alt coin tavsiyeleri

Alt Coinleri Her Yönleri İle İnceliyoruz | IOTA Nedir ? Yatırım Yapmalı Mıyız ?


Alt Coinleri Her Yönleri İle İnceliyoruz IOTA Nedir ? Yatırım Yapmalı Mıyız ?

Alt coinleri incelediğimiz serimiz devam ediyor değerli takipçilerimiz. Bunun amacı sizlerin daha sağlam ve geceleği olan yerlere yatırım yapmanızdır. Bilmediğiniz saçma sapan alt coinlerde paranızı heba etmek yerine daha sağlam ve bir amaca hizmet eden coinleri tercih ederek size kazandırmaktır. Öyle ki kripto para piyasasında büyük zararlar edilebilir bizde bunun önüne geçmek için uğraşıyoruz.

Öncelikle IOTA'nın tüm yönlerine geçmeden bilmediğiniz saçma sapan ICO'lardan uzak durun arkadaşlar buralara sakın ama sakın yatırım yapmayın. Adam bir tane dandik websitesi açıyor sonra bir iki sayfa yazı yazıyor öyle yapıcaz böyle yapıcaz sonra paraları alıp kaçıyor. Bu tarz dolandırıcı coinlerden uzak durun. Her ne olursa olsun buralara kesinlikle yatırım yapmayın.

Yatırım yapacağınız genel coinlere gelecek olursak ta öncelikle coinmarketcap isimli websitesinde coinlerin hacimlerini gösteren bir sıralama vardır. Burada ilk 10 dışındaki coinler risk altındadır. Tabi ki de ilk 10 dışında olupta sağlam olanlarda vardır benim yatırım yaptıklarımda var ama bilmeyenler için uyarıyorum ilk 10 dışına tam olarak sistemi öğrenmeden çıkmayın.

Yani tam olarak piyasaya hakim olmadan, işte ne zaman düşer ne zaman artar anlamadan ilk 10 dışına çıkmamaya çalışın. Genel olarak ilk 10 da bulunan coinlere yatırım yapın. Tabi yatırım düşünenler için söylüyorum bunları düşünmeyenler için söylemiyorum. Yatırım tavsiyesi değildir çünkü sadece yatırım düşünenler için mantıklı olan tercihi söylüyorum. Şimdi gelelim IOTA'ya.

IOTA Nedir ? Ne İşe Yarar ? Yatırım Yapmalı Mıyız ?


IOTA 2015'de tasarlanmaya başlanmış bir coindir. yaklaşık 1.200 bitcoin fonu ile oluşturulmuştur. Küçük topluluklar bir araya gelerek bu coini oluşturmuşlardır. IOTA'nın en büyük farklarından biri ise Blackchain teknolojisini kullanmamasıdır. Blockchain bildiğiniz üzere bitcoin ve ethereum sistemlerinin alt yapısıdır. Daha bir çok coinin olduğu gibi.

IOTA ise bunun yerine Tangle alt yapısını kullanmaktadır. Tangle ise blockchain alt yapısına benzeyen fakat verileri depolamayan bir sistemdir. Yani bu sayede gönderim masrafı olmaz. Bundan dolayı da genel olarak tercih edilir. Çünkü IOTA gönderirken işlem ücreti yoktur. Yani tamamen ücretsiz para transferi sağlar.

Tangle sisteminde ücretli madencilik diye bir şey yoktur. Çünkü sistem herhangi bir işlem yapma ve onaylama yetkilerini kullanıcıda birbirine bağladığı için komisyon alan bu madencilere ihtiyaç duyulmaz. Bu sayede çok hızlı onaylanan ve verimli olan işlemler hiçbir ücret ödenmeksizin karşıya geçer. İşte IOTA ve beraberinde gelen Tangle teknolojisinin devasa gücü buradan gelir.

Kısacası IOTA merkeziyetsiz olması, ölçeklenebilir olması, en küçük ödemelerden en yüksek ödemelere kadar ücret kesilmemesi ve tüm arzın üretilmiş olması nedeni ile diğer coinlerden büyük ölçüde ayrılan üstün bir coindir. Toplamda bulunan miktarı ise 2.779.530.283 adettir.

Bunun yanında bir çok büyük şirketler ile de anlaşmalar yapmıştır. Cisco, VW, Amazon, Microsoft, Huawei, ve Samsung başta olmak üzere 30 dan fazla şirket ile anlaşmalar yapılmıştır. Tabi bunlar idda kısmındadır net bir açıklama henüz yoktur. Bunun yanında yabancı bir websitesi IOTA tokenlerinin büyük bir kısmının BOSCH şirketi tarafından alındığını duyurmuştur.

Peki IOTA böyle anlattığımız gibi her zaman mükemmel mi olacak veya kötü özellikleri yok mu ? Bir de bu yanlarına göz atalım. Çünkü bakılması ve üzerine kafa yorulması gereken özellikleri de mevcut. Öncelikle kurucularından birinden gelen açıklama ile Microsft ile olacak olan anlaşma yalanlanmış ve bu yüzden IOTA son zamanlarda büyük oranda değer kaybetmiştir.

Başka bir kötü yanı ise üst düzey yazılımcılar IOTA'da şifreleme hataları buldu ve daha da kötü olan ise IOTA'nın bu hataları kabul etmesi oldu. Aslında bu bir yandan iyi bir yandan da kötüdür. Çünkü hatalarını kabul ettiler ama bu sektörde de hatası olan coine yatırım yapılır mı bilinmez.

Diğer yandan ise büyük bir kısmı büyük şirketler tarafından alındığı için küçük yatırımcıda panik yaratmasıdır. Çünkü manipüleye çok açık hale gelmiştir bu da ona olan ilgiyi azaltıyor haliyle. Daha da kötüsü ise merkeziyetsiz olarak bilinen coinin aslında bir merkezi olduğudur. Fakat şirket bunu hala doğrulamadı açıklamaları yakından takip ediyoruz.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.