ethereum güvenilir mi

Ethereum Nedir ? Ethereum Madenciliği Nasıl Yapılır ?


ethereum madenciliği yapmak istiyorum ne yapmalıyım

Ethereum bitcoinin başı çektiği kripto para piyasasının alt koinlerinden biridir. Ethereum'a alt koin demek aslında haksızlık olsa da teorik olarak genelde alt koin olarak anılmaktadır. Çünkü Bitcoin dışında ki tüm koinler alt koinlerdir. Bunun yanında en sağlam alt yapıya sahip olan koin de ethereumdur. Yani alt yapısı ve geliştirme ekibinin sağlamlığı ethereumu en sağlam ikinci koin yapmıştır.

Bugün market hacimlerine baktığımızda bitcoinden sonra en fazla market hacmine sahip koin ethereumdur. Bunun nedeni de hem sağlam olması hem de diğer faktörlerdir. Tabi ki de diğer faktörlerin başına da sağlam olması çekiyor. Bir  çok alt koin ethereum alt yapısını kullanmaktadır. Yani bir çok koinin bitcoinin alt yapısını kullanarak sistem geliştirdiği gibi ethereumda bu anlamda bitcoin ile eş değerdir.

Özellikle son zamanlar bitcoin gönderme işlemlerinde yaşanan gecikmeler ve kesilen komisyonlar arttıkça insanlar alt koinlere yönelmiştir. Şirketlerde tabi ki de bu işlemlerini en az komisyon nasıl ödenirse o şekilde ve en güvenilir şekilde yapmaktadır. Bu durumda da ethereum gerek güvenliği gerekse işlem hızı bakımından göze çarpmaktadır. Geliştirme ekibi de sürekli olarak bunları daha da iyileştirdiği için ethereum son zamanlarda büyük fiyat artışı yakalamıştır.


Etherum Neden Bu Kadar Arttı ?

Ethereum 2 ay öncesinde 1.000 TL civarında iken neden günümüzde 4.500 TL civarında geziyor ? derseniz bunların cevapları zaten yazımızın üst kısmında var. Fakat tekrar değinelim. Ethereum hem sağlamlığı hem de bir çok şirket ve insan tarafından kullanıldığı için tercih ediliyor. Bu bileşenler bir araya gelince talebi olan koin haline geldiği için normal kişilerde buraya yatırım yapıyor ve fiyat artıyor.

Son 2 ayda ethereumdan zengin olan insan sayısı da bu yüzden çok fazladır. Çünkü koin sağlam, alt yapı çok sağlam, talep var işlem hızı çok fazla bunları üst üste koyunca da herkes ethereum alıyor ya da üretimini yapıyor. Peki ethereum üretimi nasıl oluyor? Şimdi de bunu cevaplayalım.

Ethereum Madenciliği Nasıl Yapılır ?

Öncelikle madenciliğe başlamak isteyenler için bir kaç önemli detaydan bahsedelim. Ethereum bitcoin ile beraber blockchain teknolojisini kullanıyor. Bundan dolayı zaten oldukça popüler bir koindir. Bunun yanında üretimi ise bitcoine göre bispeten daha kolaydır. Ama bu demek değil ki etreum üretmek çok kolay, tabi ki de hayır. Ama bitcoine göre üretmesi daha kolaydır.

Dikkat edilmesi gerekenler ise son zamanlarda bitcoin de madenciliği karı azalması ile beraber bir çok kişi ethereum madenciliğine geçmiştir. Bu durumda da madenci sayısı arttıkça burada ki zorlukta artmıştır. Bunun duyan yüksek yatırımcı madenciler de toplu olarak ethereum madenciliğine başlayınca ortalık iyice kızışmıştır. Son zamanlar da ki fiyat artışı ethereum madenciliğini hepten karlı hale getirince artık küçük madencilerin kazancı bayağı düşmüştür.

Yani 10-20 bin arası bu işe yatırmak isteyenler bu paydan çok az alırlar. Çünkü zorluk her geçen gün artıyor. Ama siz illa da yapıcam diyorsanız şöyle yapılıyor; Bütçenize göre ekran kartını ve diğer gereken bileşenleri alıyorsunuz. Ses sorunu olmayan ve soğuk bir ortam da ayarlamanız gerekiyor tabiki. Daha sonra işi bilen birine bu sistemleri kurdurabilirsiniz. Çünkü sistem kurmayı yazı ile anlatmak buradan mümkün değildir.

Bizim tavsiyemiz ise siz hiç bir şey almayın. Direkt olarak bu işleri yapan adamlara gidin ve şu kadar param var en uygun ve karlı sistemi nasıl kurarız diyin onlar size yardımcı olur. Fakat siz işin başında olun kimseye para verip te sen hallet demeyin. Çünkü gerçekten kurması karışık ve uğraş ister. Bunu bırakın uzmanları yapsın. Ama yüksek bir yatırım gerektiriyor aksi taktirde pek karlı değil. Yani artık pek karlı değil desek daha doğru.

Bir kötü yanı ise bu kartlara olan talepler çok fazla. Son zamanlarda şirketler artık buna tepki göstererek madencilere kart bile satmıyorlar. Bu kartları elde etmek bile artık çok zor. Ama gerekli yerlere başvuruları yaparsanız sonuca ulaşırsınız.

Özetle; İyi bir yatırım yapıp, gerekli ortamı kurabilecekseniz bu işe başlayın. Ha yok o çok uğraşlı derseniz de gidin ethereum alın ve bekleyin. 1 sene bile bekleseniz minimum 10X yaparsınız. Çünkü sağlam ve geleceği parlak bir koindir. Tercih sizin karlı olanı uzun vadede elbette madenciliktir. Ama diğer yönlü de karı size yetiyorsa uğraşmayın derim.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

1 yorum :

 1. 💥Ocak ayında işleme açılan yerli kripto borsası BitHesap ile kimlik onaysız 500 TL onaylı 100.000 TL ye kadar işlem yapabilirsiniz. Şirket ayrıca İngiltere'de faaliyet gösteren deneyimli bir kadrodan oluşmaktadır.

  Bithesap: ONLINE PEOPLE INTERNET TEKNOLOJİLERİ A. Ş. ünvanıyla faaliyet göstermektedir 👍

  https://www.bithesap.com/?ref=zclhh

  Mersis No 0643038464500014
  Ticaret Sicil No 931009
  Vergi No 6430384645
  Vergi Dairesi Zincirlikuyu Vergi Dairesi
  Adres Esentepe mah. Talat Paşa cad.5 1 Şişli/Istanbul
  Telefon 0 (850) 8853061

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.