altcoin tavsiyeleri

Alt Coinleri Her Yönleri İle İnceliyoruz | Digibyte DGB Koin Nedir Yatırım Yapmalı Mıyız ?


Digibyte (DGB) Koin Hakkında Merak Edilenler

Bitcoinden sonra bir çok kişi altcoinlere olan yatırımını da artırmış durumda. Fakat çoğu kişi maalesef araştırma yapmadan bu işlemi gerçekleştiriyor. Yani sadece piyasa hacmine bakarak belki de yatırım yapıyor. Bu çok yanlış ve büyük zararlara yol açabilir. Bundan dolayı en çok yatırım alan altcoinlerin tanıtımını ve ne işlerde ne amaçla kullanıldığını sizlere anlatacağız.

Öncelikle şunu belirteyim her altcoine yatırım yapılmaz. Projesi olan ve uygulamaya geçen coinlere yatırım yapılır. Bundan dolayı altcoine yatırım yapmadan önce 10 kez araştırmanızı öneririm. Yoksa ya zarar edersiniz ya da kara geçmek için bir sene beklemeniz gerekir. Digibyte koinden başlamak istedik. Bugün sizlere bu altcoin hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız.

Digibyte 2014 yılının Ocak Ayında çıkarılmıştır. Bu tarihte de piyasaya sürülmüştür. Belli bir merkezi olmayan, açık kaynak kodlu ve de bitcoin ve ethereum gibi blockchain bazlı bir digital paradır. Blockchain teknolojini kullanması onu diğer altcoinlerden ayıran en önemli unsurlardan bir tanesidir.

Digibyte coinin yaratıcısı ise Jared Tate'dir. Bu coininin üretim amacının bitcoinden çok daha geniş kitlelere ulaşmak, bitcoinden çok daha hızlı, güvenli bir coin çıkarmak olarak açıklamış. Yani her alanda bitcoinin önüne geçmek amacı ile çıkarılmış bir coindir. Üretim amacı kulağa hoş geliyor ama bu amacı gerçekleştirmek bu sektörün babası olan bitcoinle yarışmak ne kadar gerçekçi zamanla göreceğiz.

Öncelikle işlem hızı açısından bu amaca ulaşmış daha sonra kesilen ücretler açısında da bitcoinden çok daha iyi durumda. Fakat henüz bitcoinin yatırımına ulaşmış durumda değil tabiki. Çünkü bitcoin sektörün yarısından fazlasına hakimiyet kurmuş durumda. Bunu bozmak içinde çok üst düzey bir teknoloji gerekmektedir.

2014'te piyasaya sürüldükten sonra saniyede 140 işlem hızına sahipti. Yani bir saniyede 140 tane DGB transferi gerçekleşmesi mümkündü. Bu hız şimdilerde ise 560 a çıkmıştır. Yani DGB geliştiricileri çalışıyor arkadaşlar. Bu coinin geliştirmek ve marka yapmak için bir uğraş göstergesidir. Saniyede bu kadar işlem hacmi de gayet iyidir.

Minin yani üretim kısmında ise yine avantajları üstün çıkıyor. Bir kere maliyeti ve daha düşük. 5 tane farklı mining sistemi oluşabiliyor. Bu da üretimini kolaylaştırıyor. Yani mining yapan arkadaşlar kolayca karlı bir şekilde üretebilirler. 5 ayrı sistem üzerinden kazım olduğu içinde sistemin güvenliği 5 katına çıkıyor.

DGB coinin bir amacı daha var o da daha hızlı olmak. Yani bu da demek oluyor ki daha kullanışlı olmak. Her 2 yılda bir hızını ikiye çıkarıyorlar. Yani sürekli olarak gelişiyorlar. 2019 ise 1100 işlem hacmine saniye de ulaşmayı planlıyorlar. Her sene de bunun üstüne çıkmayı planlıyorlar. Fakat bu şimdiye kadar gerçekleşmiş şimdiden sonra ne olacağını atacakları adımlar belirler.

Toplam üretim olarak ise bitcoinin 1.000 katı olacaktır. Yani bitcoin toplamda 21 milyon üretileceği için DGB de bunun 1.000 katı olan 21.000.000.000 adet üretilecektir. Bu da tamamen bitcoine ve onu geçmeye odaklandıklarını gösteriyor. Aslında fikirleri ve uygulamaları şimdiye kadar başarılı olmuş fakat yine de bitcoini bu alanda geçmek çok ama çok zor.

Başka bir özelliği ise Minecraft diye bir çok kişinin oynadığı oyunda ödül olarak verilmektedir. DigiPSN ile de playstation DGB ile ödemeleri kabul etmektedir. Yani elinizde ki DGB ler ile bu firmalardan ürün alabilirsiniz. Bu da DGB için olumlu haberlerden bir tanesidir.

2028'deki planları ise daha geniş kitleye ulaşmaktır. Bunu yapmak için de gerekli çalışmaları yapıyorlar. Ama şuanda işlem hacmi olarak baya gerideler. Yani coinmarketcap verilerine göre 55. sırada bulunmaktalar. Yani işlem hacmi düşük. Bu da yatırım için bu coini riskli kılıyor Fakat ücreti de düşük. Yani ilerisi için düşük bir miktar yatırım mantıklı görünmektedir. İsteyenler yüksek de alabilir tabi ama. İlk 10 coin dışında diğer coinlere yüksek yatırım önermiyoruz.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.