bitcoin cash neden düştü

Kripto Paralar Neden Düştü ?


bitcoin neden düştü, ethereum neden düştü, litecoin neden düştü
Kripto paralar son 1 aya dibi gördü diyebiliriz. Bir çok kişi güvenemeyip zararına elindeki koinleri sattı ve büyük hata yaptı. Peki bu koinler neden bu kadar fazla düştü. Bitcoin Bir ay öncesinde 80.000 TL iken neden 30.000 TL'ye kadar düşüş gösterdi. Veya diğer koinler neden yarı yarıya düştü. Bütün bunların nedenlerini gelin beraber inceleyelim.

Öncelikle kripto para sektöründe ki düşüşler Asya tarafında noel kutlamaları zamanına denk geldi. Peki bu ne demek oluyor ? Asya kripto para sektöründe önemli bir rol oynuyor. Fiyatların en yüksek olduğu en sektörün ağırlıklı olarak burada döndüğü herkes tarafından biliniyor. Durum böyle olunca da Asya da ki olaylar sektörü çok etkiliyor. Noel olması nedeni ile bir çok kişi elindeki koini bozdurarak nakite çevirdi. Ve buralarda bunu çok kişi yapınca da sektör fiyatları aşağı indi.

Çünkü kripto para sektöründe eğer çok fazla satış emri olursa ve bunlar gerçekleşirse fiyatlar giderek düşer. Asya da da bunu ülke olarak çok kişi yapınca ki buralarda ki nüfus oldukça fazla. Bu durumun sonucunda genel olarak tüm dünya da fiyatların düşmesi zaten gayet doğaldı. Peki daha sonra bu düşüş neden devam etti ? Bunun nedeni ise Kore'de fiyatlar çok yüksektir. Buralarda satış emirleri giderek daha da düşük girildikçe diğer ülkelerde ve coinmarketcap da fiyatlar düştükçe bu işte yeni olanlar panik satışlarına başladı.

Panik satışı yapanlar sürekli çevrelerine ettikleri zararı, birdaha bu işe girmeyeceklerini falan söyleyip çevresini etkilediler. Sosyal medya aracılığı ile de bunu paylaştılar. Sonuç olarak ise 2-3 aydır bu sektörde olan acemi diyebileceğimiz yatırımcılar bu durumdan etkilendi ve onlar da satış emirlerini girdiler. Balinalar da durumun farkına varıp hepten silkelemek istedi. Ve bir çok balina grubu fiyatı düşürmek için manipülasyon yaptı. Tüm bunların sonucunda ise bitcoin 8.000 dolara kadar düştü.

Fiyatlar daha da düşecek mi bilinmez ama burası artık dip deyip toplamak en iyisidir. Artık daha da düşmesi yerine buradan toplayın. Çünkü dün bir çok borsada balinalar harekete geçti ve milyonlarca alım gerçekleştirdi. Bunun sonucunda ise biraz da olsa kripto para piyasası kendine geldi. Yani balinalar oluşan doğal ortamı biraz daha yapay bir şekilde düşürdüler ve dipten topladılar. Her zaman ki gibi korkup satış yapanlar balinalara kazandırmış oldu.

Sonuç olarak bitcoin ve diğer koinler bu süreçte büyük darbe gördü. Küçük veya büyük yatırımcı olup bu sektörde yeni olan bir çok insanda bu süreçte zarar etti. Ama kazanan balinalar oldu. Siz siz olun fiyatlar düşünce satış girmeyin alış emri girin. Ama öncelikle güvenmeniz gerekiyor. Profesyonel al sat ekibimiz ile irtibat için telefon numarası : 0534 384 1964. Bu numaradan bizimle iletişime geçerek zarar etmekten kurtulabilirsiniz.

Bitcoin fiyatı ve diğer koinlerin fiyatı ne olacak ? ne zaman 20.000 doları birdaha görecek veya görecek mi ? Bu gibi soruların cevaplarını ilerleyen zamanda paylaşacağız. Bunların takibi için bizi ve facebook sayfamızı takipte kalın. Bu sayede siz de zarar etmeden bu balina operasyonlarından kurtulmuş olursunuz. Çünkü bu sektör manipülasyona açık bir sektör ve bu durumda her bilgiden haberdar olmanız daha fazla kar etmeniz için birebirdir.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.