bitcoin kartını nasıl alırım

Bitcoin Nedir ? Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır ? Dikkat !!


bitcoin nedir, nasıl para kazandırır

Bitcoin nedir ? Bitcoin nasıl üretilir ? bitcoin madenciliği nasıl yapılır ? bitcoin nasıl alınır ? bitcoinden al sat ile nasıl kar edilir ? bitcoin borsalarından nasıl kar edilir ? Gibi soruların ve buna benzeyen soruları cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda gelişen, fiyatı artan ve popüler olan bitcoini herkes merak ediyor. Nedir bu, ne işe yarar, neden bu kadar pahalı, gibi aklınızda bir çok soru olduğunu biliyorum gelin her beraber bu sorulara bir ışık tutalım.


Bitcoin Nedir ?

Bitcoin 3 Ocak 2009 tarihinde ortaya çıkmıştır. Blok zincir ağı teknolojisine sahip olan bitcoin daha önce dip web denilen İnternetin karanlık tarafında kullanılmaktaydı. Bitcoini en basit şekilde tanımlayacak olursak. İnternette tek bir bilgisayar açık kalana kadar işlem yapabileceğiniz bir sanal para birimidir. Bilimsel tanımı çok daha kapsamlıdır fakat en basite indirgenmiş hali budur.

Bir nevi İnternet bankacılığı da diyebiliriz. Aslında öyle değildir fakat şu mantıkla bakalım. Nasıl ki İnternet bankacılığı ile birbirimize para gönderebiliyoruz. Bitcoin de Blockchain teknolojisini kullanarak insanlar arasında transfer edilebiliyor. Son zamanlarda borsaları açıldığı için para ile bitcoin alınabiliyor.  Bu da bitcoine olan arzı artırdığı için bitcoin fiyatları artıyor.

Günümüzde artık 10 ülkemiz de dahil olmak üzere bir çok ülkede bitcoin borsaları açıldı. Bu borsalar İnternet sitesi olarak hizmet vermekte olup buralardan bitcoin ve diğer alt koinleri alabiliyoruz. Alt koinleri ise kapsamlı olarak başka bir yazımızda anlatacağız. Bu şekilde koinleri alınıp satılarak kar elde edilebiliyor.

Kısacası bitcoin artık dünya geneli kullanılan. Bazı yerlerde ödeme yöntemi olarak kabul edilen gelişmiş blockchain teknolojisi ile geleceğe umutla bakan bir kripto para birimidir. Bitcoine olan talebin artması ile de bilinirliği artmıştır. Bunlar üst üste geldiğinde ise bitcoin hayal edilemeyen 20.000 $ seviyesine ulaşmıştır. Günümüzde biraz düşmüş olsa da tekrardan bu seviyeyi görüp aşması beklenmektedir.

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır ?

Bitcoin madencilerinin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise bitcoin fiyatının sürekli artmasıdır. Bitcoin fiyatı arttıkça bize gelen sorular sürekli olarak nasıl madencilik yaparım üzerinedir. Biz de burada genel olarak tüm takipçilerimize açıklama gereği duyduk. Bitcoin madenciliği aslında yatırım ile yapılan bir şeydir. Belli bir yatırım ile ekipman alarak buradan bitcoin kazma işlemidir diyebiliriz.

Bitcoin madencileri aynı zamanda bitcoinin işlem alt yapısını sürdüren kişilerdir de diyebiliriz. Bunu açıklaması biraz uzun sürer fakat kısaca özetlersek. Madencilik yapan kişilerin ekipmanları aynı zamanda bitcoin işlemleri için gereken alt yapıyı da sağlamaktadır. Bu yüzden tek bir İnternete bağlı bilgisayar kalana dek bitcoini piyasan silemezsiniz.

Bitcoin madenciliği aslında bir bitcoin üretmek değildir. Bir bulunması zor olan sayıyı bulmaktır. Bu işi yapan kitle arttıkça ve üretilen bitcoin sayısı azaldıkça ise bu işlem giderek daha da zorlaşmaktadır. Yani sınırlı sayıda üretiliyor ve git gide üretimi daha da azalıyor. Ama üreten sayısı gitgide artıyor. Bu durumda her üreticiye düşen bitcoin kazım sayısı giderek azalıyor. Fakat bitcoin sürekli arttığı için gelirler giderlerden çok olduğu sürece bir çok kişi madencilik yapmaya devam ediyor. Olayın kısaca özeti budur.

Bitcoin denen sayılardan oluşan ve zor bulunan sayılardan oluşan bir alt yapının bulunmasının zor olmasının nedeni ise güvenlik. Bir de tabi ki önüne gelen madenciyim demesin diye alınan bir önlem. Çünkü kolay olsaydı herkes yapardı ve bu iş ayağa düşerdi. Fakat Satoshi Nakatomo Nick name e sahip bitcoin üreticisi bunu üretirken bu akıllıca önlemi almış ve bitcoini saygın bir kripto para birimi yapmıştır.

Bu yüzden bitcoin üretmek zor olduğu için madenciliğe daha çok yatırım yapanlar daha çok üretiyor. Çünkü bu üretme işlemleri sanal ortamda gerçekleştiği için işlem gücünüz ve özellikleriniz ne kadar iyi ise o kadar çok üretiyorsunuz.

İlk başlarda çok fazla işlem gücü olmadan da bitcoin üretilebiliyordu. Fakat artık zorluk arttığı için işlem gücü de arttı. Ekran kartı madenciliği bundan dolayı başladı. Çünkü daha verimli ve daha kazançlı. Bundan dolayı önerilen ve zaten gerekli olan madencilik ekran kartları ile sağlanmakta. Ekran kartlarının da pahalı olması nedeni ile herkes bu işlemi yapamıyor. Fakat yüklü yatırım yapan ve gerekli tesisi kuran herkes kar elde edebiliyor.

Dikkat Edilmesi Gerekenler !!

Üst kısımda bahsettiğimiz gibi bitcoi üretmek zorlu bir işlemdir. Bu nedenle ekran kartları deli gibi çalışır. Elektronik bir alet de çok çalıştığı zaman kolay ısınır. Bu çok kaliteli olsa bile değişmez. Bu nedenle madencilik yapmak isteyenlerin kesinlikle buna dikkat etmesi gerekir. Ayarlamalarınızı çok yüksek seviye de değil de orta-yüksek arası yapmanız daha yararlı olacaktır.

Yüksek bir yatırım ile bu işe başlamaya niyetli olan takipçilerimiz başlamadan önce bu işin uzmanını bulun ve sistemi ona kurdurun siz de başında olun. Gerekli ayarlamaları ve işlemleri o kişi yapacaktır. Çünkü basit olmayan ve dikkat edilmesi gereken yönleri çoktur. Örneğin ortamın soğuk olması gerekir. Veya apartman dairesi geniş kapsamlı madencilik için uygun değildir, çünkü kartlar çok ses çıkartır. Daha doğrusu fanlar. Çünkü kartlar çok ısındığı için fanlar son hız çalışır.

Özetle; Dikkat edilmesi gereken ve ayarlanması gereken işlemleri çoktur. Eğer yüklü yatırım yapacaksanız bir uzmana gidin ve onunla beraber bu işe girin yani sistemi ona kurdurun. Fakat çok yüksek yatırım yapmayacaksanız da pek karlı değildir. Çünkü her geçen gün madenci artmakta olup, zorluk oranı da bu yüzden artmaktadır. Herkese bol kazançlar dilerim.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.