en fazla para kazandıran işler

Geleceği Olan 5 Meslek Türü !! GELECEKTE BU MESLEKLER TERCİH EDİLECEK !!


Geleceğin Meslekleri


Gelişen çağımızda artık hayatımıza yeni nesil iş fırsatları da çıkmaya başladı. Hatta geçtiğimiz yılların çok popüler olan meslekleri günümüzde popülerliğini yitirip, iş olanakları dahi azalmaya başlamış durumda. Peki gelecekte hangi meslekler ön planda olacak ? Geleceğin meslekleri neler olacak ?

Aslında çok fazla yeni meslek grubu var fakat bu yazımızda sadece geleceği açık olan, iş imkanının oldukça yoğun olacağı 5 meslek grubuna bakacağız.

5- Makine Mühendisliği


Makine mühendisliği özellikle ülkemiz için şuanda ve gelecekte en fazla ihtiyaç duyulan bir meslek grubudur. Gelişme çağında olan Türkiye Cumhuriyeti devletimiz, özellikle sanayileşmenin artmasıyla birlikte makine mühendisliğinin önemi de giderek artacaktır.

4- Girişimcilik


Girişimcilik son yıllarda sıkça duyduğumuz bir kavram haline geldi. Girişimciliği aslında tam anlamıyla bir meslek grubu olarak görmesek de, geleceğin iş adamlarını, patronlarını ve büyük holdinglerin kuruluş yolunda girişimcilere büyük iş düşüyor. Son dönemlerde Cumhurbaşkanımız Syn. Recep Tayyip Erdoğan'da gençlere girişimci olmaları için baskı yaptığını biliyoruz. Peki bilmeyenler için girişimcilik nedir ?

Özellikle ülkemizde insanların çok büyük bir kısmı okuyarak bir meslek sahibi olunacağını, okumak dışında büyük bir iş kurmanın hayalden ibaret olduğunu düşünmekteydiler. Fakat aslında insanların kendi işlerini kurması gelecek adına atılmış en büyük adımdır. Girişimci olmak için yapmanız gereken güzel bir fikir bulmak. Ardından bu fikri gerçekleştirmek için bir destek bulmak. Günümüzde pek çok kurum ve kuruluş bu tür girişimlere destek olmaktalar. Aldığınız bu destekle beraber aklınızdaki fikri geliştirip kendi işinizi kurup, şirketinizin patronu olabilirsiniz. Aslında bir bakkal açmak dahi girişimciliktir. Fakat Son dönemlerde girişimciliğe verilen önem artınca zengin iş adamları kendi gibi insanlar yetiştirmek için yeni fikirler arar oldular. Dolayısıyla önceleri bir bakkal açmak dahi girişimcilikken, şuanda girişimciliğin tanımı milyon liralık şirket kurma hedefi olarak değişmiş durumda.

Girişimle yani bir hayalken alınan destekler sayesinde açılmış yada büyümüş ülkemizde ki girişimcilik örnekleri: Nusr-et, Media Craft, Yemek Sepeti, Çiçek Sepeti, Sahibinden, Scorp ve bunun gibi pek çok girişim örneğini sıralayabiliriz. Ülkemizde yeni yeni adını duyduğumuz girişimcilik aslında yurt dışında en popüler meslek gruplarından birisi. Öyle ki şuan dünyanın en fazla konuştuğu ilk 3 iş adamından birisi olan Elon Musk'da girişimcilik faaliyetleri sayesinde kendi şirketlerini büyüttü. Ülkemizden de bunun gibi örnekler neden çıkmasın ki...

3- Trader - Broker - Dijital Para Piyasası


2017 yılında yaptığı çıkışla pek çoklarını milyoner hatta bazılarını milyarder yapan dijital para piyasası, gelecekte de pek çoklarını milyoner yapabilecek potansiyeli var. Bu yıl belki geçen yıllardaki kadar büyük artış yaşanmasa dahi sağlam bir trader yani alım-satım uzmanıysanız her zaman kazanan siz olacaksınızdır. 

2- Network Marketing Sektörü


Kesinlikle sıfırdan milyoner yapan belkide dünya üzerinde ki yegane iş modellerinden birsidir network marketing sektörü. Ülkemizde bu sektörü kötüye kullanan pek çok insan oldu ve bu sektörü hhiç bilmeyen insanlar network marketing sektörünü direk dolandırıcılıkla suçlamaya başladı fakat işin aslı öyle değil. Zira yurt dışında ünüversiteler de derslerde dahi işlenen bir piyasa haline gelen network marketing piyasası minimum riskle ve neredeyse yok denecek az bir para ile kendi işinizi kurup normal işlere nazaran çok daha kısa sürede hayallerinize ulaşmayı sağlayan bir iş modelidir. Her ne kadar ülkemizde network marketing sektörüne umut tacirliği gözüyle bakılsa da işin aslı öyle değil. 

1- Yazılım


Yazılım kesinlikle geleceğin bir numaralı mesleği konumunda. Ülkeler dahi siber ordular kurmaya başladı ve zamanla artık savaşlar sadece siber olarak yapılmaya bile başlayacak. Sadece ülkeler arasında değil çok basit çaplı bir yazılımcı olsanız bile yapacağınız küçük çaplı bir isimle bile çok fazla para kazanabilirsiniz.

BONUS: Yatırım Sektörü


Yatırım sektörü her dönem için büyük öneme sahiptir. Fırsatları yakalayarak doğru zamanda doğru yere yapacağınız yatırım size hiç bir şey yapmasanız dahi, sadece zamanında yapmış olduğunuz akıllı yatırım sayesinde paranıza para katacaktır. Aslında kolay gibi görünse de bilinçsiz yatırımlar kötü sonuçlar doğurabilir fakat tecrübeli kişilerle çalışıp doğru yere doğru zamanda yatırım yaparsanız kazancınızın keyfini sürebilirsiniz.

İnternetten para kazanmak Yazar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.