banka faiz kazancı

BANKA FAİZ KAZANCI - Mantıklı Yatırım mı ? BANKALAR NE KADAR PARA KAZANDIRIYOR ?Son dönemlerde çiftlik bank, anadolu farm ve buna benzer pek çok yatırım yapılabilecek yerlerin kapanması ve binlerce insanın mağdur olmasından sonra insanların büyük bir bölümü banka faizleri ile paralarını değerlendirmeye aldı yada almayı düşünüyor. Peki banka faizi yani mevduat hesapları ne kadar mantıklı ve ne kadar kazançlı. Şimdi bunu inceleyeceğiz.

Ülkemizde mevduat hesaplarına yatırdığıınız paralara hemen hemen tüm bankalar sizlere faizle para kazandırır. Peki bu kazancın boyutu ne kadar ve ne kadarlık bir kazancınız oluyor. Bu içeriğimizde herhangi bir bankanın reklamını yapmıyoruz ve bu günkü verilere göre kazançları ele alıyoruz. İlerleyen zamanda bu veriler değişiklik gösterebilir.

Ayrıca faizin dini boyutuna değinmiyorum. Herkesin kendi tercihidir diyerek geçelim bankaların ne kadar kazançlı olduğuna.

Bankaların Faiz Kazancı Ne Kadardır ?


Öncelikle araştırmamızı 100.000 TL ( yüz bin TL) lik yatırıma göre yaptık. Yani 100.000 TL nizi bir bankaya yatırırsanız 1 yıl vade ile ne kadar para kazanacağınızı hesapladık.

Tablodan gördüğünüz gibi vergileri kesilmiş bir şekilde 100.000 TL ye bankalar ortalama 9500 TL ile 13500 TL arasında bir kazanç sağlıyor. Tabi bu parayı siz 1 yıl boyunca kullanamayacağınızı ve vadeyi bozamayacağınızı da düşünürsek bize göre çokta mantıklı bir yatırım yeri değil. Tabi yatırım yapmayı düşünenler varsa yatırabilir. Hepinize bol kazançlar dileriz arkadaşlar...

İnternetten para kazanmak Yazar

1 yorum :

 1. ASGARİ ÜCRETLİSİN MAAŞIN YETMİYOR MU ?
  ÖĞRENCİSİN HARÇLIK MI LAZIM ?
  EV HANIMISIN EVDE YAPACAK BİR İŞ Mİ ARIYORSUN ?
  EMEKLİSİN CANIN MI SIKILIYOR ?
  9-5 ESARETİNDEN KURTULMAK İSTEYENLER!
  HEPİMİZİN YASAYACAK BİR TEK ÖMRÜ VAR DEĞİL Mİ?
  YAPTIĞIN İŞİN, YAŞININ ,CİNSİYETİN HİÇ BİR ÖNEMİ YOK GÜZEL BİR EK İŞ VEYA DAHA FAZLA CALISARAK KENDİ İSİNİ KURMA FIRSATI!
  PEKİ AMA NASIL?

  TABİ Kİ İNTERNET ÜZERİNDEN SATIS ORTAKLIĞI
  2016 YILINDA TÜRKİYEDE İNTERNET ALISVERİS HACMİ 17,5 MİLYAR$ 2019 DA BU RAKAM ÇOK RAHAT 35 MİLYAR$ OLACAK
  YANİ PASTA ÇOK BÜYÜK !
  1000 KAZANMAK İÇİN 1 VERİLİR KESİNLİKLE
  BU PASTADAN PAYIMIZI NASIL ALACAĞIZ?
  YENİ İSİNİZİN TÜM DETAYLARI BURADA>>>>>>> http://goo.gl/VhGa5i

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.