurur yada pek çok farklı şey isteyebilir buda size ekstra para demektir. Yani ortalama bir E-Spor oyuncusu aylık 10.000 TL civarında para kazanabilir. Tabi bu para ortalama olarak diyoruz çünkü daha az veya daha fazla para kazanan E-sporcularda var.

2- LoL yayınları yaparak para kazanın.


Ülkemizde LoL oynayan kadar izleyende oldukça fazla. Ülkemizde genelde eski E-spor oyuncuları twitch üzerinden yayın LoL yayınları yaparak para kazanıyorlar. Peki Twitch üzerinden nasıl para kazanılıyor.

LoL oynayarak oynadığınız oyundaki bilgilerinizi ve oyununuzu merak eden insanlar sizin yayınınızı izliyor. Ardından izlerken muhabbet ortamı oluşuyor ve oluşan bu muhabbet ortamında LoL oyuncusuna destek olmak için izleyiciler yayını yapan kişiye belli bir miktar para veriyor. Bu para 1 TL de olabilir 500 TL de. Bu yayını izleyenlerin ne kadar yayını sevdiğiyle ve izleyici sayısına göre değişiklik gösteriyor. Ülkemizde ortalama bir yayıncı bir yayından 100 TL civarında para kazanmakta. Tabi çok daha fazla kazanan veya çok daha az para kazananlarda mevcut. 

3- LoL hesaplarını yükselterek para kazanmak.


LoL oyununu oynayanlar bilir. LoL oyununda lig atlamak bazen kolay olmuyor. Oyunda atlanılan ligde insanlara prestij katıyor. Dolayısıyla bazı insanlar hesaplarının yüksek liglerde olmasını istiyor fakat lig bir türlü atlayamıyorlar. Bunun içinde profesyonel LoL oyuncularına belli bir miktar para verip hesaplarına lig atlatıyorlar. Sizde LoL'de iyi oynuyorsanız ve liginizde yüksekse belli bir ücret karşılığı başka lol oyuncularının hesaplarını yükseltebilirsiniz.

Daha farklı para kazanma taktikleri için sitemizi takip edebilirsiniz.

İnternetten para kazanmak Oğuz Hantal

2 yorum :

 1. En iyi ve güvenilir oyun sitelerine hemen katıl ve hiç para ödemeden , aşağıdaki linklere girerek , tamamen ücretsiz kayıt olun. Hemen gerçek para kazanmaya başlayın, kısa zamanda yüksek gelirler elde etmeye başlayın.İyi ve bol kazançlı oyunlar dileğiyle….
  https://parabahcesi.com/?ref=18992
  http://www.utopya.online/kaydol.php?davet=3ef02556fc
  https://kirazengini.com/?ref=260
  https://www.woodof.com/ref/82cadb0649a3af4968404c9f6031b233#register
  http://madenistan.com/?i=1143
  ÖDEME PUANI VE DEPO YOKTUR!!

  YanıtlaSil
 2. GERÇEK PARA KAZANDIRAN SİTELER:
  Tamamen ücretsiz kayıt olun. Hemen gerçek para kazanmaya başlayın, kısa zamanda yüksek gelirler elde etmeye başlayın.İyi ve bol kazançlı oyunlar dileğiyle….
  - * Oyun grafikleri ve dizaynı çok iyi, zevkli , heyecanlı, sık aralıklarla bonuslar kazandıran,depo ve ödeme puanı sorunu olmayan, emlak satın alıp -kira geliri kazanılan bir oyun, Linki:
  https://kirazengini.com/?ref=260
  - * Tarlana sebze ve meyveler dikerek geliştikçe kazanılan, zaman içinde bonuslar veren depo ve ödeme puanı sorunu olmayan , güzel ve çekişmeli bir oyun, Linki:
  https://parabahcesi.com/?ref=18992

  - * Değişik inekler satın alıp , süt satılarak kazanılan ve belirli saat aralıklarında bonuslar veren kazançlı ve zevkli bir oyun, Linki:
  http://www.utopya.online/kaydol.php?davet=3ef02556fc

  - * Bu oyundan kazanılan paralarla , gerçek çiftlikler kurmuş ve değişik illerde bu çiftlik ürünlerini satan dükkanlar açmış şirketin , karını oyuncularla paylaştığı tek gerçek çiftlik oyunu, Linki:
  https://www.ciftlikbank.com/Login/main/46594

  - * Orjinali yabancı şirket olan ve oldukça eskiden beri bütün dünyaca oynanan ,Köyde bir oduncu oyunu .Odun keserek kazanılan ve zaman içinde bonuslar veren bir oyun, Linki:
  https://www.woodof.com/ref/82cadb0649a3af4968404c9f6031b233#register

  - * Değişik madenler alıp, maden çıkararak kazanılan ,değişik zamanlarda bonuslar veren çok hareketli, zevkli bir oyun, Linki:
  http://madenistan.com/?i=1143

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.