bitcoin hangi ülkelerde yasal

Bitcoin Hangi Ülkelerde Yasal Hangi Ülkelerde Yasal Değil

bitcoin güvenilirmi, bitcoin yasalmı

Bitcoin yasaklanması artık normalleşti diyebiliriz. En yakın örneği ise Çin de bitcoinin yasaklanması ve ardından bitcoinin hızla düşmesidir. Bunun sonucunda ise Çin dipten tüm bitcoinleri tekrar toplamış ve yasağı kaldırmıştır. Yani bir spekülasyon yaparak çok ciddi oranda kar etmiştir. Bu gibi benzer durumlar sürekli yaşanmaktadır. Fakat bazı ülkelerde ise bitcoin hala yasal değildir.

Bitcoinin bir çok ülkede yasaklanmasını veya yasa dışı görülmesinin nedeni ise takibi olmayan alt yapısıdır. Yani suçlular ve para aklayanlar için mükemmel bir araç olmasıdır. Bu yüzden devletler bitcoini yasaklar ve bulundurmak bile suç olur.

Fakat bazı ülkeler ise bitcoine oldukça sıcaktır. Hatta bir çok devlet organizasyonlarında kullanmaya başlamışlardır. Yani ülkedn ülkeye değişmekle birlikte genel olarak büyük bir yüzde bitcoine karşı tarafta değil aksine bitcoin için çalışmaktadır. Bitcoin ile ilgili sürekli yeni ödeme sistemleri getiren Japonya en büyük öncülerdendir. Şimdi ülkelerin bitcoine bakış açılarına bir bakalım.

Tayland ; Tayland'ın ünlü bankalarından gelen açıklamalar sonucunda bitcoine olan güven azalmıştır. Tayland bankaları bitcoini yasaklamamış fakat çok tehlikeli diye açıklamalar yaparak insanlarının bitcoin almasını engellemişlerdir. Bu yüzden Tayland'da bitcoin işlemleri genelde gizli olarak gerçekleşir.

Amerika Birleşik Devletleri

ABD hazinesi 2013 te yüklü miktarda bitcoin almış ve bunu piyasaya sokmuyor diye büyük bir söylenti var. Ripple a verdikleri destek ile de riplle ın son zamanlarda ki yükselişine bakacak olursak. ABD'nin de bu işlerde söz hakkı büyük diyebiliriz. Ayrıca sanal kripto paralara olan bakış açıları da oldukça olumlu. Bir çok bitcoin balinası dediğimiz çok sayıda bitcoini olan insanlarda ABD'de ikamet ettikleri için ABD bu konuda aktif ülkelerden biridir.

Birleşik Krallık; Birleşik Krallıkta da bitcoin yasaldır. Fakat çok da ilgi duymuyorlar. Çünkü petrol denen bir gerçek var orada. Fakat bitcoin işlemleri oluyor ve buna bir engel yok. Yani Birleşik Krallıkta bitcoine karşı değildir.

İsviçre; İsviçre'nin bu konuda ki düşüncesi çok önemlidir. Çünkü normal para olarak değerlendirilen dolar ve euro hesaplarının en kabarıkları burada ki bankalarda saklanır. İsviçre'nin en büyük gücü de buradan gelir zaten. İsviçre yeni sanal para birimlerine karşıda oldukça sıcak bakıyor. Her konuda da desteklerini esirgemiyor.

İsveç; İsveç de yasal olan ülkelerden. Hatta bir kaç tane borsası var ve bunlar oldukça iyi hacme sahip borsalardır. Bu yüzden İsveç yani İbrahimoviç'in ülkesi de bitcoinin destekçilerin dendir.

İspanya; Bitcoin yasaldır. Alınıp satılabilir. Bu açıklamayı İspanya hükümeti yapmıştır. Bundan dolayı İspanya'da bitcoin artık yasal bir para birimi olarak kabul edilir.

Güney Kore; Güney Kore bir kişiyi bitcoin ile ilgili tutuklamıştır. Fakat elinde en çok bitcoin tutan ülkelerdendir. Bu olay tam olarak anlaşılmasa da kardeş ülke olan Güney Kore bitcoin alanında söz sahibi bir ülkedir. Çin, Japonya ve Güney Kore ileride bitcoinin bir güç olacağını anlamış ve ellerinde oldukça büyük bir kısmını tutmaktadır.

Singapur; Yasa dışı değildir. 2013'ten beri bitcoinin yanında olan Singapur hükümeti nin elinde yüklü miktarda bitcoin olduğu söylenmektedir.

Rusya; Yasa dışı değildir. 2016 yılınında Kasım ayına kadar Rusya'da tüm bitcoin işlemleri suçtu. Fakat bu tarihten sonra devlet açıklama yaparak bitcoini yasallaştırdı. Bunun sonucunda ise artık Rusya büyük bir pazar haline geldi.

Polonya; Yasa dışı değil. Büyük borsalardan birine sahip olan Polonya bitcoin konusunda söz sahibi ülkelerdendir. İlginç olanı ise yıllık geliri düşük olan bir ülke olmasına rağmen bu konumda olmasıdır.

Lüksemburg; Yasa dışı değildir. Lüksemburg 2015'te yayınlanan bir haberde sanal para birimlerini kabul ettiklerini ve alış verişinin uygun olduğunu belirtmiştir. Bu tarihten sonra da bitcoine olan desteklerini artırmışlardır.

Japonya; Yasa dışı değildir. Japonya bitcoin ile bir çok sistem geliştirmiştir. Ödeme sistemleri ve günlük hayatta bitcoin normal para gibi kullanılmaktadır.

Bangladeş; Yasal değildir. Bitcoin ile işlem yapanlar hapse atılmaktadır.

İtalya; Yasa dışı değildir. İtalya'ya gidecek olursanız da bitcoin ile ilgili endişeleriniz var ise olmasın. Çünkü rahatlıkla işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Avrupa Birliği ve Diğer Avrupa Ülkeleri; Yasa dışı değildir. Avrupa tarafından bitcoin benimsenmiştir. Bu yüzden tüm ülkeler bitcoine destek verip yüklü miktarda almışlardır. Yani her ülkenin bitcoine yatırımı vardır. Bu yüzden geleceğin para birimi sanal para birimleri olarak gösterilmiştir. Bitcoinin açtığı bu yolda alt koinlere olan talep de artmış ve kripto para çağı başlamıştır.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.