Oyun Siteleri

Ütopya Online Kapandı mı ? 400 Bin Oyuncu Mağdur mu Olacak ? Detaylar !!!


Ütopya Online Kapandı !! Ütopya Online Paraları Geri Verecek mi ?


Ütopya online oyunu şok bir karala kapandı. Oyunda son zamanlarda pek çok sorun yaşayan oyuncular, en son olarak oyun yöneticisi Ali Tunca'nın resmi ütopya online facebook sayfasından yapmış olduğu duyuru ile Ütopya Online ve Arter online sitelerini çok fazla eleştiri aldıkları için kapatma kararı aldıklarını öğrendiler. 

Peki Utopya online kapandı şimdi neler olacak ? Utopya online neden kapandı ? Ütopya online devam etmeli miydi ? ütopya onlne yatırımcılara paralarını iade edecek mi ?

Utopya online oyunu yaklaşık 1 yıldır, yüz binlerce üyeye para kazandıran, para kazandıran oyun sitelerinden birisiydi. Bu güne kadar yatırım yapan oyuncularına da, yapmayan oyuncularına da binlerce lira para kazandığı ütopya online dün itibarıyla faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

Ütopya online NEDEN KAPANDI ?
Ütopya online yöneticilerinin söylediklerine göre pek çok eleştiri aldıklarını ve bunlardan artık sıkıldıklarını belirterek oyunu kapatma kararı aldıklarını söyleseler de bu bizim için pek inanası gelmedi. Pek çok nedenden dolayı oyunu kapatırsınız fakat çok eleştiri alıyoruz diye oyun kapatmak pek mantıklı gelmiyor.

Ütopya online oyununun bizce kapanmasının en büyük nedeni yatırımsız oyuncuların dahi kazanabileceği 2000 TL kazanç. Aslında bu kişiye bakılırsa oldukça harika bir sistem gibi görünse de, oyun yöneticileri açısından oldukça dezavantajlı ve istenilmeyen bir durum.

Ütopya online oyununun 400 bin üyesi var ve en basit hesapla bile bu 400 bin üyeye toplamda minimum 800.000.000 ( 800 milyon TL ) ödeme yapması gerekecek. Hadi diyelim herkes bu oyundan para kazanmadı. Çoğu oyuncu oyundan para çekmeden 1-2 ay boşa oynadı, yada 4-5 ay boşa oynadı ve sadece 100.000 kullanıcı gerçek ve doğru. Bu sefer de 200.000.000 ( 200 milyon TL ) bedavadan para dağıtacaklar.

Daha iyimser olarak maksimum 25 bin yatırımsız kişiye 2000 TL dağıttıklarını düşünürsek dahi 50.000.000 ( 50 milyon TL ) şirketin kasasından fazladan çıkacak. Peki oyunculardan reklam dışında bilinen bir kazancı olmayan ütopya online oyunu bu kazançları ödeye bilir mi ?

Evet arkadaşlar oyun sahipleri reklamlardan oldukça iyi kazanç elde ediyorlar ama bu kadar uçuk gelirler elde etmiyorlar. Ütopya online oyunu reklamlardan oldukça iyi kazanç sağlıyordu fakat tekrar belirtiyorum ne olursa olsun herkese 2000 lira verebilecek kadar reklamlardan gelir elde edilmiyor. Dolayısıyla bu kadar ödemeyi yapmaktansa yatırımcıların ödediği paraları yatırımcılara ödeyip, oyunu kapatma kararı almak gayet mantıklı bir karar.

Peki Oyunlardan Para Yatırmadan Para Kazanılabilir mi ?


Arkadaşlar bu biraz hayal diyebilirim. Evet belki siz kazanabilirsiniz fakat emin olun 3-5 ay sonra oyun ya sistemi değiştirir para kazanmanız çok ama çok zorlanır, yada yatırım yapmaya zorlanırsınız. Fakat yatırım yapmadan para kazanmanız çok ama çok zor. Çünkü oyun sahipleri sizin yatırdığınız paraları yapmak istedikleri işlerde değerlendirerek, kazançlarına göre sizlere de kazanç sunuyor. Zaten diğer türlü bedavadan para kazanayım diye düşünürseniz belki siz kazanırsınız fakat pek çok kişi de kaybeder, bilginiz olsun. 

Ütopya Online Devam Etmeli miydi ?

Ütopya online oyunu para kazandıran oyunlar arasında en fazla oyuncu sayısına sahip oyundu. Dolayısıyla eğer ütopya online oyunu elindeki bu kitleyi düzgün bir şekilde kullanabilseydi belki bu paraların altından kalka bilirlerdi. Ütopya online elinde çok büyük bir reklam kitlesi tutuyordu fakat hiç bir zaman bu reklam kitlesini kendi işlerinde kullanmadı. Eğer düzgün bir şekilde elindeki kitleyi kullanabilseydi, Türkiye'de markalaşmış büyük çaplı bir şirket kurabilirdi. Fakat yine söylüyorum yatırım yapmadan insanların kazandığı 2000 lira kesinlikle kalkmalıydı.

Türk insanının en büyük yaptığı açlık bedavadan para kazanmak. Böyle yapmaya devam ederseniz hiç bir şey kazanamayacağınız gibi zamanınızdan da olacaksınızdır. Dolayısıyla bedavadan sırf reklam izleyerek, 2-3 tıklama yaparak binlerce liralar kazanmayı beklemeyin.

Ütopya Online Kapandı Şimdi Neler Olacak ?

Para kazandıran oyun sektörünün en fazla kitleye sahip olan oyunu olan ütopya online oyununun kapanmasının ardından, para kazandıran oyunlara güven git gide azalmaya başladı. Her önüne gelen artık para kazandıran oyun sektörüne girdiği için, üstüne üstlük bu sektörü fırsat bilen bazı dolandırıcılarında insanları pek çok kez dolandırması da yine oyun sektörüne olan ilgiyi oldukça azalttı. Ütopya online oyunu keşke devam etseydi fakat devam etme şansı neredeyse imkansızdı. Bu saatten sonra yatırım yapanların yatırımlarının geri iade edilmesini beklememiz gerekiyor.

Ütopya Online Yatırımcılara Paraları İade Edecek mi ? Etti mi ?

Ütopya online oyununa yatırım yapan pek çok oyuncu bulunuyor. Oyun yöneticisi Ali Tunca, yatırımcıların parasını geri iade edeceğiz diye açıklamalarda bulundu. Şimdiye kadar geri iade alan olmadı fakat umarız bütün yatırımcılar paralarını geri alabilirler.

Ütopya online oyunu hakkında bütün gelişmeleri yine sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın. Ayrıca ütopya online oyununundan iade alan oyuncular varsa yorum kısmına belirtmenizi rica ediyoruz. Hepinize bol kazançlar.

İnternetten para kazanmak Yazar

9 yorum :

 1. https://minetrucks.com/kayitol?ref=1077

  GÜNLÜK 5 TL . YATIRIMSIZ GÜNCEL SİTE. TAVSİYE EDERİM

  YanıtlaSil
 2. Şerefsizler paranın üstüne yatılar vereceklerini sanmıyorum ve utanmadan arlanmadan sf diye başka bir dolandırıcı sitesine davet ediyor insanda az utanma az arlanma olur

  YanıtlaSil
 3. ben ütopya oyuncusuyum öyle çok bi yarımım olmadı ama 100 tl civarında yatırım yaptım ütopya onlain kapandıktan 3 gün sonra param iade edildi

  YanıtlaSil
 4. ben 85 tl yatırdım. ama sayfamda ödeyecek miktar görülmüyor.

  YanıtlaSil
 5. ARKADAŞLAR KAPATILAN OYUNLARIN HAKKINDA SOHBET İÇİN http://booking-hotel-prices.tk
  BU SİTEYİ KULLANABİLİRSİNİZ.

  YanıtlaSil
 6. 85 TL yatırdım. Ağustos 4. Hafta yatırılacak deniyor ama şu an tarih 12 eylül ve param hala yatmamis

  YanıtlaSil

 7. TÜRKİYENİN EN COK KAZANDIRAN SİTESİ

  https://www.kumbarakutum.com/Home/refuyeol/kumbarakutum-308566?

  YanıtlaSil

 8. TÜRKİYENİN EN COK KAZANDIRAN SİTESİ

  https://www.kumbarakutum.com/Home/refuyeol/kumbarakutum-308566?

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.