bitcoin

Bitcoin Nedir ? Bitcoin Nasıl Üretilir ? Bitcoin Nasıl Alınır ?


bitcoine yatırım yapmalı mıyım bitcoin güvenilir midir

Bitcoin Nedir ?


Bitcoin nedir, bitcoin ne işe yarar, bitcoin nasıl üretilir, bitcoine yatırım yapılmalı mıdır, bitcoin balon mu, önümüzdeki yıllarda bitcoin ne kadar olur, bitcoinin değeri düşer mi artar mı ? gibi sorular çığla büyümektedir. Öncelikle şunu belirtelim. Bitcoin dünyanın en büyük teknolojik gelişmelerinden biri de olabilir balonda olabilir.

Peki neye göre kime göre ? bitcoin bazı kesimler tarafından kesinlikle balondur tabiri ile karşı kaşıya kalıyor. Bazıları ise hayır bitcoin çok önemli bir teknolojidir kesinlikle yatırım yapılmalıdır deniliyor. Peki biz ne yapacağız hangi kısmı dinleyip hareket edeceğiz. İşte bunun kararını siz verin diye her detayı ile bitcoini sizlere anlatacağım.

Öncelikle ben bitcoin alanında uzun yıllardır faaliyet gösteren ve bu günleri önceden gören biri olarak. Bitcoine zamanın da yatırım yapmıştım. Fazlası ile kar sağladım. Yani az önce bahsettiğim kesimin yatırım yapanlar kısmındayım. Şu ana kadar da yatırım yapan insanlar bir hayli para kazandı. Örnek olarak Tam olarak bundan bir sene önce yatırım yapanlar parasını 30 - 35 kat arası katladı. Bu oran mükemmel ötesi bir oran. İşte insanları korkutan da bu, nasıl bu kadar artıyor ? ya patlarsa ? evet patlayabilir ama patlamaya da bilir.

Değerli okuyucularım gelişen dünyaya bakacak olursak bitcoini de böyle değerlendirebiliriz. Gelişen dünya da neler oluyor? Her şey herkes İnternet ortamına kayıyor. Bugün İnternet tüm dünya da 1 saatliğine kapansa dünya sistemi çöker, çok büyük zararlar oluşur. Bitcoin de bu yönden çok avantajlıdır. Artık kağıt para dönemini kapatacak olan şey bitcoindir. Çünkü kağıt para hem masraflı hem de bir sürü önlem gerektiren bir şeydir. Bitcoin ise bilgisayarlar aracılığı ile yönetilebilen ve korunan bir para birimidir.

İşte beni cezbeden kısmı da budur. Bitcoin geleceğin para birimidir. Bundan 10 sene sonra 1 bitcoini olan insanlar dünyanın sayılı zenginlerinden olabilir. Fakat olmaya da bilir. Bunun kararını siz verin. Benim kararımı soracak olursanız kesinlikle yatırım yapıp köşede saklayın. Ama yine de araştırın her şeyi öğrenin ve öyle yapın. Ama hiç bir şey yapmayıp bir sene sonra bitcoinin değerini öğrenince ahh! vahh! demeyin.

Bitcoinin Tanımına gelecek olursak. Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nagatomo tarafından deneysel olarak başlatılmış, banka veya resmi bir yerle ilişkisi olmayan blockchain teknolojisini kullanan bir para birimidir. Günümüzde ki değeri dolar ile hesaplanmaktadır. Bu yazı yazılırken ki değeri ise 19.839 $'dır ( coinmarketcap ). Dolar ve Euraya en büyük alternatif aynı zamanda da bunların en büyük düşmanıdır. Çünkü yıllar sonra artık sadece bitcoin kullanılırsa şaşırmayın. İsterseniz bu konuyu açalım.

Bitcoin Dolar ve Euro'nun Yerini Alabilir Mi ?

Günümüzde bir çok kişi bitcoini dolar ve euro nun bir alternatifi olarak görüyor. Bitcoinin hızla yükselmesi ve ünlü bir para birimi haline gelmesi tabi ki bu konuda ki en büyük etken. Başka bir yönden bitcoin ile ilgilenen insan sayısının artması da büyük etkenlerden biri. Bunların sonucunda açılan bitcoin borsalarının günlük ciroları duak uçuklatan cinsten. İşte tüm bunları üst üste koyunca evet bitcoin kağıt paranın alternatifi olabilir.

Dünya ülkeleri ve büyük dünya şirketleri de bunun farkında. Bu yüzden bir çok büyük şirket ellerindeki bitcoinleri saklayıp ileride bir güç olarak bekletiyor. Bu yüzden piyasaya sürülmüyor. Sınırlı sayıda üretilecek olan bitcoinlerin her biri şirketler için ilerde çok büyük bir güç unsuru olabilir. Bunun nedenleri ise çoktur. Saklaması diğer para birimlerine göre çok kolay olup aktarımı da aynı şekildedir. Bu yüzden özellikle Kore ve Çin şirketleridünyadaki bitcoinlerin çoğunu ellerinde tutmaktadır.

Aslında bazı kesimleri korkutan da budur. Ya bu şirketler bitcoinlerini piyasaya sürerse ne olacak. Çünkü şu anda 16.747.000
üretimi bulunan bitcoin toplamda 21.000.000 adet üretilince üretimi durdurulacak. Şimdi piyasada dönen bitcoinler üretilenlerin yarısı bile değil. Büyük bitcoin sahipleri bitcoinlerini piyasaya sürerse bitcoinin değeri de düşer. Ama böyle bir şey olmaz arkadaşlar. Birden toplu şekilde bu insanlar piyasaya bitcoin sokmaz.

Nedeni ise basit çünkü bitcoinlerini bir anda piyasaya sürerler ise bitcoin değeri düşer. Bunlar kimin işine gelmez. Tabiki bu bitcoin zenginleri insanların veya şirketlerin. Çünkü kim elindeki mal değerli iken bunu değersiz yapmak ister ki ? O yüzden bu tartışmanın sonucu nettir. Bitcoin balinaları diye tabir ettiğimiz kişi ve kurumlar bir anda yüklü bir satış gerçekleştirmez.

Bitcoinin en büyük dezavantajı ise bir anda oluşan ani değişimler. Bunlar insanları korkutmaktadır. Çünkü bugün dolar ve euro ya bakacak olursak. Günde maksimum ne kadar değişiyor? bitcoin günde ne kadar değişiyor. Bu nedenle bitcoinin bu paraların yerini alması zor. Tabi olaya ne açıdan baktığınız önemli. Hangi açıdan bakarsanız sonuç ona göre değişiklik gösteriyor.


Bitcoin Nasıl Üretilir ? Bitcoin Madenciliği Nedir ?


Bitcoin üretme işi ise diğer paraların üretiminde farklıdır. Bitcoin üretim işine mining ( madencilik ) denilmektedir. Madencilik yapanlar sadece madencilik yapmaz. Aynı zamanda bitcoin işlemleri bu ağlardan yapılır. Gönderim, çekim vb koruma işlemleri tüm dünyada ki bitcoin madencileri tarafından yapılır. Ama sistem bunu otomatik olarak yapar. Madencilerin aletleri çalıştırması yeterlidir. Tabi bitcoin madencileri buradan sağlam gelirler elde etmektedir.

Bitcoin madenciliğini genelde büyük şirketler veya sistemler yapmaktadır. Yani bireysel olarak da yapılıyor fakat biraz masraflı ve uğraşlı bir iştir. Teknik bilgiye ve donanıma sahip olmanız bu konuda çok önemlidir. Eğer acemi iseniz kesinlikle bu işe girmeyin. Yani bitcoin madenciliği kısmına girmeyin. Çünkü Değeri yüksek olan aletleri bozduğunuz taktirde büyük zarar girersiniz.

Bitcoin madenciliği ise her geçen gün daha da zorlaşmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise giderek bu ağa katılan ve günlük  üretilen bitcoinden pay alan insan sayısı artmaktadır. Her yeni giren daha güçlü aletlerle daha fazla kazım yaparak karını artırmayı hedeflediği için eskiden girenler sürekli olarak kendini yenilemelidir. Toplam dünya üzerinde çıkarılacak bitcoin adedi 21.000.000 olduğu için de giderek üretim azalmaktadır. Haliyle madencilerin günlük bitcoin hakkı da azalmaktadır. 


Bitcoine Yatırım Yapmalı Mıyım ? Bitcoin Güvenilir Midir ?


Bitcoin günümüzde bir yatırım aracı olarak kullanılmaktadır. Daha çok bireysel olarak bu şekilde kullanılmaktadır. Fakat bazı şirketler de yüklü bir miktarda bitcoine yatırım yapmıştır. Yani evet bir yatırım aracıdır ve sizde bitcoini yatırım aracı olarak kullanabilirsiniz. Bitcoinin bu konuda ki avantajı ise artışları çok güzel kar elde ettirir. Yani bitcoin yatırımcıları bir anda yüksek karlar elde ederler.

Bitcoin diğer yatırım işlerine göre daha karlıdır. Örneğin günde 2.000 $ - 4.000 $ arasında değeri değişebiliyor. Bu da çok ama çok fazladır. Fakat genel olarak yatırımcısına kazandır. Çünkü örneğin iki gün boyunca toplamda 5.000 $ artar sonraki 4 gün boyunca ise biraz çekilir ve 2.000 $ değer kaybeder. Sonuç olarak ise 6 günde 3.000 $ artmış olur. Bu şimdiye kadar hep böyle olmuştur. Bu yüzden de Bir sene içinde ortalama olarak 2.000 TL den 76.000 TL ye çıkmıştır ve çıkmaya da devam etmektedir.

Bitcoin güvenilir midir sorusuna ise evet güvenilirdir. Fakat bitcoin işlemlerini şifreleriniz aracılığı ile yaparsınız. Yani şifrelerinizi ve telefonunuzu çaldırırsanız bitcoinlerini çaldırırsınız. Çünkü borsalara girebilmek için bir çok güvenlik önlemi vardır. Bunlar ise şifreler ve telefon onaylama işlemleridir. Bu ikisini kaybetmediğiniz sürece bitcoinleriniz güven altındadır. Tabi borsalarda önemlidir. Bu konu hakkında daha detaylı yazıyı yazacağım. Çünkü bazı yabancı borsalar siteyi kapatıp tüm bitcoinlere el koymuştur. Türk borsalarında ise böyle bir şey yaşanmamıştır.

Bitcoine Ne Kadar Yatırım Yapmalıyım ?


Bitcoin bir yatırım aracıdır. Bu yüzden sitemize ve sayfamıza bir çok soru gelmektedir. Ne kadar yatırım yapmalıyım ? tüm paramı yatırayım mı ? Bu gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Bitcoin her geçen gün artan daha sonra biraz azalan daha sonra yine artan bir dijital para birimidir. Yani bu süreçte sürekli olarak yatırımcısına para kazandırır. Peki tüm paramı yatırmalı mıyım? tabi ki hayır. Hiç bir zaman tüm paranızı bir şeye yatırmayın. Bu şirket de olabilir, network de olabilir, dijital para da olabilir. Hiçbir zaman tüm paranızı yatırmayın. Sadece paranızı belli bir kısmını düzenli olarak yatırın.

Nasıl mı ? şöyle; Örneğin aylık olarak elinize 5.000 TL para geçiyor. Bu paranın 2.000 TL si aylık harcanıyor. Kalan 3.00 TL nin bir kısmı ile bitcoin alın. Ama bunu hafta hafta yapın. Yani her hafta belli bir miktar alın. Genel de ise bitcoin düştüğünde bitcoin satın alın. Karınız bu şekilde daha çok olacaktır.

 Bu parayı bitcoin düştüğünde bitcoin almak için kullanın ama hepsini değil bir kısmını. Daha sonra belki bitcoin biraz daha düşecek. O zaman biraz daha satın alın. Bu mantıkla ilerlerseniz her zaman karlı çıkarsınız. Bitcoin arttığında ise borsa da bitcoinlerinizi bozdurun. Daha sonra biraz düşünce yine alırsınız. Bu şekilde her hafta düzenli olarak ne olursa olsun bitcoin alın. Emin olun karınız çok fazla olacak.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.