alt coin listesi

Alt Coinleri Her Yönleri İle İnceliyoruz | Stellar Nedir ? Yatırım Yapmalı Mıyız ?


yatırım yapılacak alt coinler

Bu yazı serimizde bildiğiniz üzere altcoinleri inceleyip tüm özelliklerini size anlatıyoruz. Bu sayede siz değerli takipçilerimizin saçma sapan altcoinler yerine geleceği olan ve uzun vadede güzel karlar veren alt coinlere yatırım yapmasını öneririz. Bunun içinde sizlere alt coinlerin tüm özelliklerini söylüyoruz yatırım yapmak isteyenler ise kendileri karar verip ona göre yatırımlarını yaparlar tabi ki de.

Bu yazımıza ise konumuz stellar olacak yani kısaltılmış hali ile XLM. XLM son zamanlarda market hacmi olarak da üstlere çıkan ve kendini bu alanda da gösteren bir coin haline geldi. Yatırımcıların dikkatini özellikleri ile birlikte çekmeyi başaran XLM bu şekilde gideceğe benziyor. Bu aralar biraz düşük olsa da genel olarak görüş yükseleceği ve güzel karlara ulaştıracağı konusunda birleşiyor. Gelin şimdi özelliklerine bir göz atalım.

Stellar açık kaynak kodlu coinlerden bir tanesidir. Geliştirilme amacı ise para alım satım işlemleridir. Yani genel olarak bu sektörde ki coinlere kripto para diyecek olursak stellar bunu kapsamayan kripto para değil ama kripto paraların değişimi için kullanılan bir coindir.

Stelları kullanmak isteyen herkes İnternet aracılığı ile bunu çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilir. Para alışverişi için stellar ağına bağlanan kişiler için özel defter oluşturuluyor. Bu defterler de tabi ki stellar ağına bağlı oluyor. Ve herkesin kendi ağından bağlandığı stellar ağında yaptığı işlemler buralara kaydediliyor. Bu gönderim işlemleri içinde ağda onaylanma gerekiyor bu işlemde kısa sürede hallediliyor.

Para alış veriş ağı olan stelların kendisine ait olan bir kripto parası da mevcuttur. Bu para daha hızlı, daha ucuz ve döviz işlemlerini kolaylaştırmak için köprü görevi görmektedir. Bu paranın adı da lumesndir. İşte bundan dolayı stellara stellar lumens denir.

Stellar lumens paralar arası alış verişi kolaylaştırmak, hızlandırmak ve işlem ücretlerini en aza indirmek için gerçekleştirilen bir projedir. Bu konuda da en büyük rakibi tabi ki rippledır. Çünkü ripple'ında amacı budur. Bu nedenden dolayı bir nevi bir düşmanlık söz konusu diyebiliriz.

Bu savaşın nedeni ise Stelların kurucularından olan Jed isimli bir yazılımcı 2011 yılında ripple ı kuran ekipte de yer alıyordu. 2013 yılında ise kurucularından olduğu ripple dan ayrılma kararı almıştır. Daha sonra ise 2014 yılında stelların kurucularından oluyor. Başta ripple alt yapısı ile kurulmuştu fakat artık öyle değil. 2015 Kasım ayından beri farklı bir alt yapıya geçen stellar o günden beri hızla yükselmeye devam ediyor.

Bunun nedeni aslında kripto paraların bankacılık sektörüne karşı daha iyi bir sistem oluşturmak istemesidir. Bu ripple içinde başlarda böyleydi. Fakat daha sonra aralarında anlaşma sorunları olmuş olacak ki ripple bankalar ile çalışmaya ve bu alanda ilerlemeye başladı. Ülkemizde Akbank ile bile çalışmaya başladı. Bazı kurucularda amaçtan sapıldığı gerekçesi ile burada çalışmayı bıraktı.

Daha sonra ise orada yapamadıklarını yeni bir para biriminde yani stellarda yapmaya karar verdiler. Bundan dolayı stellar ile ripple arasında şu anda tek fark merkezi olması ve olmamasıdır. Coinlerin genel özelliği de merkezi olmaması olduğu için bir çok yatırımcı stelları tercih ediyor. Fakat ripple artık çok büyük bir coin çünkü bir ara ethereumu bile geride bırakıp listede 2. olmayı başarmış ve orada bir süre de olsa kalmayı başarmıştır.

Sonuç olarak ise stellar uzun vade yatırımcılar için karlı bir yatırım olacaktır. Fakat ripple da öyle. Geçen sene ripple yatırımcısına çok yüksek oranda kar sağladı. Fakat bu sene ise stelların daha çok kar sağlayacağını düşünüyorum. Zamanla bunu göreceğiz bu tamamen şahsi düşüncem. Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir. Üsttekiler net bilgi en alt kısım ise kişisel yorumlarımdır. Değerlendirmek isteyenler kendi araştırmalarını yapıp daha sonra hareket edebilirler. Herkese bol kazançlar serimiz devam edecek.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.