gerçek para kazandıran siteler

İnternetten Gerçek Para Kazanmanızı Sağlayacak 60 Farklı Site !! Para Kazanmak Çok Kolay

internetten para kazanmak,
İnternette para kazandıran siteler


İnternetten gerçek para kazanabileceğiniz pek çok sistem mevcut. Gerçek para kazandıran 55 adet para kazanma sitesi bulunuyor. İnternetten para kazanmak için birbirinden farklı bu siteleri deneyebilirsiniz. Bizzat kendimin de kullandığı gerçek para kazandıran 55 siteyi aşağıya listeledim. Hepinize bol kazançlar dilerim arkadaşlar.

15- Pivot - Bitcoin Haberleri Okuyarak Para Kazan

Pivot uygulamasını öncelikle telefonunuza BURAYA TIKLAYARAK indirin. Uygulamaya kayıt olmak çok kolay. Google hesabınız ile uygulamaya kayıt oluyorsunuz. Ardından uygulama içerisindeki sırasıyla haberlere tıklıyorsunuz. Haberin sonunda GET READ POWER butonuna tıklayın. Buraya her tıkladığınızda 100 puan kazanırsınız. Gün içerisinde toplam 20 farklı haberden bu şekilde 100 puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız puanlar gün sonu bitcoine dönüşür. Ayrıca uygulamayı arkadaşlarınıza da önererek ekstra puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız puanlar gün sonunda otomatik olarak bitcoine dönüşür ve istediğiniz zaman bitcoin adresinize kazandığınız btcleri çekebilirsiniz. 

Bonus Bitcoin Kazanmak İçin Tıkla Pivot Uygulamasını İndir !

14- CowLook ile Oyun Oynayarak Para Kazan ( Yatırımsız Para Kazan )Cowlook bir çiftlik kurarak para kazandığınız oyundur. Öncelikle Buraya Tıklayarak Kayıt oluyorsunuz. Siteye üye olunca size bir hayvan çiftliği veriliyor. Bu hayvan çiftliğini seviye atlayarak ve hayvanlarınızı besleyerek geliştiriyorsunuz. Seviye atladıkça hayvanlarınızdan elde ettiğiniz kazançta artıyor. Tamamen ücretsiz bir şekilde para kazanıyorsunuz. Cowlook sitesi sitedeki reklamlar sayesinde gelir elde ediyor. Reklamlardan elde edilen geliri de sitede kazandığınız puana göre dağıtıyor. Ödemeler sorunsuz bir şekilde yapılmakta ve sisteme kesinlikle para yatırmak söz konusu değil. Bu site sayesinde ilk ay 300 TL üzeri kazanan pek çok insan oldu. 

CowLook Tıkla Üye Ol Bonus Kazan !


İnternetten Para Kazandıran Güncel Siteleri Görmek İçin Tıkla

Para Kazandıran Telefon Uygulamaları

13- Kale Uygulaması ile Reklam İzle Para KazanKale Uygulaması telefonunuzdan reklam izleyerek para kazandığınız bir mobil uygulamadır. Uygulama içerisinde ki reklamlar sizlere para kazandırmaktadır. Uygulama tamamen ücretsiz olup sadece reklam izleyerek para kazanabileceğiniz gibi, uygulamayı arkadaşlarınızı davet ederek de ekstra kazançlar sağlayabilirsiniz.

Kale Tıkla Kayıt OL 


Kale Detaylı Bilgi İçin Tıklayın !

3- Globus - İnter ile Reklam İzleyerek Para KazanGlobus dünyaca ünlü 4 milyondan fazla kullanıcı sayısına sahip, reklam izleyerek para kazandığınız bir sitedir. Para çekme konusunda kesinlikle hiç sorun yaşatmadan paranızı çekebilirsiniz. 1 yıldır hiç bir sıkıntı yaşatmadan kazançları hesaplara gönderiyorlar. Globus'a kayıt olmak çok basittir. BURAYA TIKLAYARAK karşınıza gelen bölüme mail adresinizi yazıyorsunuz ve mail adresinize globus şifreniz geliyor. Ardından uygulamayı ister bilgisayarınıza ister mobil cihazınıza indirerek reklam izleyerek kazanç elde edebilirsiniz. Telefonda reklam izlemek için menüden " galery " yazan yere tıklıyorsunuz ve buradan reklama tıklıyorsunuz ve önünüze bir reklam ekranı geliyor. Bu reklam ekranına basıyorsunuz ve karşınıza gelen sitede yaklaşık 20-30 saniye durduktan sonra reklam sitesini kapatıyorsunuz ve globus uygulamasına giriyorsunuz. Kazancınız ortalama 5 dk sonra hesabınıza kazancınız yansıyacaktır. Gün içerisinde ne kadar çok reklam ziyareti yaparsanız o kadar çok kazanç elde edeceksiniz.

Globus-İnter Tıkla Kayıt OL ve Dolar Kazanmaya Başla !
Globus İnter Detaylı Bilgi İçin Tıklayın !

3- Miksone - Miksone İle İnternetten Para Kazanın


Miksone bir yatırım sistemidir. Site üzerinden alacağınız solucan paketleri sayesinde aylık düzenli bir şekilde gelir elde edebilirsiniz. Üstelik para yatırım yaparken de, paranızı çekerken de verginizi veriyorsunuz. Ayrıca şirketten aldığınız solucan paketlerinden elde ettiği solucan gübresi üretiminin yanında 5 farklı sektörde de 13 yıllık ticari bir geçmişle çalışmalarını sürdürüyor.

Dolayısıyla paranız güvenli bir şekilde değerlendirilmiş oluyor. Miksone'ın bir diğer güzel özelliği de, son model telefon, tablet bonusları. Ekstra para bonusu, aylık araba bonusu, tatil bonusları ve hatta size ait bir araba bonusu dahi vermektedir.

Miksone Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayın !

Miksone Kayıt Olmak İçin Tıklayın

İletişim İçin : 0544 262 5561 – 0531 860 8464

4- Clixsense


Clixsense dünyada en fazla kullanılan para kazanma sitelerinden birisidir. Para kazanmak ve çekmek oldukça kolaydır. Size verilen görevleri yaparak yada size sunulan anketleri doldurarak çok tatmin edici rakamlar kazanabilmeniz mümkündür.

Clixsense Üye Olup Para Kazanmaya Başlamak İçin Tıklayın !
Detaylı Bilgi İçin Whatsapp Grubumuza Kayıt Olmak İçin Tıklayın

5- Crypto Tab

Crypto Tab bilgisayarınızdan bedava bitcoin kazanabileceğiniz bir " Google Chrome " eklentisidir. Bu eklentiyi bilgisayarınıza kurarsanız bilgisayarınızdan güvenilir bir şekilde bitcoin kazanabilirsiniz. Siz bilgisayarınızda kendi işlerinizi yaparken bu eklenti sayesinde bedava bitcoin kazanacaksınız.

Crypto Tab Detaylı Bilgi İçin Tıklayın !
Crypto Tab Üye Olup, Eklentiyi Kurmak İçin Tıklayın !


6- İyi makale


İyi makale bir makale yazım sitesidir. Web sitelerinin ihtiyacı olan makaleleri siz yazarak para kazanabilirsiniz. Yazdığınız 300 kelimelik bir makaleyi 3.50 TL den rahatlıkla satabilirsiniz.

7- Fikir Pazarı


Fikir pazarı da bir anket sitesidir. Doldurduğunuz anketler karşılığında indirim çekleri veya gerçek nakit para kazanabilirsiniz.


8- Myiyo

Myiyo bir anket sitesidir ve size gelen anketleri doldurarak para kazanabiliyorsunuz. Ayrıca üye olan herkese 2000 puan yani 2 Euro hediye veriyorlar. Denemenizde fayda var.

Myiyo Tıkla Üye OL !

9- Dollarclix


Dollarclix de yine görevler yapıp para kazandığınız, anket doldurarak para kazandığınız yada reklamlara tıklayarak para kazandığınız bir sitedir. Değişik uygulamalarla birden fazla yol ile para kazanmanızı sağlayan dünya üzerinde en fazla kullanılan para kazanma sitelerinden birisidir.

10-Three in one


Three in one sitesi pek çok farklı yöntemle para kazanmanıza olanak sağlıyor. Youtube videosu izlemek, madencilik yapmak yada birbirinden farklı bir çok görevleri yaparak site üzerinden Rusya parası olan ruble kazanmak mümkün.

Three İn One Kayıt Olup Para Kazanmak İçin Tıklayın !

11- Motor Money


Motor money bir Rus para kazanma sitesidir. Site üzerinden araba filosu kurarak para kazanmaktasınız. Sitenin mantığı çok kolay. zaten youtube da da arattığınız zaman bir çok tanıtım videolarını bulabilirsiniz. Yine Rus parası olan ruble kazanıp gerçek para olarak kullanabildiğiniz bir site.
12- Rotate 4all

Rotate 4all hem reklam izleyerek hemde anket doldurarak para kazanabileceğiniz bir sitedir. Bunun dışında site üzerinden ekstra yöntemlerle de para kazanmanız mümkündür. Yaklaşık 5 yıldır aktif olan Rotate 4all ile sizlerde gerçek para kazanabilirsiniz.

Rotate 4all Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

10- Freebitcoin


Free Bitcoin sitesi de bedava bitcoin kazanabileceğiniz bir site. Öncelikle sisteme üye olup her saat başı butona tıklayarak bedava bitcoin kazanabilirisniz. Kazanması kolay ve bitcoin inde sürekli arttığını düşünürsek kazancın bol olduğu bir site.

Free Bitcoin Sitesine Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz !

11- Napolyon


Napolyon bir Türk anket sitesidir. Size sunulan anketleri doldurarak gerçek para kazanabilirsiniz. Ayrıca sadece gerçek para dışında indirim çekleri ve ekstra hediyelerde kazanmanız mümkün.
12- Ojooo


Ojooo'da yine dünyaca ünlü para kazanma sitelerinden birisi. Özellikle anket ve reklam izleyerek para kazanmanızı sağlayan ojooo bunların dışında ekstra görevlerle de gerçek para kazandırıyor. Kesinlikle tavsiye edebileceğim siteler arasında geliyor.

Ojooo ile Para Kazanmak İçin Tıkla Üye OL !

13- Takiple Kazan


Takiple kazan sitesi aslında pek çok yönden kullanılabilir. Site içerisinde yotube videoları izleyerek, facebook fotoğrafları beğenerek yada instagram takipçi kasarak puan topluyor ve bu puanları da gerçek paraya dönüştürebiliyorsunuz. İsterseniz sizlerde kendi sosyal medya hesaplarınızın gelişimi için kullanabilirsiniz. Örneğin takipçi kasabilir, youtube videolarınızı izletebilir yada pek çok farklı sosyal medya hesabınızın etkileşimini arttırabilirsiniz.

14- Sosyal Kazanç


Sosyal kazanç siteside tıpkı takiple kazan sitesi ile aynı çalışmaktadır. Yine aynı şekilde sosyal medya hesaplarıyla ilgili verilen görevleri yerine getirerek gerçek para kazanabilirsiniz.

15- PaisaLive

Paisa live mail okuyarak gerçek para kazandığınız bir uygulamadır. Mailde bazen reklam izlemek yada reklam tıklamak gibi basit görevler oluyor. Bu görevleri yerine getirerek para kazanmanız mümkün.

Paisa Live Üye Olup Para Kazanmaya Başlamak İçin Tıklayın !

16- Finans Cap


Finans Cap büyük bir proje sistemidir. Ülkemizde start veren bu projede para kazanmak aslında çok kolay. Finans cap yatırımcılarla iş ortaklarını bir araya getiriyor. Örneğin Finanscap firması bir proje ortaya çıkartıyor fakat parasal olarak desteğe ihtiyaç var. Bu parayı biz yatırımcılardan toplayarak projeyi bitiriyor ve kendisine iş kurmuş oluyor. Kurulan bu işten de yatırımcılara belli miktarda kar payı dağıtıyor. Yani aslında sistem bir yatırım sistemi ve oldukça güzel bir yatırım sistemi diyebilirim.18- Bitclub


Bitclub bir bitcoin madencilik şirketidir. Yani Sanal para birimi hatta geleceğin para birimi olarak görülen bitcoin ve altcoinlerin üretilmesini sağlayan bir firma. Bizler ise bu firmadan makine kiralayarak ömür boyu dijital para üreterek gerçek para kazanabiliyoruz.

19- Elegant Mining


Elegant mining merkezi Türkiye'de olan bir bitcoin üretim firmasıdır. Şirkete yaptığınız yatırımlar karşılığında bitcoin ve altcoin üretebilir ve ürettiğiniz coinleri satarak gerçek para kazanabilirsiniz.

20- Mobilon


Mobilon para kazanabileceğiniz bir telefon uygulamasıdır. Telefonunuzdan kısa reklamlar izleyerek para kazanabileceğiniz ücretli bir uygulama olan mobilon uygulaması sayesinde telefonunuzdan ek gelir kazanma şansına sahipsiniz. Sadece para değil aynı zamanda ucuza uçak yada otobüs bileti yada indirim çekleri kazanabilir, ek olarak farklı bonuslar ile beraber de ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

21- Altınbull


Altınbull diğer adıyla alpha lüx firması bir yatırım firması gibi çalışmaktadır. Yapılan yatırımlar özellikle Rusya ve Tailand'da villa ve yazlık yapılarak değerlendiriliyor ve yaptığınız yatırıma göre sizlere bu ticaretten gelir veriliyor. 

22- RMZ Grup


RMZ Grup ile pek çok farklı yönden para kazanmanız mümkün. Örneğin yatırım yaparak yıllık bir kazanç sağlayabildiğiniz gibi, RMZ Grup ile yurt dışından ihracat yaparak da 1 ayda yatırımınızdan çok daha fazlasını kazanmanız mümkün.

23- T-Mining


T-Mining şirketi de oris telekom çatısı altında kurulan bitcoin madencilik şirketidir. Yaptığınız yatırım ile bitcoin veya altcoin üretimi yapabildiğiniz gibi T-mining'in üretimi olan mangır coin de üretebiliyorsunuz.

24- Link.tl


Link.tl bir link kısaltma servisidir. Bu site üzerinden link kısaltarak internet üzerinden bu linke tıklatarak para kazanabiliyorsunuz. Ortalama 1000 tıklama başına 5-10 TL arasında bir para alabilirsiniz.

25- Windayy


Windayy da tıpkı mobilon gibi bir para kazanma mobil uygulamasıdır. Telefonunuzdan reklamlar izleyerek ekstra gerçek para kazanabilirsiniz.

26- PandFund


Pandfund bitcoin ile insanların birbirine yardım ettiği bir topluluktur. Siz birilerine bitcoin olarak yardım ediyorsunuz, daha sonra size yardım edecek başkalarını buluyorsunuz ve bu sayede elinizdeki bitcoinler katlanarak çoğalıyor. 

27-Tubalife


Tubalife özellikle ülkemizde solucan tesisi kurarak yatırımcılarına para kazandıran bir sistemdir. Tubalife sitesinde yapacağınız yatırımlarla şirketin kar payı ortaklarından olup, aylık düzenli bir gelir elde edebilirsiniz.

28-Project x


Project x bir bitcoin trade robotudur. Elinizdeki bitcoinleri, bitcoin borsalarında işleyerek artırmaya yarayan bu robot ile sadece gerekli ayarlamalar yaparak bitcoinlerinizi artırabilirsiniz. 

29- Futurenet


Futurenet tıpkı bir facebook gibi bir sistem üzerine kurulu sitedir. Site üzerinde çeşitli aktiviteler ile beraber yapacağınız küçük çaplı ücretlerle üyeliğinizi yükselterek sitenin reklam gelirlerinden ve sizin site üzerinde yapmış olduğunuz aktivitelerden ekstra para kazanabiliyorsunuz.

30- İyi makale


İyi makale bir makale yazım sitesidir. Web sitelerinin ihtiyacı olan makaleleri siz yazarak para kazanabilirsiniz. Yazdığınız 300 kelimelik bir makaleyi 3.50 TL den rahatlıkla satabilirsiniz.

31- Mybot


Mybot'da tıpkı Project x ile aynı işlevi gören bir bitcoin trade robotudur. Bu robot sayesinde elinizdeki bitcoin sayısını otomatik al sat yaparak artırabilirsiniz. 

32- Hipper


Hipper bir yatırım firmasıdır. Yatırımlarınız pek çok alanda değerlendirilerek size sene sonuna kadar vergileri ödenmiş bir şekilde ortalama %50 ila %100 arasında bir kazanç sağlamaktadır. 

33-Camentan


Camentan yatırım firmalarından birisidir. Fakat şimdilik sizlere bu firmayı tavsiye etmiyorum. Araştırıp karşınıza çıkarsa şimdilik uzak durum derim. Tabi bu benim görüşüm.

34- Reklam Amca


Reklam amca sitesi ile site üzerinden reklamlar sayesinde yatırım yaparak para kazanabilirsiniz. Fakat kazançlar gereksiz bir şekilde uçuk bu yüzden tavsiye etmediğim sitelerden birisi.

35- Sitwin


Sitwin firması da yine gereksiz fazla kazanç vaad eden ve ödeme yaparken sorun yaşatan bir firma olduğu için uzak durmanız gereken bir firmadır. 

36- SkyWay


Bir yatırım sistemi olan Sky Way projesi kapsamlı bir projedir. Yapılacak projelerin hisselerini önceden almak isteyen yatırımcılar için başlatılmış bir projedir. Projeler bitirilip hisseler değerlenince elinizdeki hisseleri satarak ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

37- 

38- Crypto Gold


Crypto Gold bitcoin ve altcoin madencilik şirketidir. Yapmış olduğunuz yatırım doğrultusunda firmadan sizin adınıza çalışması için makine kiralıyorsunuz ve ömür boyu bitcoin veya altcoin üretimi yaparak gerçek para kazanabiliyorsunuz.

39- Ongunluk


Ongünlük sitesi de özellikle dijital para borsasında işlem yapan bir yatırım firmasıdır. Kendi coini olan brkt coini de çıkartarak yatırımcılardan para toplamıştır. Brkt coin artışı ve satışı ile yatırımcılarına para kazandırmaktadır fakat şuan bu siteyi sizin için önermiyorum.

40- Gorunum


Gorunum de Türkiye'de kurulmuş olan uzun yıllardır para kazanmaya olanak sağlayan bir site. Site üzerinden sosyal medya hesaplarını takip ederek, reklam izleyerek yada youtube videoları izleyerek puan kazanıyorsunuz. Kazandığınız puanları bozdurarak gerçek paraya dönüştürüp çekebiliyorsunuz.

41- Günlük Kazanç


Günlük kazanç sitesi de reklam izleyerek ve reklamlara tıklayarak para kazandığınız bir site. Günlük kazanç sitesinde daha fazla para kazanmak için site içerisindeki yatırım seçeneklerinden alarak günlük ekstra para kazanabilirsiniz.

42- Galerine Gel


Galerine gel bir para kazanma oyunudur. Kendi galerinizi kurarak gerçek para kazanmanızı sağlamaktadır. Yaklaşık 2 yıldır aktif olan site bir dönem geçici süreliğine kapansa da şuan hala aktif bir şekilde işleyişine devam etmektedir.

43- Piempi


Pienpi bir yatırım sistemidir. Yapmış olduğunuz yatırımlar bitcoin ve altcoin borsalarında değerlendirilerek yatırımcılarına kazanç sağlanır. 1 yılda ortalama 2 kat kazanç sunan piempi, ayrıca sene sonuda yapmış olduğunuz yatırımı sizlere geri iade ederek çifte kazanç sağlıyor. Fakat açıkcası ben pek de güvenemedim doğrusu.

44- Pnd.TL


Pnd.TL bir link kısaltma servisidir. Bu site üzerinden kısalttığınız linkleri internette paylaşıp tıklama aldırırsanız tıklama başına para kazanırsınız. 1000 tıklamaya ortalama 5 TL para kazanabilirsiniz.

45-Numara Paneli


Numara paneli +18 yaş grubu için önerebileceğim bir sistemdir. Site üzerinde bulunan numaralara ne kadar çok arama yaptırırsanız konuşma dakikası başına para kazanırsınız.

46- Neobux


Neobux dünyaca ünlü ve dünyada en fazla kullanılan para kazanma sistemlerinden birisidir. Site üzerinde bulunan reklamlara tıklayarak, anket doldurarak yada belli başlı görevler yaparak para kazanmanız mümkündür.

Neobux Tıkla Kayıt OL 

47-AyuWage


Yaklaşık 7 yıldır bütün dünyada insanlara para kazandıran ayu wage site üzerinden 10 dan fazla yöntem ile para kazanmanıza olanak sağlıyor, anketten görevlere pek çok yöntem ile günlük gerçek para kazanmanız mümkün.


48- Sencebence


Sence bence bir anket sitesidir. Site üzerinden doldurduğunuz anket başına para yada indirim çekleri kazanabilirsiniz.

49- Qapel


Qapel pek çok yönden size para kazandırabilir. Site içerisinde Dünyaca ünlü anlaşmalı mağazalardan yapacağınız alışverişlerde hem ekstra indirim kazanıyorsunuz, hemde yaptığınız alışverişlerden gerçek para kazanabiliyorsunuz. Bunların dışında pek çok şekilde para kazanmanız mümkün. Qapel kesinlikle kullanmanız gereken uygulamalardan birisi.

Qapel Tıkla Kayıt OL Para Kazanmaya Başla !

50- Goaltycon


Goal Tycon para kazandıran futbol menejerlik oyunudur. Kendi takımınızı kurup takımınızın başarılarından gerçek para kazanabiliyorsunuz. İlk seviyelerde şampiyonluk primi 200 Euro fakat ilerleyen seviyelerde şampiyonluk primi 1000 Eurodan fazla oluyor. Ligler her ay yenileniyor.

51-Ofpof


Ofpof bir içerik paylaşım sitesidir. Pek çoğunuz bu siteyi duymuştur. Tıpkı onedio gibi eğlenceli içerikler ve testlerin olduğu bir sitedir. Bu site içerisinde yazacağınız yazılar tıklandıkça sizlerde tıklama başına para kazanabiliyorsunuz.

52- Sadece on


Sadece on sitesi internet üzerinden emeğinizi satarak para kazanabileceğiniz bir sistemdir. Örneğin video editlemeniz çok iyi yada çok iyi montaj yapabiliyorsunuz. Kendinize bir profil açarak yaptığınız işleri yazıp müşterilerinizi bekleyebilirsiniz. Sipariş gelince parayı alıp işi yapmaya başlayabilirsiniz.

53- Bionluk


Bionluk sitesi de tıpkı sadece on ile aynı işlevde. İkisi de aynı şekilde para kazandırmaktadır. Yine aynı şekilde yaptığınız işleri burada tanıtarak müşteriler bulabilirsiniz. 
54- Makaleyaz

55- 

56- X-Ticaret


X-ticaret bir affilite marketing satış ağı sistemidir. Burada bulunan ürünleri siz kendi linkiniz ile satışını yaparsanız ciddi anlamda kazanç sağlayabilirsiniz. Örneğin satılması gereken ürün 10 TL ve siz bu ürünü satarsanız 5 TL siz kazanıyorsunuz. Yada satılması gereken ürün 50 TL ve siz bu ürünü satarsanız 20 TL siz kazanıyorsunuz gibi hiç bir şey yapmadan yani ürün üretmeden hazırda bulunan ürünleri satarak para kazanabiliyorsunuz.

57- Amazon


Amazon sitesini kesinlikle duymuşsunuzdur. Buradan para kazanmak ise aslında zor gibi görünse de aslında bir kaç teknik bilgi bildikten sonra kolaydır. Amazon tüm dünyada kullanılan ve en büyük satış ağı olan bir sitedir. Amazon üzerinden ürün satarak sizlerde para kazanabilirsiniz.

58- Yandex Toloka


Yandex Toloka, yandexin arama motorunu daha iyi hale getirmek adına kurduğu basit bir arama motoru doğrulama sistemidir. Siz karşınıza gelen basit sorulara cevap vererek para kazanabilirsiniz.

59- Google ödüller


Google ödüller yada ödüllü anketler bir telefon uygulamasıdır. Uygulamayı indirip anket doldurup para kazanmaya başlayabilirsiniz.

60- Artiway


Artiway aslında bir indirim sistemidir. Artiway anlaşmalı mağazalardan alışveriş yaparsanız size harcadığınız paranın belli bir miktarı geri gelir. Yani aslında ürünü indirimli bir şekilde almış gibi olursunuz.

Arkadaşlar burada görmüş olduğunuz sistemlerin hepsi para kazandırıyor. Fakat bazı sistemler bir zaman sonra scam olabiliyor, yani para ödemesini durdurabiliyor. Dolayısıyla burada gördüğünüz sistemler aslın

İnternetten para kazanmak Yazar

15 yorum :

Blogger tarafından desteklenmektedir.