enes batur ne kadar kazanıyor

En Çok Para Kazanan 5 Türk Youtuber


Youtube bildiğiniz gibi bir video paylaşım platformu. Youtube üzerinden videolar paylaşarak para kazanmak mümkün. Oldukça basit gibi görünsede aslında çok zor olan bu işin getirisi de oldukça büyük. Sadece youtube üzerinden kazancın yanı sıra ekstra reklam gelirleri, sponsorluk anlaşmaları ve yapılan ekstra işlerle çok yüksek kazançlar elde edilebilmekte.

Bugün sizlere youtubedan en fazla para kazanan 5 youtuberına bakacağız. Bu kişilerin kazançları sonuna kadar haklarıdır. Bu içeriğimiz de bu kişilerin kazançlarına vurgu yapılmaktan çok, böyle bir sektörün olduğunu ve bu işten de para kazanabileceğiniz sizlere aktarmak için yazıyoruz. Bu arada bahsettiğimiz kanallar bireysel kanallardır. Oha diyorum, onedio ve netd, gibi şirket kanallarını listeye dahil etmedik.

1- Enes Batur - Ne Kadar Kazanıyor ?


Enes baturu ilk yıllarından bu yana takip ederim. Gerçekten çok azimli ve işini çok iyi yapan birisi. Dolayısıyla Türkiye'de bu konuda lider olmasına da kimsenin şaşırmaması gerekiyor. Kişilik ve karakter olarak da oldukça düzgün birisi olan Enes Batur, geçtiğimiz günlerde filmde yaptı. Yapmış olduğu film çok konuşuldu ve gerçekten büyük ses getirdi. Yaklaşık 5 yıldır youtubeda içerik üreticisi olan Enes Batur'un ortalama aylık kazancı ise 100.000 - 150.000 TL arasında olduğunu tahmin etmekteyiz.

2- Herşey Dahil - Ne Kadar Kazanıyor ?


Youtube da bilgi videoları konusunda şuanda en başarılı kanallardan birisi. 2015 yılında youtubeda içerik üretmeye başlayan herşey dahil kanalının bu gün bulunduğu konum şuan bilgi videoları konusunda en büyük kanal olarak göze çarpıyor. Yaptığı videolar her zaman dikkat çekici olan Herşey dahil kanalının aylık kazancının 70.000 TL - 100.000 TL olduğunu tahmin etmekteyiz.

3- Kafalar - Ne Kadar Kazanıyor ?


Kendilerini herkese çok fazla sevdiren ve her videosu en az 2 milyon izlenen kafalar kanalı haftada bir video atmasına rağmen videoları çok seviliyor ve eski videoları da sürekli izleniyor. Eğlence sektöründe şuan ülkemizde bir numaraya aday diyebileceğimiz kafalar ekibinin youtubedan aylık kazancının ortalama 50.000 TL olduğunu düşünmekteyiz.

4- Orkun Işıtmak - Ne Kadar Kazanıyor ?


Orkun Işıtmak ülkemizde en eski youtuberlardan. Youtube da öncelikle kart ve sihirbazlık üzerine videolar çeken. daha sonra korku ve indie oyunları ile popüler olan Orkun Işıtmak, şu sıralar vlog ve eğlenceli videolar çekiyor. Çok fazla beğenilen ve geldiği konuma hakkıyla gelen Orkun Işıtmak'ın aylık ortalama youtube geliri 50.000 TL olduğunu düşünmekteyiz.

5- Bunlar Kaçmaz - Ne Kadar Kazanıyor ?


Çok hızlı bir şekilde büyümeyi başaran bunlar kaçmaz kanalı da yine bir bilgi kanalı. Çok kısa bir sürede çok fazla izlenme sayısına ulaşması ile dikkat çekti. Videoları da oldukça beğenilen bunlar kaçmaz kanalının şuanda tahmini aylık kazancı 40.000 TL civarında.


İnternetten para kazanmak Yazar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.