elect capital

Elect Capital Kapandı mı ? Elect Capital Gidici DİKKAT EDİN !Bu içeriğimiz oldukça fazla sorulan Elect Capital kapandı mı ? sorusuna cevap niteliğinde olacaktır. Elect Capital klasik yatırım yaparak para kazandığınız yabancı ponzi sistemlerinden birisiydi. Uzun süredir bir sorun yaşatmayan Elect Capital geçtiğimiz ay sorunlar yaşatmaya başlattı. Sonra sorunların gidermeye başlayan Elect Capital tekrar sorunlarla karşımıza çıktı. Peki bu sorunlar neydi ?

Elect Capital Hesap Onaylamalarını Durdurdu ?


Arkadaşlar klasik yurt dışı kaynaklı firmaların yaptığı gibi ilk önce hesap onay işlemlerini durdurdu. Bu yüzden işe yeni giren pek çok kişi hesapları onaylanmayınca mağdur oldu. Nedeni ise hesap onay olmayan hesap boş hesap gibi görünmesi yani parasal herhangi bir işlem yapamaması.

Tabi hesap onaylama işlemi bu işin ilk çatırdamalarıdır. Daha önce pek çok firma önce güzel paralar kazandırmış daha sonra hesap onaylama işlemi adı altında bizden evraklar yüklememizi istemiş ve aylarca hesaplarımızı onaylamamıştı. Bu klasik bir ponzi sisteminin ilk başlarda ki ufak sorunlarından birisi. Genelde bu sorunları başlatan şirketler 3 ay içerisinde ödemeleri de saçma sapan bahanelerle durduruyor. Böylelikle Sistemde toplanan paralarla beraber şirketi kapatıp kaçabiliyorlar. Tabi şirketi kapatıp kaçmaları öyle kolay olmuyor. Sorunların ardı arkası kesilmeyip insanları yıldırmaya çalışıyorlar ve bunda da başarılı oluyorlar. Böylece paraları rahatça alıp ortadan kaybolabiliyorlar.

Elect Capital hesap onaylama işlemlerini tam anlamı ile durdurmadı arada bir bazı kişilerin hesap onayını yapıyor ama tabi bu başlangıç. İleride onay işlemlerini tamamen durduracaklardır. Hesap onayı yapmamaları başlangıçtaki sorun. İlerleyen süreçte yatırım yapan insanların kazandıkları parayı ödememeye de başladılar.

Elect Capital Ödemeleri Durdurdu !


Elect Capital ilk sorunu hesap onaylamadaki sorunlardı. Tabi bu bir başlangıçtı ve hemen ardından paralar geç yatırılmaya başlandı. Şimdilerde ise Elect Capital'in ödemeleri tamamen durdurduğunu duyduk. Sisteme giren binlerce insan şuan ödeme alamamaktan şikayetçi. Pek çok kişi ödemelerin yatacağını söylese de en fazla 1 yada 2 döngü yaparak ödeme yaparlar sonra ise her zaman ki gibi paralarla ortadan kaybolurlar.

Arkadaşlar bizim düşüncemiz Elect Capital şirketinin de yakın zamanda tamamen ödemeleri durduracağı yönündedir. Sistem açık kalsa dahi ödeme yapılmayıp sürekli bahaneler üretilip, ödeme günü ileri tarihlere aktarılacaktır. Sürekli bu işlem tekrarlanarak insanlara umut verilip yıldırma çalışması 2-3 ay yapıldıktan sonra şirketten haber alınamamaya başlanır. Genel olarak bu tür sistemler böylece kapanır ve olan yeni giren üyelere olur. Peki ponzi sistemi nasıl anlarız ?

Elect Capital Kapandı mı ?


Elect Capital biz bu yazıyı yazarken kapanmadı, hala ödeme bekliyor insanlar ama acı olsa da söylemeliyim ki yakın zamanda Elect Capital kapanacaktır. Bizimle beraber çalışan ve bizlere Elect Capital hakkında aylar öncesinden bilgiler alan insanlara Elect Capital şirketine yatırım yapmamalarını özelden söylemiştik. İnşalah bir şey olmaz ama çok yakın bir zamanda Elect Capital devride bitecektir.

Ponzi Sistemi Nasıl Anlarız ?


Arkadaşlar ponzi sistemi anlamanın onlarca yolu var. Öncelikle sizden para toplamak için gerçekten mantıklı bir sebep gerekir. Bunu şirketler bulur fakat siz yapılan işleri sorgulamalısınız. Şirkeitn "yapıyorum" dediği işleri gerçekten yapıp yapmadığını kendiniz kontrol etmelisiniz. Kulaktan duyma bilgilerle değil gerçekten de her şeyi ile açık olan şirketlerle çalışma yapmalısınız.

Ayrıca yapılan işlerin gerçekçiliği yetmeyebilir, mantıklıda olmalı. Mesela bir şirket inşaat sektörü için para topluyor diyelim. Eğer yatırılan yatırım ile yapılan işler orantısız ise muhtemelen bu şirketin sonu iyi değildir ve yakın zamanda ya batacak yada paraları alıp kaçacaklardır.

Eğer bir ponzi sistemi sistemsel olarak incelersek özellikle "iç transfer" yani üyeler kendi aralarında para alışverişi yapıyorlarsa ve ödemeyi şirketten değil de genelde iç transfer yoluyla yapılıyorsa bu şirkette kesinlikle ponzidir. Çünkü şirkete iş yapmak için para lazım. Dolayısıyla şirkete girerken paranın şirkete gitmesi gerekir. Fakat iç transfer ile hesap açımında şirketi aradan çıkartıp parayı siz üye olacağınız kişiye yolluyorsunuz. Parayı yolladığınız kişi de size iç transfer ile içeriden para yollayıp üyeliğini açabiliyor. Böyle işleyen şirketler %95 ihtimalle ponzidir ve geneli kapanmaktadır.

Ponzi sistemi anlamaya çalışırken yapılan en büyük hata şudur; Network yani ekip kurarak pasif kazancın yanında arkadaşlarınızı da üye yaparak para kazandığınız her sistemi insanlar genelde ponzi zannedebiliyorlar. Aslında böyle bir durum yoktur. Sistemin ponzi olması tamamen yapılan iş ve girip çıkan paranın hesaplaması ile yapılır. Ayrıca işleyişte önemlidir. Şirketin yaptığı iş mantıklı ve güzel kazançları varsa şirkete yatırılan paranın bir bölümünü size vermesinde bir sakınca yoktur ve bu şirketi batırmaz. Zaten yapılan işler sayesinde size verdiği paranın çok daha fazlasını alabilir. Burada dikkat etmemiz gereken şey kesinlikle tavsiye kazancı değildir. Tabi tavsiye kazancı da önemli bir etken. Mesela sistem gereğinden fazla kazanç veriyorsa ve network kazancıda gereksizce fazlaysa sistemin kapanmaması mucize olur. Her şeyin hesaplı ve orantılı olması gerekiyor. Tabu bu oran şirketin yaptığı işler ile örtüşmelidir.

İnternetten para kazanmak Yazar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.