en çok para kazanan twitch yayıncıları

En Çok Para Kazanan Türk Twitch Yayıncıları


twitch yayıncıları kaç para kazanıyor
En çok para kazanan twitch yayıncıları uzun zamandır bu işi yapan ve artık meslek haline getirmiş kişilerdir. Twitch yayıncıları genel olarak daha önceden farklı yerlerde yayın yapmış ama oradan ya tutunamamasından ya da o sitenin devam etmemesinden dolayı twitche geçmiş başarılı yayıncılardır. Twitch artık bilinen bir mecra olduğu içinde yayıncıların popüleritesi gitgide artmaktadır.

Bunların üst üste gelmesi ile de Twitch yayıncılarının kazançları bir hayli güzel rakamlara ulaşmıştır. Çünkü kitle ile beraber hem takipçi sayıları artmıştır ki Twithte bir yayıncıyı takip etmek için daha doğrusu Sub olmak için 5 dolar ödemeniz gerekiyor bu yüzden gelirler atmıştır. Bunun yanında bir de sürekli bağış alan yayıncılar gerçekten güzel kazanmaktadır.

Twitch nedir diye kimsenin soracağını sanmıyorum ama yine de bilmeyenler için bahsedelim onlarda öğrensin. Twitch insanların canlı olarak yayın yaptığı, kiminin eğlence kiminin oyun oynadığı kiminin şarkı söylediği kiminin de saçma sapan bir yerlerini açarak para kazandığı bir yerdir. Özellikle son zamanlarda bu bir yerlerini açarak para kazanan insanlar maalesef ülkemizde de ortaya çıkmıştır.

Burada arada bir yayın açan yayıncılar  ''chat'' adı altında izleyenleri ile birlikte sohbet muhabbet etmektedir. Bunun yanında oyunda oynuyorlar veya diğer şeyleri de yapıyorlar. İzleyiciler de yayıncılara destek amaçlı ve bir kaç şeyden yararlanmak için sub oluyorlar. Sub olmanın ücreti ise 5 dolar. Bu 5 doların yarısı sisteme yarısı da yayıncıya gitmektedir.Yani her yeni sub geldiğinde yayıncı 2.5 dolar kazanmış olur. 5 dolarlık ücret 1 aylıktır. Her ay tekrar ödeyip sub olunur.

Bunun yanında isteyenler bir kaç site üzerinden yayıncılara bağışta atabilir. Yani mesela 3 TL 5 TL atan çok insan oluyor. Yayıncı da bunu görüyor ve bu bağışla birlikte gelen mesajı okuyarak sohbet muhabbet ediliyor. Genel olarak twitch budur diyebiliriz. Tabi bu özet olarak aslında eğlenceli ve zaman geçirmek için güzel bir ortamdır. Youtube'dan sıkılanlara önereceğimiz güzel bir mecradır. Dileyenler zaten google'a twitch yazarak genelde akşam saatlerinde olan kaliteli yayıncıları izleyebilirler.

Peki gelelim konumuza, bu yayıncılar ne kadar kazanıyor. Arkadaşlar öncelikle kimsenin net kazancını bilemeyiz tabi ki de. Çünkü bu adamlar kitlesi olan adamlar olduğu için sponsor gelirleri de oluyor. Standlara gidiyorlar değişik etkinliklere katılıyorlar. Bu yüzden sponsor gelirleri ayrıdır. Ha sponsor gelirleri de yüksektir ama bunu yakın çevreleri dışında kimsenin bilme şansı yoktur.

Fakat toplam subscriber sayısından ve yayınlarını takip ettiğimiz kadarı ile gelen bağışları göz önünde bulundurarak ortalama bir sıralama çıkıyor. Çünkü biraz o ortamda bulunursanız zaten kimin daha çok izlendiğini anlarsınız. E daha çok izlenen de tabi ki daha çok kazanmaktadır. Bu yüzden daha çok izlenenler listemizde olacak elbette. Şimdi listemize geçelim.

Jahrein

Jahrein eğlenceli yayınların yanı sıra muhabbeti ile de takipçi kazanan bir yayıncıdır. Twitch teki en ünlü kişi olan jahreini youtube takipçileri de tanır. Çünkü izlediği ve yorum yaptığı tüm videolar artık youtobede trend olmaktadır. En çok kazanlar arasında da ilk sıradadır. Dün gece ise çok özel bire olay oldu ve sadece ouzii nick nameli bir kişi Jahrein'e 2 saat içinde 15.000 TL bağış gönderdi. Bu da az çok kazancını ortaya çıkarıyor zaten.

UNLOS TV

Unlos ise CS:GO yayınları ile ünlüdür. Ekip olarak yayın açarlar ve genel olarak çok izlenirler. Normal saatlerde 10.000 den az izleyici genelde olmaz. Komşuları ile sürekli sorun yaşasa da takipçileri onu fazlası ile memnu etmektedir. Bu yüzden de kazancı oldukça iyidir.

wtcNN

WtcNN ise en çok takipçi sayısına sahip yayıncı konumundaydı. Şuan da ki durumda en çok takipçi kimde bilinmiyor ama wtcNN ninde seven kitlesi oldukça büyüktür. Twitch te en son yayınlanan ve ilgi ile takip edilen ilki çıkmış olan HOG projesinde de birinciliği kazanmıştır. Bunun ödülü olarak yanına Kendine Müzisyen isimli yayıncıyı ve Şükrüyü alarak istediği yerde tatil yapacaktır. Ferit'te bu camianın en çok kazananları arasındadır.

Mithrain

Mithrain oldukça çok izlenen ve PUBG oyununu kralıdır. WtcNN de iyidir ama en iyisini Mito'dur. Çünkü adam gerçekten efsane. Bu oyunu çok ama çok iyi oynuyor. Yayınlarında kamera açmamasına rağmen oldukça fazla izlenir ve yüksek bağışlar alır. Bu yüzden de kazancı oldukça iyidir.

PintiPanda

Pintipanda ise buranın ağır abisidir. Çünkü yaşı diğerlerine göre oldukça büyüktür. Bundan dolayı takipçi kitlesi de genel olarak orta yaşlıdır. Şu anda 1.400 civarı subscribe ye sahip olan Pintipanda oldukça iyi kazanmaktadır. Fakat esas kazancı kesinlikle bağışlardan gelir. Bunlar genel olarak çay ısmarla olarak gelse de en yüksek bağışı alan yayıncıdır. Çünkü sürekli olarak her yayında 1.000 TL ve üzeri en az bir kişiden bağış almaktadır.

ZeonNN

ZeoNN da Ferit gibi eski profesyonel lol oyuncusudur. Yayınları karışık olur her oyunu oynayabilir. Efkar yayını bile yapar. Genel olarak kazancı da iyidir.

Kendine Müzisyen

Kemal'de bu camiaya yakın zamanda katılmıştır. Özellikle HOG'dan sonra da oldukça fazla izlenmektedir. Şu an kazancı net olmasa da yakın zamanda oldukça çok kazanacaktır.

Thaldrin

FB e-spor takımının kaptanıdır. Lol de profesyonel oyuncudur. Aynı zamanda yayın açar ve efendi kişiliği ile tanınır. Kazancı da gayet iyidir.

Hazreti Yasuo

Deli dolu bir yayıncıdır. Sürekli olarak bağış alır. Genelde küfürlü olsa da çocuk kesim tarafında izlenmektedir.

Theokoles

Eski profesyonel lol oyuncusudur. Düzenli olarak yayın açar ve 500 e yakın sub ı vardır. Genel olarak bağış almaz ama arada bir alırda. Kazancı stabil olsa da ülkemiz şartlarına göre oldukça iyidir.

Immortoru

Eski profesyonel oyuncudur. Orta koridorda yakın zamanda oynamıştır. Şimdi ise Korelilerin gelmesi ile birlikte bu kariyerini bitirmiş ve yayıncılığa başlamıştır.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.