dolandırıcı oyunlar

Para Kazandıran DOLANDIRICI Oyunları Nasıl Anlarız ?Para kazandıran oyunlarda, özellikle son dönemlerde büyük bir güven eksikliği oluşmaya başladı. Tabi ki bu durumda uyanık ve dolandırıcı kötü niyetli insanların sırf insanları dolandırıp oyundan kazandığı parayı alarak 1 ay sonra oyunu kapatan oyun yöneticileri en büyük nedenlerden birisi.

Para kazandıran oyunlardan pek çok insan yüksek miktar para kazanıyorken, bazı insanlarda oyuna para yatırıp daha parasını çıkaramadan oyun kapanıp gidiyor. Böylece ortalıkta pek çok mağdur olmuş oluyor. Peki bu tip dolandırıcı siteleri nasıl anlarız ve para kazandıran oyun oynamaya başlamadan önce nelere dikkat etmeliyiz.


Öncelikle bu sektörde neredeyse ilk günden beri varım ve bir çok hata yapa yapa doğruyu nasıl bulmam gerektiğini öğrenmiş oldum. Size vereceğim bu bilgiler sayesinde en azından dolandırılma oranını azaltacağına eminim. Bu taktikler sayesinde umarım daha dikkatli yatırımlar yaparak yüksek kazançlar elde etmeye başlayabilirsiniz.

1- Yöneticiler Ulaşılabilir Olmalı


Öncelikle para kazandıran oyunda kesinlikle yöneticilere ulaşımınız kolay olması gerekiyor. Mesela oyunda canlı destek, yada en azından facebook, twitter, instagram gibi sosyal medya hesaplarından yöneticilere istediğiniz zaman ulaşabiliyor olmalısınız. Bazı oyunlarda belli saat aralığında destek oluyor. Bu gibi durumlarda ise belirtilen saat aralığında size dönüş yapılıyor mu ? bu çok önemli bir kural. eğer yapılıyorsa yinede dikkatli olmanızda fayda var. Zira oyuna para yatırmak için sadece adminlerin ulaşılabilir olması yetmiyor.

2- Şahıs Oyunlarına Güvenmeyin.


Eğer oyunu tek bir kişi yada bir kaç kişi açıp oyunla pek fazla ilgilenmiyorsa yada oyunda size kazanç vaad ettiği parayı nereden temin edileceğini belirtilmiyorsa bu oyundan da uzak durmanızda fayda var. En geç 1 ay içerisinde eğer şahıs şirketleşme yoluna gitmez ise zaten oyun 1-2 ay sonra kapanacaktır. Belki o kadar bile sürmeyecektir. Kısacası oyunu eğer şahıs açmışsa, kesinlikle dikkatli takip edin ve mümkünse oyuna yatırım yapmayın.


3- Kullanıcı Sözleşmesini Okuyun.


Oyunu oynamaya başlamadan önce kullanıcı sözleşmesini okuyun ve eğer sözleşmede hakkınızı savunabileceğiniz bir yazı yoksa kesinlikle oyuna başlamayın. Özellikle sözleşmede " Oyun yönetimi oyunu durdurma yetkisine sahiptir. Bu gibi durumlarda kullanıcıların hak talep edemez." gibi bir madde varsa, kesinlikle oyuna başlamayın. Yatırım yapmadan oynayacaksanız oynayabilirsiniz fakat zaman kaybı olur.

4- Oyun Size Neye Göre Para Verecek ? Bunu Bilmelisiniz !


Oyun size kazancı nereden sağlıyor ? Bunu kesinlikle bilmelisiniz. Oyun kazandığı parayı nerelerde değerlendiriyor, ne iş yapıyor bunu bilmelisiniz.

5- Oldukça Yüksek Kar Oranları Veren Sitelerden Uzak Durun !


Oldukça yüksek kazançlar veren sitelerden kesinlikle uzak durmalısınız. Eğer mantıksız bir şekilde size aşırı yüksek kazanç vaad ediyorsa kesinlikle yalandır ve ortalama 6-7 ay içerisinde kapanacaktır. Bu gibi durumlarda bazen 12- 18 ay kadar açık kaldıktan sonra eldeki bütün parayı alıp kapanacaktır. Dolayısıyla çok kazanıcam diye bu tip sitelere güvenip para yatırmayın. Kazancı nerede değerlendirilecek ve gerçekten mantıklı mı bu iş onu araştırın.

6- Kısa Süreli Yüksek Kazanç Veren Sitelerden Uzak Durun !


Özellikle maden.im, ciftlik.im gibi sitelerden kesinlikle uzak durun. Bu iki sitenin benzeri bütün siteler kesinlikle çok uzun süre olmadan ya kapanacak yada sizin para çekmenizi imkansız hale getirerek sistemler entegre edeceklerdir. Özellikle bu gibi siteler 60. günden sonra sorun yaşatmaya başlıyor yada 1 ay içinde kapanıyor. Eğer yatırım yapacaksanız ilk 10-15 günde yatırım yapın, hatta hiç yapmasanız daha karlısınız emin olun. Neredeyse hiç bir işte 1 ayda 1 verip 1.5 almak imkansızdır. Bu paralar 100 lira 200 lira gibi yada 1000 TL 10000 TL gibi paralar olsa hadi neyse. Bu tip oyunlara gelen yatırım en az 2-3 Milyon TL. Bu parayı 1 ayda en az 2.5 kat katlaması gerekiyor ki sana vaad ettiği 2 katı parayı verebilsin. Bu gibi siteler genelde insanların paralarını elden ele dolaştıran ponzi sisteminden başka bir şey değildir. Dolayısıyla kesinlikle bu tip sitelere hiç başlamayın bile. Bu benim tavsiyemdir, kulak verip vermemek sizin elinizde.

7- Oyun Sosyal Medyada Aktif mi ?


Oynayacağınız oyun sosyal medyada aktif mi ? Bu konuda pek bilinmeyen çok önemli bir noktadır. Eğer bir oyun sosyal medya hesaplarını gerçekten aktif ve yaptığı işleri kullanıcılarıyla paylaşıyorsa yani aktif olma isteği varsa oyun yönetimi oyunla ilgilidir ve en azından bir planı projesi vardır. Öte yandan kapanıp paralarla kaçan bütün oyunların ya sosyal medya hesapları yok, yada sadece boş durması için açılmış bir sayfadan ibaret olduğunu göreceksiniz. Çünkü bu tip oyun sahipleri pek ortalıkta görünmez, oyunla pek ilgilenmez ve yaptığı bir iş olmadığı için oyunun bir gün kapatacağını bilir ve çok fazla ortalarda gözükmek istemez. Dolayısıyla sosyal medyaya önem vermez ve zamanı geldiğinde oyunu kapatıp gider. Bu yöntem basit gibi görünse de oyunda dolandırılma oranınızı azaltacak etkili bir maddedir.

8- Oyun Yöneticilerin Sözlerine Değil İcraatlarına Bakın !


Oyun yöneticileri sizden para koparmak için pek çok yalan söyler. Maksat sizi inandırıp daha fazla yatırım almak. Fakat çoğu zaman bu icraatları gerçekleştirmeden paralarla birlikte toz olurlar.
Bu gibi durumların yaşanmaması için öncelikle yöneticilerin konuşmalarına değil yaptıklarına bakın. Gerçekten de söylediklerini yapıyorlar mı ? Oyun için çaba gösteriyorlar mı ? Kazanılan parayı değerlendirme için neler yapıyorlar ? Eğer bu sorulara verebileceğiniz cevaplar varsa oyun biraz daha güvenilirdir.


Arkadaşlar sizlere bahsettiğim bu 8 maddeye bakarak en azından dolandırılma oranınızı ciddi anlamda azaltabilirsiniz. Ben bu gibi durumları zamanında yaşadım, siz yaşamayın.Zamanında çok fazla oyun yöneticisiyle görüştüm, konuştum çok analiz ettim ama yinede bazen bende dolandırıldım. Fakat son zamanlarda özellikle bu taktikler ile hangi oyunun daha sağlıklı bir yatırım mecrası olduğunu görebiliyorum. Bu yazdığım kurallara uymak yada uymamak size kalmış.

İnternetten para kazanmak Yazar

1 yorum :

Blogger tarafından desteklenmektedir.