başarılı olma yolları

62.000.0000.000 $ Serveti Olan Warren Buffettan 10 Zengin Olma Tavsiyesi


warren buffet zengin olma tavsiyeleri

Warren Buffet bazı listelere göre dünyanın en zengin kişisidir. Bazı listelere göre ise ilk 3 te olduğu kesindir. Fakat kesin olan bir şey var ise zengin olmak isteyenler bu adamın izlediği yola izlemeliler. Çünkü başarı olarak tamamen zengin olmayı hayal etmiş ve sonunda gerçekleştirmiş biri. Yani bugün nasıl zengin olabilirim, zengin olmanın kısa yolları nelerdir veya en iyi zengin olma tavsiyeleri nelerdir diye soracak olanlar burada ki tavsiyeler tam sizlik.

Serveti ise yaklaşık olarak 62.000.0000.000 $'dır. Yazarken bile zor olan bu servete sahip olmanın zorluğu ne kadardır kim bilir. Fakat sonuç olarak bu paraya sahip olmanın mutluluğunu soracak olsak paha biçilemez diye cevap verirdi sanırım. Çünkü bu para öyle bir para ki her istediğini yapabilir. Ama o yine çalışmayı ve gelişmeyi tercih ediyor. Zaten bu hareketi de neden bu kadar zengin olduğunu açıklar nitelikte bir harekettir.

Şimdi Warren Buffet neden bu kadar zengin ? nasıl böyle zengin olmuş ? biz de olabilir miyiz veya biz nasıl zengin oluruz gibi sorulara bizzat kendisinin verdiği cevaplara geçelim. Şimdi alacağınız tavsiyelerin bir tanesini veya bir kaç tanesini bile uygularsanız başarılı olma şansınızın artacağına emin olun. Elinizden geldiği kadar fazla sayıda tavsiyeyi uygulamanızı öneririz.

1 - Basit Düşünün

Warren Buffet bir çok söyleşide her zaman daha basit işlere girmeye çalıştığını belirtmiştir. Bunun nedeni olarak ise bir işi küçük bir çocuğa da yaşlı bir adama da anlattığında anlıyorsa o iş mantıklıdır ve para kazandırır demiştir. O yüzden sürekli geleceği olan ama karışık olmayan yani daha basit işlere girmeyi tercih etmiştir. Siz de böyle düşünün illa çok karışık şeyler yapmanız gerekmiyor belki de çok basit bir fikir sizi zenginliğe taşıyacak ilk adımı atmanızı sağlayacaktır.

2 - Senden İlerde Olanlarda Arkadaş Ol

Bu tavsiyesinden kastı ise daha başarılı insanlar ile arkadaş ol ve onlarla zaman geçir demektir. Yani senin gelmek istediğin yerde veya bu yolda senden ilerde olan insanlarla arkadaşlık et demektedir. Bu da önemlidir. Çünkü bu tarz insanlar ile arkadaşlık ederseniz devamlı olarak gelecek tehlikelere hazırlıklı olursunuz. Bunun yanı sıra bu tehlikelere bu kişilerin nasıl çözüm bulduğunu görürsünüz. Veya bu insanların başarıları sürekli sizi daha da azimli bir hale getirir. Yani her açıdan sizin için daha yararlıdır.

3 - Riskleri Hesaplayın

Bir işe girerken genel olarak yapılan hata kazanca odaklanmaktır. Yani yeni bir işe girecek olanlar daime aylık senelik veya 5 senelik karlarını düşünerek o işe atılırlar. Fakat bunun yanında zarar ihtimalini de düşünenler daha başarılı olur. Her zaman bir risk vardır ve risk olmayan bir iş dünya üzerinde bulamazsınız. Bu yüzden risklerinizi hesaplayın ve o işe ondan sonra adım atın.

4 - İtibarını Kaybetme

İtibarınızı kaybetmek en kötüsüdür. Çünkü bu size gelecekte açılma ihtimali olan tüm kapıları kapatabilir. Tüm yeni fırsatları bir anda tersine çevirebilir. Bir yerde veya bir işte daha fazla kar sağlamak için asla itibarınızı kaybetmeyin. Bir sorun olduğunda kaçmayın sorunuzu çözün önemli olan sizin veya şirketinizin itibarıdır, bunu zedelemeyin.

5 - Vazgeçmeyi Bilin

Genel olarak zengin insanlar asla vazgeçmeyenlerdir. Evet bu durum böyle ve bunun aksi iddia edilemez fakat bir işte çok kaybediyorsanız artık bir düşünme zamanı gelmiştir. Sadece o işten vazgeçin ve başka bir işe atılın. Sürekli kaybettiğiniz bir işte ısrar etmek belki de sizi felakete sürükleyecektir. Hangi işten ne zaman vazgeçmeniz gerektiğini bilin, bu hem daha karlı yeni bir iş bulmanızı sağlar hem de daha fazla zarar etmemenizi sağlar.

6 - Anladığın ve Sevdiğin İşlere Gir

Dünya genelinde bir çok insan sevmediği işi yapıyor. Zaten bu yüzden bir çok insan milyoner veya milyarder değil. Çünkü işini severek yapanlar her zaman daha başarılı olurlar. Anlamadığın bir işi yapmak ise sen o işe soğutur ve kötü yapmaya başlarsın. Bu yüzden anladığın, sevdiğin ve gelecek gördüğün işlere gir. Bu işlerin seni zengin yapma ihtimali diğerlerine göre çok daha yüksektir.

7 - Kazancınızı İle Tekrar Yatırım Yapın

Bir işe atılıp biraz kazandıktan sonra hemen bu parayı harcamayın. Hemen gidip ev araba almayın. Ülkemizde yapılan en büyük hata budur. Çünkü yeni bir işe giriyorlar 2-3 senede iyi kazanıp ev araba alıyorlar hem de borca girerek. Bu da sizin aklınızda sürekli yer ettiği için sağlıklı çalışamıyorsunuz. Öncelikle kazandığınız para ile tekrar daha fazla kazanmak için yatırım yapın. İlerde çok daha karlı gördüğünüz işlere girin. Önceliğiniz her zaman yatırım olsun harcamak değil.

8 - Lüksden Kaçının

Lüks sevdası herkeste vardır. Fakat bunu yanlış anlamayın. Elbette milyarder olunca lüks hayat süreceksiniz veya milyoner olunca. Fakat buraya gelene kadar oldukça lüksten kaçının. Lükse harcayacağınız paralar ile yatırım yapın veya biriktirin. İkisini birden yaparsanız çok daha sağlam olur. Bu şekilde ilerleyin ve milyoner olmadan olabildiğince lüksden kaçının.

9 - Mantıklı Riskler Alın

Risk budur !! demekle olmuyor. Bugün zengin olan bir çok kişi riske girmiştir batmıştır veya çıkmıştır. Ama önemli olan gözü kara olmak değil veya korkak olmakta değil. Bu ikisinin dengesini tutturmak. Bu da mantıklı bir düşünme yetisi ile gerçekleşir. Önce işin her şeyini düşünün, riskleri getirileri vesaire daha sonra o işe girin. Alacağınız risk sizi zengin edebilir ama batıra da bilir. O yüzden risk alırken de mantıklı davranın.

10 - Herkesten Farklı Yatırım Yap

Warren Buffet asla borsa yükselirken hisse almazmış. Bunun nedeni ise zengin olmanın yolu bu olarak görüyor. Oldukça da mantıklı çünkü diğerleri ile aynı şeyi yaparak onları geçemezsiniz. Warren Buffet her zaman düşen hisselerden umut kesilen hisselerden satın alırmış. Sonucu ise ortada. O yüzden bazen risk alın. Herkes bu batacak o öyle edecek dediğinde bile kendi araştırmanızı yapın ve alınabilecek risk ise o riski alın.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.