instagram hesapları ne kadar kazanıyor

İnstagram İle Para Kazanmak - İnstagram Hesapları Ne Kadar Para Kazanıyor ?


İnstagramdan Para Kazanmak - İnstagramdan Ne Kadar Para Kazanılır ?


İnstagram bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça yoğun ilgi görmekte. Bugün baktığımız zaman herkesin elinde akıllı cep telefonları var ve herkes sosyal medyada vakit geçiriyor. Durum böyle olunca sosyal medya üzerinden yüksek takipçisi olan insanlar para kazanabiliyor. İnstagram hesabınızda yüksek takipçiniz varsa 1 paylaşıma oldukça yüksek paralar alabilirsiniz.

İnstagram ile para kazanmak kolay gibi görünse de oldukça zor ve meşakatli bir iştir. Takipçisi fazla olan instagram hesapları, aldıkları reklamlar sayesinde günlük binlerce lira kazanç sağlayabiliyor. Tabi ki kimsenin kazancında değiliz, bu yazıyı instagram fenomenleri yada yüksek takipçili instagram hesaplarına laf atmak için yazmıyoruz. Aksine bu işlerde gerçekten yüksek para kazanma fırsatı olduğunu ancak para kazanmak için önce zorlu bir yolu geçmeniz gerektiğini anlatıyoruz.

İnstagram da paylaşımlara para kazanılmıyor. Yani siz ne kadar çok paylaşım yaparsanız yada ne kadar çok beğeni yada yorum alırsanız o kadar çok para kazanırsınız diye bir şey yok. Yani doğrudan instagram size para vermiyor. Evet beğeniler, yorumlar kısacası paylaşım etkileşimleri önemli bir konu ama bu instagram için değil reklam verecek olan firmalar yada şahıslar için önemli.

İnstagramdan Nasıl Para Kazanılır ?

İnstagramdan şuanda sadece alınan reklamlarla para kazanılıyor. Yüksek takipçili instagram hesapları paylaşımlar için, hikaye paylaşımları için yada reklamın büyüklüğüne göre para talep etmekte. Reklam başına yada paylaşım başına para kazanmak mümkün. Elinizdeki takipçileri böyle kullanarak instagramdan para kazanabilirsiniz.

İnstagramdan Ne Kadar Para Kazanılır ?

Açıkçası bunun net bir rakamı yok. Takipçi sayınıza göre, takipçilerin paylaşımlarınızla etkileşiminize göre, yapılacak reklama göre bu durum değişmekte. Tabi reklam için en etkili gelir artışı sağlayan unsur takipçi sayısı. Ortalama 100.000 takipçiye sahip bir hesap bir paylaşım için 250 TL ila 1000 TL arasında para talep edebiliyor. Tabi reklamın büyüklüğüne göre bu durum değişebilir. Büyük bir firmadan büyük çaplı bir reklam ile bir paylaşım için 10.000 TL bile almak mümkün. Eğer 1 milyon takipçi üzerinde bir hesabınız varsa genelde paylaşım başına ortalama 1000 TL talep edebiliyorsunuz. Hatta bazı büyük reklam çalışması için 50.000 TL ve üzerinde kazanç sağlayada bilirsiniz. Aslında bu durum instagram hesabınızın ne ile alakalı olduğuna göre de değişen bir durum. Mesela siz bir diyetisyen siniz ve 10.000 Takipçiniz var. Diğer tarafta da 100.000 takipçiye sahip bir komedi üzerine açılmış bir instagram hesabı var. Bu durumda diyet ile alakalı, sağlık ile alakalı yada beslenme ile alakalı ürünlerin reklamı için 10.000 takipçili diyetisyen hesabı daha çok para talep edebilir. Çünkü takipçi sayısı az olmasına rağmen reklam vermek isteyen için çok daha fazla geri dönüş alma şansı var ve hedef kitle bu ürünler firmaları için çok önemlidir.

Kısacası instagramdan net olarak bir rakam kazanılıyor demek doğru olmaz ama reklamın durumuna ve yapılacak olan reklamların büyüklüğüne göre bir paylaşım için 50 TL de kazanılabilir, 50.000 TL de kazanılabilir.

Bu kazançlar hayal değil arkadaşlar. Reklam sektörü çok büyük bir sektör. Özellikle insanların televizyondan yavaş yavaş sosyal medyaya yönelmesi, reklamverenlerin de dikkatini sosyal medyaya çevirmesine neden oldu. Hatta reklam verenler için sosyal medyada reklam vermek çok ama çok daha ucuz. Televizyon kanallarında reklamlar için milyonlarca lira para vermektense, instagram hesaplarına binlerce lira para verip daha fazla verim almak çok daha mantıklı bir iş.

İnternetten para kazanmak Yazar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.