Ekonomi

Bu İş Fikirleri Sahiplerine Milyon Dolar Kazandırmış


en kkazançlı iş fikirleri

Sahibine milyon dolar kazandırmış fikirler arasında gerçekten çok ilginç olanlarını bulabilirsiniz. Fikir ve girişimcilik denildiğinde ülkece biraz geride olsak ta son zamanlarda bu durum değişiyor diyebiliriz. Ülkemiz gençlerinin örnek alması gereken bu fikirlerin milyonlarca yenileri bulunabilir. Önemli olan çok kazandıracak bir fikir bulmak ve uygulamaya koymak.


1- Kayadan Evcil Hayvan Yapmak

Bu fikir ilk duyanlar için biraz değişik hatta saçma gelebilir. Fakat sahibine yani fikri üreten kişiye bir yıldan az bir sürede 20 milyon dolar kazandırmıştır. Bir adet taşın satın alma bedeli 13 TL olarak belirlenmiş. Bu üründen sahibine kalan kar ise 10 TL'dir. Yani her satılan kayadan 10 TL kar elde ediyordu ve 6 ay gibi kısa bir sürede 20 milyon dolar gibi muazzam bir kar elde etti.


2 - Ters Elbise Fikri

Ters elbise genel olarak sosyal medyada trol amaçlı veya mısır yemek için kullanılır. Fakat dünya genelince bir akım başlamış ve her yerde bunun reklamı yapılmıştır. Reklam olarak televizyon kanalları yerine topluluklar kullanılmıştır. Toplu olarak yapılan reklamlar genel olarak tribünde maç izleyen insanların hepsi bu şekilde giyinmiştir. Bunlar ise ters elbise olayını tüm dünyaya benimsetmiştir. Sonucunda ise sahibine 200 milyon dolar kar sağlamıştır.


3 - Sarı Gülen Yüzler ( Gülücük İfadeleri )

Bir gün 2 ortak bir hediyelik eşya dükkanı açmaya karar veriyor. Daha sonra ise gülen yüzler ifadesinde gelecek görerek bunun telif haklarını satın alıyorlar. Oldukça yüklü miktarda ( ellerindeki tüm para ile ) bu fikre yatırım yaptılar ve sonunda ise 50 milyon dolar kar elde ettiler.


4 - Stres Yayı

Dünyanın en karlı işlerinde stres ile ilgili bir araç görmesek olmazdı. Belli ki dünya geneli baya bir stresli. Stres yayı da stres topu ile benzer amaca hizmet ederek kullanıcının stresini almak için üretilmiştir. Üreticisi ise bir gemi mühendisiydi. Mühendisin elinde ki germe yayı bir gün elinden düştü ve kapıya kadar sürüklenerek gitti. Mühendis ise bunun küçük halini tasarlayarak milyonlar kazandı. Bu fikir sahibine 250 milyon dolar ile 300 milyon dolar arasında bir kar getirdi.


5 - Hula Hop

Hula hopu bilmeyenimiz yoktur herhalde. Kızların sürekli belinde çevirdikleri erkekler ise bunu yaptıklarında çevresinde ki arkadaşları tarafından eleştirilen bir alet desek yanlış olmaz herhalde. Aslında aletten ziyade bir eşya. Daha doğrusu Hula hop sahibine 300 milyon dolardan daha fazla kar sağlayan bir eşya.


6 - Tek Bir Ana Sayfa

Alex Tew adında bir girişimci tam olarak 1 milyon pikselli bir sayfa yapmış ve her pikselini 1 dolardan satışa koymuştur. Bunların hepsini satarak 1 milyon dolar kazanmıştır. Fikrin amacı ise Alex'in üniversite harcamalarına destek olmak. Bu yüzden kısa sürede bunların hepsini satan Alex okulu bırakmıştır. Desek inanmayın okuluna milyoner olarak devam etmiştir.


7 - Köpek Gözlükleri

Ülkemizde ve dünyada en çok beslenen hayvanlar köpeklerdir. Evcil köpek sayısı her gün artmaktadır. Çünkü insanlara çok yakın ve sadık olan köpekler her zaman favori olmaya devam etmiştir. Bunu önceden öngören ve sahiplerine köpekleri için bir ürün satmak isteyen girişimci köpek gözlüklerini oldukça pahalıya satmaya başladı. Sonunda ise bu işten 400 milyon dolardan fazla kar etti.


8 - Vampir Dişleri

Vampir dişleri de oyuncak sektörün ile zengin eden ürünlerden bir tanesi. Tahmin edileceği üzere bunun tasarımcısı ve mucidi bir diş hekimi. Daha doğrusu bu fikri bulduğunda bir diş hekimi öğrencisiydi. Çocuklara yönelik hem korkunç hem de eğlenceli olan bu ürün ile 40 milyon dolara yakın bir kazanç elde eden diş hekimliği öğrencisi artık bir milyoner.


9 - Köpek Perukları

Genç girişimcilere söylüyorum bu işte para var. Eğer kısa yoldan zengin olmak istiyorsanız köpeklerin kullanacağı eğlenceli ve farklı bir ürün bulun. Köpek perukları fikri de köpek gözlüğü ile aynı mantıkta köpek sahipleri için eğlenceli bir ürün olarak göze çarpıyor. Bu fikrin sahibi ise bu işten ne kadar kazandı bilinmiyor tek bilineni her yıl milyonlarca satıldığı. Yani bu ürünün sahibi de bir milyoner diyebiliriz.

10 - HeadOn

Bu ürün ise balmumundan yapılan bir ağrı kesici ilacı diyebiliriz. Ürünü alın kısmınıza sürdüğünüzde ağrınızı geçiriyormuş. Ben henüz kullanmadım ama 10 milyona yakın bir satış rakamına ulaşmış. Baş ağrısı çekenlere bir deneyin derim. Sahibi ise ürün sayesinde milyoner olmuştur.

11- Kripto Paralar

Kripto paralar ise günümüzün göz bebeği konumundadır. Herkes birikimi ile az da olsa bitcoin, litecoin, ethereum, ripple gibi ünlü ve hacmi yüksek kripto paralardan satın almak istiyor. Hal böyle olunca da bu paraların değerleri artıyor. Zamanında ise bu paralar çok ucuzdu. Örneğin 2009 yılında 27 doları ile bitcoin alan bir genç şu anda milyonerdir.

Bunun en üzücü yanı ise zamanında ucuzken bu üründen alan insanların bunları unutup kaybetmesi. Bir genç zamanında 10.000 adet bitcoin almıştır. O zamanlar bunun değeri yaklaşık 20 dolar falanmış. Bu genç ise bir pizzacı ile anlaşıp 2 adet pizzayı 10.000 bitcoin ile almayı önermiş bunu kabul eden pizzacı şu anda milyarder genç ise bilinmiyor. Çünkü bir adet bitcoin şu anda 60.000 TL.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.