eğitim

Network Marketing Nedir ? HAYALLERE ULAŞMANIN KOLAY YOLU !!

network nedir

Network Marketing Nedir ?


Network marketing sektörünü 21. yüzyılın yeni ticaret modeli olarak adlandırabiliriz. Giderek artan network marketing tavsiyeye dayalı ticari sistemdir. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki yapılan klasik reklamlardan ziyade tavsiye ile reklamın gücü çok daha etkili.

Günlük hayatta her gün bir şeyleri birilerine tavsiye ediyoruz. Örneklerle açıklayacak olursak. Yeni bir telefon aldığınızda gereksiz bir şekilde telefonu övmeye başlarsınız. Sizin bu övgüleriniz de arkadaşınızın sizde olan telefonu alma isteği doğurur. Yada gidip başka birisi için sizin aldığınız telefonu sizin gibi övmeye başlar ve telefonu birilerine sizin övgüleriniz aldırmış olur. Fakat bu durumda sadece telefon şirketi ve telefon bayisi para kazanırken sizin sayenizde satılan bir üründen siz hiç para kazanamazsınız.

İşte network marketing sektörü bize yaptığınız tavsiyelerden sizlere kazanç fırsatı sunuyor. Aslında günlük hayatta her gün yaptığınız basit bir işten para kazanabiliyorsunuz. Network marketing sektöründe yapacağınız tavsiyeler sizlere ek gelir olarak geri döner. Ek gelir dedim ama eğer network marketing sektöründe ilerlemeye devam eder ve tavsiye ağınızı yani ekibinizi büyütmeye çaba gösterirseniz kazanacağınız paraları hayal bile edemezsiniz. Üstelik network marketing sektörü sadece sizlere para kazandırmaz. Paradan çok daha güzel şeyler de kazandırır. Fakat önce network marketing sektörünü biraz daha detaylı anlatalım.

Eğer sağlam bir ekipte benimle beraber çalışmak isterseniz telefon numaram: 0505 425 15 96 sizlere bu iş için gerekli desteği sağlayacağımızdan şüpheniz olmasın.

Network Marketing Nasıl Yapılır ?


Network marketing yapmak için size iyi bir network marketing şirketi, sponsor yani size bu işlerde yardımcı olacak ve destek olacak sizden daha tecrübeli birisi gerekiyor. Burada dikkat etmeniz gereken şey eğer bu işlerde sağlam eğitim almamışsanız ve en az 2 yıl saha tecrübeniz yoksa sponsorunuz çok ama çok önemlidir. Sponsorumuzu bulup network şirketine işe başladıktan sonra yapmanız gereken çok basit bir şey var. Tavsiye etmek. Deminde bahsettiğim gibi eğer işe girdiniz üründen yada hizmetten memnun kaldınız eğer bu ürünü yada hizmeti tavsiye edip arkadaşlarınızda bu hizmeti yada ürünü satın alırsa siz buradan ekstra para kazanırsınız. Ayrıca bu durum tavsiye ettiğiniz arkadaşınız içinde geçerlidir. Eğer arkadaşınız da birilerine işi tavsiye ederse hem siz hem arkadaşınız para kazanır. Bir yerden sonra iş öyle hızla yayılır ve ekibiniz büyümeye başlar ki ve bu ağ sizin sayenizde ve ekibiniz sayesinde oluştuğu için hayal edemeyeceğiniz kadar çok paralar kazanabilirsiniz. Üstelik çok kısa zaman içerisinde.

Eğer sağlam bir ekipte benimle beraber çalışmak isterseniz telefon numaram: 0505 425 15 96 sizlere bu iş için gerekli desteği sağlayacağımızdan şüpheniz olmasın.

Network Marketing Ne Kadar Kazandırır ?


Network marketing sektöründe para kazanmanızın sınırı yok arkadaşlar. Network marketing sektöründe işe başladıktan sonra önünüzde ucu açık bir çek olduğunu düşünün ve yaptığınız her yeni tavsiye ve ekibiniz için harcadığınız her zaman sizin bu açık çekiniz deki rakamları artıracağını düşünün. Yaptığınız her tavsiye bu çeki dahada artıracak ve sonsuz bir kazanca sahip olabileceksiniz. Tabi sonsuzdan kastım 1-2 yılda dünyanın en zengini olmanız değil ama 2-3 yılda belkide ömrünüzde kazanamayacağınız kadar çok para kazanmanızı sağlayacak bir iş network marketing. Ne kadar çok çalışırsanız ne kadar çok çaba gösterirseniz o kadar çok para kazanırsınız. Peki nasıl çaba gösterilir ?ve nasıl çalışılır ?

Network Marketing Nasıl Çalışılır ?


Network marketing sektöründe nasıl çalışabiliriz ? Sorusuna verebilecek en güzel yanıt; işinizi arkadaşlarınızla paylaşın. Bu işi ne kadar çok insana anlatırsanız o kadar çok para kazanacaksınız. Aynı zamanda işi bahsettiğiniz arkadaşınız da sizin sayenizde para kazanacak. Ayrıca işe başladıktan sonra işi iyice öğrenmelisiniz. Burada sponsorunuza yani sizi işe alan kişiye büyük iş düşlüyor. Sponsorunuz dan iş hakkında öğrenebildiğiniz kadar bilgi öğrenin. Sürekli sorular sorun saçma olup olmaması önemli değil, sürekli sorun sürekli yeni şeyler öğrenin. Bu sayede işinizi daha iyi bir şekilde arkadaşlarınıza anlatabilir siniz. Bu işte ne kadar çok bilgili olursanız ve uygulama yani saha çalışması yaparsanız o kadar çok para kazanırsınız.

İşe başladıktan sonra gerekirse ilk hafta işi öğrenmek için çaba sarf edin. Kimseye işi anlatmayın. Sadece öğrenin. Bu işi daha iyi nasıl yaparım, şirketin sağladığı ayrıcalıklar nelerdir, şirket ne iş yapıyor, ne zaman kuruldu, ne kadar para kazanabiliyor, yapılan işlerin resmiyeti nedir, gibi pek çok sorunun cevabını öğrenmeniz sizin için en önemli kural. Bu soruları daha fazla artırabilirsiniz buradaki maksat işini iyi bilmek ve işini başkalarıyla paylaşırken en iyi şekilde paylaşmak. Unutma karşında ki işi bilmiyor ve sen işi karşındaki ne saçma bir şekilde bilmeden anlatırsan karşındaki bu işe çok kötü bakabilir. İşinizi iyi öğrendikten sonra arkadaşlarınıza işi anlatmaya geçebilir ve ekibinizi genişletmeye başlayabilirsiniz.

Eğer sağlam bir ekipte benimle beraber çalışmak isterseniz telefon numaram: 0505 425 15 96 sizlere bu iş için gerekli desteği sağlayacağımızdan şüpheniz olmasın.


Network Marketing Sektörünün Zorlukları Nelerdir ?


Network marketing sektörü klasik ticarete göre çok farklı işliyor. Klasik ticarette ne kadar çok çalışırsanız o kadar çok para kazanırsınız her zaman. Ama network marketing sektöründe Ne kadar çok değil, ne kadar doğru çalışırsanız çok para kazanırsınız. Mantıklı bir çalışma stratejisi ile kazancınızın sınırı olmayacaktır. Ayrıca network marketing sektöründe genelde ilk zamanlar en çok çalıştığınız ve efor harcadığınız zamanlar olur ve en az para kazandığınız zamanlar da yine bu zamanlar olur. Fakat zaman geçtikçe ve ekibiniz büyüdükçe çok daha az çalışıp çok daha fazla kazanabiliyorsunuz. Bir zamandan sonra yapmanız gereken tek şey ekibinize sizin geldiğiniz seviyeye gelmeleri için yardımcı olmak, tecrübelerinizi anlatmak. Ama her işte bir zorluk olduğu gibi network marketing sektöründe de bazı zorluklar var.

1- Arkadaşlarınız işinize karşı çıkacaktır.

Bu işi sevenler çok olduğu gibi işinizi eleştirip bu işi sevmeyen kişilerde çevrenizde olacaktır. Her iş için olduğu gibi bu iş içinde sizin hevesinizi kırmak için elinden geleni yapacaktır. Kendisini çok bilgili görmüş geçirmiş gibi zanneden bu kişiler sizde heves istek bırakmayacaktır.

2- Psikolojik zorluklar.

Çevrenizden olumsuz tepkiler almanız sizin işinize olan inancınızı kırmaya itecektir. Fakat unutmayın eğer Hanry Ford araba üretirken kasabadaki diğer insanlar çok ses yapıyor diye Ford'u kasabadan kovmuşlardı. Demem o ki o kişileri dert etmeyin, insanlar konuşur sürekli. Bu kişiler en iyisini kendisi bildiğini zanneder. Bu durumda sizin psikolojik olarak işten soğumanıza ve işi erkenden bırakmanıza neden olur.

3- İlk zamanlarınız da çok çalışmanız gerekebilir.

Bu işte ilerlemek istiyorsanız çok çalışmanız gerekiyor fakat bazen ne yaparsanız yapın bu işi çevrenizdeki insanlar yapmak istemeyebiliyor. Bu durumda siz daha fazla çalışarak ekibinizi kurmak için daha fazla çaba göstermelisiniz. Ayrıca sakın işi anlattığınız arkadaşınıza sürekli bu işi anlatıp durmayın. Eğer işi karşınızdaki reddetmiş ise " bu işi beğenmemendeki sebep nedir ? " gibi yapıcı sorular sorarak karşınızdakinin işi neden beğenmediğini öğrenip işi daha düzgün anlatmayı deneyin ama baktınız karşınızdaki gerçekten bu işi yapmak istemiyor o zaman sürekli karşınızdakine bu işi anlatarak insanları sıkmayın. Sürekli yeni insanlara işinizi anlatın, ekibinizi geliştirmek için çaba sarf edin. Bu sizi yoracak ve zamanınızı alacaktır ama sonunda kazanacaklarınızı görünce iyi ki yapmışım diyeceksiniz.

4- Çevrenizdeki bazı insanlar sizlere bu iş yüzünden cephe alabilir.

Çevrenizde bazı sizi çekemeyen insanlar sizlere cehpe alacaktır. Bu kişiler sizin en yakın arkadaşlarınız dostunuz dahi olabilir. Bırakın onlar sizi çekemesin. Siz onlara bu işi iyice anlatın eğer sizlere bu kişiler cephe alırlarsa dostunuzun sırf siz bu işi yapıyorsunuz diye size karşı durması sizin ilk zamanlarda canınızı sıkabilir. Ama daha sonra bu kişilerin gerçek yüzlerini görünce bu işi daha çok seveceksiniz.

5- İşe başladıktan sonra bi anlık heyecanla işi karşınızdakilere yanlış anlatmak.

Network marketing sektöründe işe başlayınca insanda bir anlık bir heyecan oluşur. Bu heyecan sizin ekip kurmanızı hızlandırabilir de yavaşlatabilir hatta durdurabilir de. Dolayısıyla işe yeni başlamışsanız hemen iş hakkında detaylı daha fazla bilgiyi alın, hatta işe başlamadan önce gerekli bütün bilgiyi alın daha sonra işi anlatın ki karşınızdakilere işi düzgün anlatabilesiniz. Eğer karşınızdakilere işi iyi anlatamazsanız işten soğuyup sıkılabilirsiniz.

Network Marketing Sektörünün İyi Yanları: 


Network marketing sektöründe her işte olduğu gibi zorluklar olsa da, işin güzellikleri çok daha fazla ön plana çıkıyor.

1- Finansal özgürlük

Bu işi yapan insanların neredeyse %80'lik kısmı network marketing işini para için yapıyor. Çünkü kazancı gerçekten çok yüksek. Duruma göre aylık milyon liralar bile kazanmanız mümkün.

2- Zamansal özgürlük

Zaman hayatımızdaki en değerli şeydir. Normal çalıştığımız sabah 8 akşam 5 işlerinde sürekli rütinleşmiş hayatımızda zaman bulmak zor oluyor. Çünkü günümüzün büyük bir kısmı işte geçerken akşam eve gelince işin yorgunluğu ile pek bir şey yapmaya vaktiniz kalmıyor. Fakat network marketing sektöründe bu durumdan kurtulabilirsiniz. 1 ila 3 yıl arasında kuracağınız sağlam bir ekip size hem zaman hem para kazandıracaktır. Sabah 8 de kalkmak akşam erken yatmak zorunda kalmayacaksınız. Yada bir şey yapacaksanız bunu zorunda olduğunuz için değil, istediğiniz için yapacaksınız çünkü paranız da zamanınız da bu iş sayesinde olacak.

3- Zaman kaldıracı

Zaman kaldıracı aslında günümüzde zenginlerin uyguladığı mükemmel bir sistem. Sistem şöyle işliyor. Siz ne yaparsanız yapın kuracağınız bir sistem sayesinde siz yemek yerken, uyurken, yada tatildeyken de siz çalışmasanız dahi size para kazandırıyor. Peki bu nasıl mümkün oluyor ? Kurduğunuz ekip sayesinde. Kurmuş olduğunuz yüzlerce yada binlerce insan sizin öğrettikleriniz sayesinde yeni insanlar işe dahil ediyor ve siz de bu sayede ne yaparsanız yapın para kazanabiliyorsunuz. Burada işleyiş basitçe şöyle ki; siz günde 24 saatin 24 saatinde çalışmak yerine 24 kişi günde sadece 1 saat çalışırsa iş hem daha hızlı biter hem siz daha az yorulursunuz. Kişi sayısı arttıkça çalışma saatiniz de artacak ve bu sayede otomatik olarak kazancınız da artacak. mesela ekibiniz de 1000 kişi var diyelim. Her kes günde 1 saat çalışsa siz 1 günde 1000 saat çalışmış oldunuz. 1000 saatlik çalışma size neredeyse günde binlerce lira para kazandıracaktır.

4- Daha fazla arkadaş, çevre ve sosyallik

Bu iş sayesinde hiç tanımadığınız insanlarla tanışabilir ve sosyalleşe bilirsin. Çünkü işe aldığın insanların işe aldığı insanların hepsini tanımıyorsun, aynı şekilde onların işe aldığı kişilerin hepsini de tanımayabilirsin. Ama bu iş sayesinde yeni insanlar tanıyabilirsiniz.

6- Tatil fırsatları

Bu işin güzel yanlarından biriside tatil fırsatlarıdır. Genelde şirketin hazırladığı eğitim ve tatil fırsatları sayesinde hem çok ucuz tatil yapma şansı yakalayabilir, hemde kendinizi yapılan eğitimler sayesinde geliştirebilirsiniz.

7- Kendinizi geliştirmeniz

Bu işte olmazsa olmazlardan birisi de kesinlikle kendinizi geliştirmenizdir. Ne kadar çok kitap okuyup kendinizi geliştirmek için çaba sarf ederseniz o kadar çok para kazanabilirsiniz. Zengin insanların en büyük ortak özellikleri sürekli kendilerini geliştirmeleri ve çok kitap okumalarıdır. Kitap okumaya ön yargılı insanlar için söylüyorum, ön yargılarınızı kırın ve günde 10 dakika da olsa kitap okuyun. Kendiniz deki değişikliği zamanla hissedeceksiniz.

8- Erken emeklilik

Bu işin en sevilen yanlarından biriside hiç kuşkusuz erken emeklilik. Bu iş sayesinde kısa zaman içerisinde ömür boyunca kazana bileceğinizden fazla para kazanacağınız için emeklilik yani finansal olarak çalışmadan da yaşayabileceğiniz seviyeye ulaşabiliyorsunuz. Kısa sürede emekli olup zaman kaldıracınızı da kurduktan sonra siz tatil yapıp, gezerken yada kazandığınız parayı istediğiniz kadar yerken, zaman kaldıracı size yeni paralar kazandırmaya devam edecektir. İşte bu yüzden network marketing.

NOT: Arkadaşlar ürün networkü ve yatırım networkü çalışma şekli biraz farklıdır. Yatırım networkünde yatırımınız karşılığında bile para kazanabilecekken ürün networkün de sadece satış yaparak para kazanabilirsiniz. Bu konularda da yine sorularınız olursa benimle iletişime geçebilirsiniz.


Eğer sağlam bir ekipte benimle beraber çalışmak isterseniz telefon numaram: 0505 425 15 96 sizlere bu iş için gerekli desteği sağlayacağımızdan şüpheniz olmasın.


İnternetten para kazanmak Yazar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.