gelecekte en çok para kazandıracak işler

Çok Para Kazandıracak Geleceğin En İyi İş Fikirleri


krpito para, twitch yayıncılığı, youtuber olmak

Çok para kazandıracak iş fikirleri her zaman geleceğe yönelik iş fikirleridir. Yakın gelecekte trend olacak işlere yönelenler, bu işlerin tutacağını önceden öngörenler her zaman çok para kazanmışlardır. Örneğin Amazon'un sahibi gibi veya Microsoft'un sahibi gibi. Ülkemizden örnek verecek olursak ise gitti gidiyor, trendyol, yemeksepeti, onedio gibi fırsatlar göze çarpıyor.

Tabi ki geleceğin iş fikirleri açık ara İnternet ortamında ki iş fikirleri oluyor bunun en büyük nedeni ise artık İnternet kullanmayan insan yok gibi bir şey. Herkesin elinde İnternet olduğu için İnternetten çok daha kitleye ulaşabileceğine inanan ve bu işlere yatırım yapanlar her zaman kazançlı çıktı ve çıkmaya da devam edecek.

Tabi ki geleceğin en çok para kazandıracak işleri sadece İnternet ile alakalı işler değil. İnternet dışında bir çok alanda daha yeni bir iş gücüne ihtiyaç duyulduğu için bu alanlarda da yeni kazanç kapıları ardına kadar açılacak. Peki hangi alanlarda bu kazançları elde edebiliriz? İşte şimdi size bundan bahsedeceğiz gelin hep beraber bir göz atalım.


Kripto Para Dünyası

Kripto para işi ise son zamanlarda ülkemizde duyulmaya başlanan bir borsa işidir. Bazıları al sat ile kar ederken bazıları ise üretim yapmaktadır. En çok karlı çıkanlar üretip yapıp uzun vadede elinden çıkaranlar olsa da al sat ile de güzel karlar yapılabilir. Önemli olan kripto para borsasına hakim olmaktır. Tabi bir de yatırım yapacak nakit olmasıdır.

Kripto para işini iyi bilen ve her gün düzenli olarak kar eden ( az veya çok ) biri olarak kesinlikle şunu söyleyebilirim ki kesinlikle bu işlerde çok para var. Ama bilmiyorsan da çok kayıp var. Yani bildiğiniz borsa gibi fakat daha anlık işlemler ve anlık pumplarla manipülasyonlara açık bir borsa. Çünkü elinde yüklü miktarda para veya koin olanlar bu sektörü kolayca etkileyebiliyor.

Fakat erken aşamada bu işe girişirseniz ve bu işi gerçekten iş gibi yaparsanız gerçekten çok güzel kazançlar mümkün. Örneğin 100.000 TL nakiti olan bir insan eğer bu işleri orta seviyenin biraz üstünde biliyorsa aylık 25-30 bin TL kar elde edebilir. Sürekli olarak anaparayı içeride tutarak ta her ay güzel gelire sahip olur. Bunu yapan çevremde bir çok insan var ben dahil. Gerçekten hakim olan biri çok fazla risk de almadan çok kazanç sağlayabilir.

Ha bu bir iş midir derseniz kesinlikle bir iştir. Borsacı kavramını biraz daha açan ve artık kripto para borsacısı olarak türkçeye çevirilen bir iştir. Ve bu işten para kazanan bir çok insan vardır. Hatta servet bile kazanan vardır. Önemli olan ise takip ve anlık fırsatları görüp güzel yerde alım yapıp makul karı elde ettikten sonra da satımı gerçekleştirmektir.

Fakat en önemli nokta ise uzun vadeli yatırımdır. Önümüzde ki günlerde bir çok koin dip yaptı ve herkes koinlerini sattı. Herkesten kastım bu işleri bilmeyen kişiler. Çünkü bilen kişilerin hepsi alttan topladı. Ve sadece bir haftada milyon TL kar  eden bir çok kişi var. Her işte olduğu gibi kripto para dünyasında da işi tam olarak bilmek çok önemlidir.

Kripto para piyasasında sadece bu şekilde değil, borsa açarak ta para kazanabilirsiniz. Bunun için sağlam bir yazılım ekibiniz olması gerektiğini unutmayın. Aynı zamanda güzel bir yatırım da gerekli. Fakat  borsaların günlük kazançları oldukça güzel olduğu için oldukça karlı bir iş. Önemli olan güvenli ve hızlı bir borsa kurup kimseyi mağdur etmeden sistemin ömrünü uzun tutmaktır.


Fosil Yakıtlar

Fosil yakıtlar enerji ihtiyacını karşılamak bakımından dünyada birinci sıradadır. Maalesef doğaya zararlı olan fosil yakıt tüketimini hepimiz yapmaktayız. Bazılarımız direkt olarak bazılarımız da dolaylı da olsa buna bir yerde eşlik ediyor. Çünkü alternatif enerji kaynakları çok az üretiliyor.

Bu alanda nasıl para kazanacağız diyorsanız. Bu biraz yüksek yatırımcıları ilgilendiren bir kazanç kapısı. Değişik yollar ile enerji elde etme yolları olduğunu artık tüm dünya biliyor. Bu yöntemleri yaygın hale getiren bir proje üreten veya bu projenin başında olan herkes ileride çok kazanacak. Çünkü önümüzdeki yıllarda mutlaka tüm dünya alternatif enerji kaynaklarına yönelecek. Bu zaman diliminde bu işe başlayanlar ise o zamanlarda büyük kazançlar elde edecek.


Youtuber Olmak

Youtube artık herkesin bildiği dünyanın ikinci en büyük arama motoru haline gelmiş bir websitedir. Youtube üzerinden gerek ülkemizden gerekse tüm dünya ülkelerinden bir çok çocuk, genç, veya yetişkinler güzel kazançlar elde etmektedir. Fakat artık doyum aşamasına gelmeye yakın olduğu için yeni bir kitle kazanmak veya bu kitleye ulaşma zamanı olarak eskisi gibi değildir.

Çünkü artık bir çok kişi bu alana girmiş ve bu alanda başarılı olmuştur. Genel olarak da daha fazla takipçisi olanlar daha çok izlendikleri için youtube genel olarak onların videolarını öne çıkarır ve bu şekilde maalesef yeni youtuber çıkması zorlaşır. Buna rağmen iyi içerik üreterek başarılı olmak zor değildir. Tek yapmanız gereken sıkı bir çalışma ile 1-2 yılınızı bu alanda gelişmeye harcamak. Daha sonraki getirisi sizi fazlası ile mutlu edecektir.

Doğal Afetlere Çözüm

Doğal afetler son zamanlarda bir çok can almıştır. Özellikle Amerika'da olan ve tüm dünyaya duyurulan afetler maalesef can almaktadır. Bunun yanında büyük bir maddi kaybı da beraberinde getirmektedir. Bunun için önlem alan kişi sayısı her geçen gün artsa da büyük bir organizasyon henüz kurulmuş değildir. Bunu yapan kişi siz olabilirsiniz.

Örneğin doğal afet paketleri yapabilirsiniz. İlk yardım çantası gibi veya alet çantası gibi. Bunun içine de ona özel kıyafetler ve benzeri içerikler koyabilirsiniz. Bunun yanında bu afetleri daha iyi öngörebilen teknoloji geliştirebilirsiniz. Veya teknoloji geliştirmesi için gerekli ekibi toplarsınız. Bu işten en karlı çıkacak olanı ise doğal afetlere göre elbise çıkartan insan olacaktır. Çünkü dünya üzerinde çok satacağına adım gibi eminim.


Twitch Yayıncısı Olmak


Twitch kendini bu alanda çok geliştirdiği için artık herkesin bildiği bir site haline geldi. Bilmeyenler için ise özet olarak açıklamak gerekirse. İnsanlar burada yayın açıyorlar, canlı bir şekilde isteyen kamerasını da açarak hem muhabbet ederek hem de oyun oynayarak bir kitle kazanıyorlar. Daha sonra ise yayıncıyı seven kitle ona abone olarak veya donate atarak destek oluyor. Abone olmak 5 dolar donate ise sınırsız istediğiniz kadar atabilirsiniz.

Şimdi Türk olduğumuz için kısa bir hesap yapacak olursak. Türkiye'de 1.000 abone ve üstü twitch kanalları iyi kanallardır. Çünkü buraya ulaşmış kanal sayısı azdır. Abone olmak ise aylıktır. Yani 1 ay abone olmak için 5 dolar ödüyorlar izleyiciler. 1.000 abone demek aylık 5.000 dolar kazanç demektir. Bunun yanında sürekli bağış ( donate) de aldıkları için gelirleri güzeldir. Daha yüksek geliri ise sponsorluk anlaşmaları ve benzeri işlerden kazanırlar.

Kısacası 1.000 abonelik bir kanalın sahibi aylık 20.000 - 30.000 TL kazanabilir. Bu tamamen şahsi hesaplamadır. Ama bir kaç kişinin kazancını bildiğim içinde bundan daha fazla kazanan da vardır. Şimdi peki siz nasıl kazanırsınız. Öncelikle yayın açmak için canavar gibi bir sisteme ihtiyacınız vardır. Çünkü gerçekten gerek İnternet gerekse bilgisayarınızın çok iyi olması gereklidir.

Yayıncıların bilgisayarları genelde 10.000 TL ve üstü rakamlar ile toplanmış bilgisayarlardır. Para kazanmadan da bunu nasıl yaparsınız sitede bunun açıklamaları da mevcut. Fakat hadi yaptınız diyelim. Zamanla sürekli olarak yayın açıp kitle kazanmanız gerekiyor. Çünkü direkt olarak yayın açana abone gelmiyor. Önce belli bir zaman gerekiyor. Muhabbetiniz iyi olur, oyunculuğunuz iyi olur gibi şeylerden aboneleriniz gelir. Bu şekilde yavaş yavaş büyüyerek güzel kazançlara ulaşırsınız.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.