bitcoin

Nasıl Bitcoin Alabilirim ? | En Güvenilir Bitcoin Borsaları Hangileridir ?


en güvenilir bitcoin borsaları

Nasıl bitcoin alabiliriz ? en güvenilir bitcoin borsaları hangileridir ? Hangi borsadan bitcoin almalıyım ? Soruları sürekli olarak sayfamıza gelmektedir. Bu konuya açıklık getirecek olursak bitcoin borsaları çok fazladır ve bunların hepsinden bitcoin alabilirsiniz. Fakat en iyi ve sağlam olanlardan almanızı tavsiye ederiz. Çünkü bir sabah kalktığınız da tüm bitcoinlerinizin olduğu borsanın kapandığını ve bitcoinlerinizin uçup gittiği görmeyin.

Evet bu olay yaşandı. Hem de yakın zamanda yaşandı. Bu yüzden paramızı veya bitcoinimizi yatıracağımız borsa çok önemlidir. Çünkü tamamen elektronik olan paramız bir anda borsa tarafından gasp edilebilir. Bu sorunu yaşamamak için hem en güvenilir bitcoin borsalarını hem de bir kaç taktiği sizinle paylaşacağız.


Nasıl Bitcoin Alabiliriz ?

Öncelikle bitcoin alırken tavsiyemiz türk borsalarından almanız. Paribu, koineks, koinim, btcturk gibi sayılı bitcoin borsalarımız mevcuttur. Bu bitcoin borsalarına para yatırdığınızda bu para ile bitcoin alabilirsiniz.

Fakat önce para yatırmayın. Çünkü dijital ortamda yüksek güvenlik önlemleri alınmaktadır. Bu yüzden her borsa hesap onayı için bir kaç şey ister. Ve siz bu istekleri yerine getirince hesabınız onaylanır. Bu istekler genelde TC kimlik no, nüfus cüzdanı arkalı önlü resmi ve sizinle birlikte bir nota yazılmış nüfus cüzdanı şeklindedir. Bunlar sistemde her hesabın sadece bir kişiye ait olması için gerekli önlemlerdir. Türk borsaları da bu önlemleri alır.

Siz gerekli belgeleri yollayıp ( internet üzerinden 2 dakikada) işlemi onayladığınızda sistem de incelenir. Ve sorun yok ise hesabınız onaylanır. Hesabınız onaylandıktan sonra borsaya para yatırabilirsiniz. Onaylanmadan kesinlikle yatırmayın. Örneğin koineks 1 saat içinde benim hesabımı onaylarken koinim ise 7 gündür onaylamıyor. O yüzden tüm işlemlerimi koineks te yapıyorum. Bu yüzden bu tarz detaylara dikkat edin çünkü onaylı olmayan hesap sorun çıkartabilir.

Peki nasıl yapacağız , nasıl alacağız bitcoini derseniz. Üstte verdiğim sitelerden herhangi birine kayıt olup daha sonra hesabınızı onayladıktan sonra. TL yatır kısmı vardır. Bu her borsada olan bir özelliktir. Bu kısımda siteye ( borsaya ) ait olan hesap numarasına ne kadarlık bitcoin alacaksanız o kadar para yatırın. Daha sonra bildirim göndere tıklayın. Para bazı borsalarda 2 saat içinde bazı borsalarda ise 1 gün sonra hesabınıza geçecektir.

Para hesabınıza geçtikten sonra ise borsa da market kısmı vardır. Burada bitcoin satış emirleri veya bitcoin alış emirleri vardır. Kişiler buralardan alış veya satış emri girerek sistemden bitcoin alır veya kişilere bitcoin satar. Sistem bu şekilde ilerler. Türk borsalarında genel olarak yabancı borsalara göre bitcoin fiyatı daha yüksektir. Bu nedenle coinmarkercap sitesinde yazan değerden biraz daha fazlaya işlemler gerçekleşir.

Bu şekilde olan sistemde satış emirlerinde elinde ki bitcoini satmak isteyenler vardır. En üst kısımda ise en düşük ücretden bu bitcoini satmak isteyenin emri vardır. Buna tıklayıp eğer bu kişinin bitcoinin isterseniz hepsini isterseniz de o kurdan istediğiniz kadarını alabilirsiniz.

Örneğin 1 kişi emir girmiş 2 bitcoin satıyor. En düşük kurdan da bu kişi satıyor. Siz de 1 bitcoin almak istiyorsunuz. Sistemde kişinin emrinin üstüne tıklıyorsunuz. Daha sonra adet kısmına 2 değilde 1 yazıyorsunuz. Bu şu anlama geliyor ben bu kişinin sadece 1 tane bitcoinini alacağım. Daha sonra işlemi onayladığınızda sizin hesabınızda ki para o 2 bitcoin satış emri veren kişiye geçer. O kişinin hesabında ki 2 bitcoinden 1 tanesi de sizin hesabınıza geçer. Borsa da ki hesabınıza bu anlık olarak yansır.


Türk Bitcoin Borsaları Hangileridir ?

Türk bitcoin borsaları ise her geçen gün artmaktadır. Fakat sağlam olanları şimdilik bizim yazacaklarımız olacaktır. Bu borsalardan rahatça bitcoin al sat işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bitcoin borsalarına bu linklerden ulaşabilirsiniz ;


Bu bitcoin borsalarından bitcoin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hacim olarak en büyüğü paribudur. Fakat önümüzdeki günlerde bu değişir mi bilinmez. Koineks borsasından ise bir çok diğer koini de alabilirsiniz. Koineks borsasında bitcoin, ethereum, litecoin, dash ve dogecoin mevcuttur. Bu coinlerden istediğiniz de alabilirsiniz. Aynı şekilde koinim borsasında da bitcoin ve litecoin seçenekleri mevcuttur.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.