koineks

Litecoin'in Kurucusu Tüm Litecoinlerini Sattı / Bağışladı


litecoin artacak mı, litecoin düşecek mi

Bitconin ünlenmesi ile beraber peşinden bir sürü alt coin çıktı. Litecoin ise bu coinler arasında belki de en ünlülerinden biri. Çünkü son zamanlarda ki artışı ile beraber hakkında sıkça haberler çıktı. 1 ay içinde yatırımcısına 4 katı kadar bir kar ettiren litecoin artık o basit coinlerden değil. Litecoinin kurucusu Charlie Lee elinde sakladığı tüm litecoinleri sattığını açıkladı. Bu durum piyasaları karıştırırken litecoin yatırımcıları ise ne yapacağını bilemiyor.

Charlie Lee bu durumu twitter üzerinden herkes ile paylaştı. Bu olaydan sonra ise piyasalarda litecoin hala daha düşüşünü sürdürüyor. Bu olayın en büyük nedeni ise son zamanlarda baskı altında kalan Chalie'nin rahatlamak istemesi olarak gösteriliyor. Son zamanlarda fazlası ile eleştirilen ve artık bunlara dayanamayan Charlie sonunda bu denli büyük bir flaş karara imza attı.

Charlie olayla ilgili açıklamalarında ise '' Litecoin başarılı olduğunda, hala bu paraları elimde tutarak değil başardıklarım sayesinde ödüllendirileceğim '' dedi. Bundan anlıyoruz ki elinde tuttuğu litecoinler den dolayı bir hayli eleştiri almış ve artık buna dayanamamıştır.

Charlie Lee başka bir açıklamasında ise '' sahip olduğum konumumdan dolay aldığım mesajlar sonrasında litecoin alım ve satım işlemlerimi kestim. Aldığım son karar ile de sahip olduğum litecoinleri satarak üstümden büyük bir yükü kaldırdım. 6 yıl aradan sonra hiçbir litecoine sahip değilim'' diyerek sözlerini bitirdi. Adam kısacası parayı vurdu ve köşesine çekildi.

Peki ya öyle değilse ? Çünkü litecoinden tamamen ayrılmadı. Hala daha işimin başındayım ve litecoinin başarılı olabilmesi için elimden geleni yapmaya devam edeceğim dedi. Bunun üzerinde litecoin yatırımcıları ise biraz da olsa rahatladı.

Bir kesim de şunu düşünüyor. Önceki zamanlarda bitcoin üzerinden dönen spekülasyonlar şimdilerde litecoin de olabilir. Yani aslında bu bit oyun olabilir. Önümüzde ki günlerde litecoin bu düşüşün ardından büyük bir yükseliş gerçekleştirir ise bu düşünce kanıtlanır. Fakat litecoin düşmeye devam ederse olay farklı bir boyut kazanır. Bunun sonucunda da litecoin yatırımcısı üzülen taraf olur.

Charlie Lee'nin kardeşinin de sayılı btc borsalarından birine sahip olduğu düşünülürse bu durum bir spekülasyon olabilir. Fakat diğer ihtimal de yok değil. Yani karar sizin siz neye göre hareket etmek istiyorsanız ona göre davranın. Ama bana soracak olursanız ( yatırım tavsiyesi değildir ) ben litecoinleri mi tutuyorum. Yani bu bence bir spekülasyon ve litecoin önümüzde ki sene 1.000 $ 'ın üstüne rahatlıkla çıkacak. Bu süreci hep beraber göreceğiz.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.