araba markası ford

Ford'un Kurucusu Henry Fordu'un Başarı Hikayesi


henry ford, ford marka arabalar, ford dizel araba, ford benzinli araba

Henry Fordun Başarı Hikayesi


Hensr Ford bir çok alanda girişimcilere ışık tutan hareketlere imza atan örnek bir girişimciydi. Aynı zamanda da hayal perestti ama hayallerinin bazıları bile gerçek olduğunda şimdi herkes onun başarı hikayesini dinler oldu. Henry Ford bildiğiniz üzere Ford araba markasının kurucusudur. Bir çok alanda iş yapmış ve genelde başarılı olmuştur. Yenilikçi yanları ve sürekli daha iyiyi istemesiyle bilinen Ford'un başarı hikayesini inceleyeceğiz.

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sanayicisi olarak gösterilen Henry Ford hem yenilikçi ürün üretip hem de mükemmel bir servet yapan zamanının ender insanlarından bir tanesiydi. Yaşadığı zamandan bu yana hala daha bir çok kişi onu örnek alarak sanayi veya diğer alanlarda girişimlerde bulunuyor. Başarılı oluyor ya da olmuyor ama o kadar zaman geçmesine rağmen hala daha parmakla gösterilen bir adam.

Henry Ford'un Hayatı

Henry Ford 30 Temmuz 1863 yılında doğmuştur. Orta boylarda olan Ford'un boyu 178 civarıymış. ABD vatandaşı olan Ford ülkesine bir çok değer katmıştır. Sürekli olarak çalışma azmi olan ve büyük serveti olan başarılı bir girişimcidir. Şimdi dışarı çıksak 10 arabadan 5 i ford markadır. İşte bunu başaran kişidir. Serveti ise tahmini olarak 200 milyar dolar üzerindedir.

Ford çocukluğunu bir çiftlikte geçirmiş. Çiftlikte işlerden çok işi yapan makinelere ilgi duyarmış. Sürekli inceler  ve nasıl olduklarını incelermiş. Eğitim hayatında ise makine operatörü eğitimini almıştır. Çocukluğunda bile saatleri ustaca tamir edermiş. Usta bir saat tamircisi olarak ün salmış ve çevrede ki herkes bozulan saatleri ona getirirmiş.

Daha sonra ise işleri geliştirdi ve hem yatırım yapıp hem de motorlu araç üretti. Bir araba üretti ki zamanının en hızlısı idi. Daha sonra ise bunları seri üretmek için yollar aradı. Önüne bir çok engel çıkmasına rağmen Ford bunu da başardı ve günümüzde ki markayı bugünlere getiren temel adımları sağlam bir şekilde attı.


Henry Ford'un İş Hayatı


Henry Ford daha sonra ise işleri büyüttükten sonra bir şey fark etti. İnsanlar motorlu taşıtları çok zor kullanıyordu. Bir çok insan bu konuda sıkıntı yaşıyordu. Aynı zamanda da çok masraflıydı. Bundan dolayı bir süre sonra motorlu taşıtlara olan ilgi azalmıştı. Bunu gören Ford daha basit ve az masraflı bir araç yapmaya karar verdi.

Bu alanda ilk ürettiği araba çok büyük başarı sağladı. İnsanlar bu kolaylık ve masrafsızlıkla beraber tekrardan bu tarz araçlara yönelmeye başlamıştı. Hem masrafsız hem iş yapan hemde kaliteli araba yapan Ford herkesin gözünde taktiri toplamayı başardı.

Talebin artması üzerinde Ford yeni bir fikir bularak seri üretime geçti. Bunu da işçilerine iyi imkanlar sunarak onlara fazla maaş ödeyerek yaptı. Bir nevi kaz gelecek yerden tavuk esirgemedi. Bu şekilde Ford arabaları daha da yaygınlaşmaya başladı. Sonucunda ise diğer marka arabalar artık Fordun gölgesinde kalmıştı. Herkes ford alamaya başlamıştı bu da Ford'u zengin yapmıştı.

Daha sonra ise ününe ün kattı ve önüne çıkan tüm engelleri bir bir aştı. Yılmadan kendine en başta gülenlere iyi bir karşılık vermişti. En başta fikirlerini delice bulan dostlarına da aynı şekilde güzel cevap vermişti. Yani çevrenizde ki biri sizinle alay ederse veya yaptığınız işleri gereksiz veya boş bulursa aldırmayın önemli olan sizin o iş hakkında ne düşündüklerinizdir.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.