en genç milyoner

Girişimcilerin Fikir Bulma Aşamaları Nasıl İlerler ?Girişimci olmak birden olmaz bildiğiniz gibi. Girişimci olmak eskiden kalan gözlemlerden yararlanmak sürekli akla gelen fikirleri daha iyi yapmak ve en iyi fikri bulmak için yol aramak sürecidir. Bundan dolayı bu süreçte her girişimci farklı deneyimler yaşayabilir. Bunların en başında sürekli yeni fikir bulmak gelir. Bir çok girişimciyi geri götüren ve asla harekete geçirmeyen başlıca neden de budur.

Sürekli yeni fikir gelmesi kötü bir şey değildir. Fakat her yeni fikirde eski sağlam fikirlerinizi bir kenara bırakıp ona odaklanırsanız daha sonra bulacağınız fikir de de bu yeni fikri bırakıp tekrardan yep yeni bir fikre odaklanacaksınız. İşte bu sizin harekete geçmenizde ki en büyük engellerden bir tanesidir.

Bundan dolayı öncelikle sağlam fikirler ile bir adım atın ve bu süreci başlatın. Daha sonra ise bulduğunuz yeni fikirleri hali hazırda yaptığınız işe entegre etmeye çalışın her zaman önceliğiniz işiniz olsun. Şöyle bir şey olursa tabi bu geçerli değildir. Örneğin çok iyi bir fikir çıktı karşınıza ve çok karlı geleceği de güzel. Böyle fırsatlarda o işe yönelin ama eski işinizi de tamamen bırakmayın. Bu şekilde ilerlerseniz hem eski işiniz çalışmaya devam eder hem de yeni ve güzel fikirden de faydalanmış olursunuz.

Bunun neden ise şimdi hayranlıkla takip ettiğimiz. Gerek sosyal medyadan gerekse televizyonlardan bir sürü başarılı girişimci ve zengin iş adamı vardır. Bunların da başta fikirleri çoktu ve bir çok işe girdiler. Ama çok daha karlı bir iş bulmadan sürekli yeni işlere adım atıp eski işlerini batırma yoluna gitmediler. Öncelikle hali hazırda yaptıkları işi büyütüp sattılar daha sonra ise daha karlı bir iş kurdular. Siz de bu süreçlerden geçebilirsiniz. Sizin de izleyeceğiniz yol bu olsun.

Bir şeyler üzerine düşünürken hayatınız sizi belki de o iş ile ilgili yönlendirebilir. Bir çok girişimci de bu olmuştur. Bir şeyler düşünürler fikirler ortaya koyarlar ve bunları geliştirmek için çalışırlar fakat daha sonra ise bir anda sosyal hayatlarında bu sorunu çözerler ve artık fikri hayata geçirebilirler. Bir çok sefer bunun örnekleri mevcuttur. Siz de bunlardan biri olabilirsiniz.

Yani bir çok girişimci hayatında yaşadığı zorluklardan yen fikirler ortaya sunmuştur. Sizin de hayatınızda bazı eksikler olabilir. Bunlar çok basit te olabilir önemli olan o eksikliği bulmanız. Veya bir şeylerden bir şey eksiltmeniz. Yani önemli olan araştırmacı ve meraklı olmanız arkadaşlar. Bu şekilde fikirleriniz bir gün hayat bulacaktır.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.