ali koç

Ali Koç'un Girişimcilere ve Hayata Yönelik 8 Mükemmel Sözü

ali koç girişimcilik

Ali Koç bildiğiniz üzere 3 haziran 2018 de fenerbahçenin başkanlık seçimini kazanan ünlü bir ailenin en küçük çocuğudur. Babası koyu bir beşiktaş taraftarı ve destekçisi olmasına rağmen fenerbahçe tercihinde bulunan ve bu sevginin başkanlığa kadar giden bir hikayesidir. Aynı zamanda da çok başarılı bir iş adamı ve vizyon sahibi bir kişidir.

Ali Koç'u bir çok kişi ilk defa tanımadı ve ilk defa duymadı çünkü oldukça göz önünde ve saygı duyulan bir karakterdir. Bundan dolayı destekleyeni de haklı olarak çok oldu. Fakat Ali Koç neden bu kadar seviliyor ya da Ali Koç'a neden bu kadar saygı duyuluyor bunlara bir bakmak lazım. Çünkü Ali Koç çok fazla sevilen ve desteklenen bir başkan olarak aynı zamanda rekor bir farkla başkan oldu.

Bunlara bir göz atalım dedik ve bir çok konuşmasını tekrar inceledik. Gördük ki vizyonu çok geniş olan ve asla kısa düşünmeyip uzun vade planları yapan harika bir iş insanıdır. İş insanı diyorum çünkü başkanlık iş adamlığı gibidir ve yöneticilik becerisi ister bunlar fazlası ile Ali Koç'da var. Aziz Yıldırım da iyi bir iş adamı ama yöneticiliği fenerbahçe taraftarı tarafından artık beğenilmediği için onu seçmediler.

Fakat sonuç olarak Ali Koç bugün çok daha ünlü bir haline geldi zamanla çok daha fazla kişi hatta tüm ülke tanıyacak ama Ali Koç neden bu kadar seviliyor buna bakacağız. Ali Koç'un girişimcilik ve başarı üzerine söylediği efsane niteliğinde ki sözlere bir göz atalım ve nedeni hep beraber görelim.


  • Başarısızlıktan korkmayın, başka ülkelerde bunu deneyim olarak görüyorlar siz de bunu bu şekilde algılayın. Başarısız olmak sizi hayallerinizden alı koymasın.
  • Artık öyle bir dünyadayız ki yetenek tek başına yeterli olmuyor, bambaşka özellikler aranıyor.
  • Yeni nesil lider olmayı amaçlayın eski kafalı olmayı değil.
  • Mutlu ve engeli yaşayın başarıyı sorgulayın.
  • Akıntıya kapılıp sürü psikolojisi ile sadece herkesin düşündüğünü düşünmeyin, kutunun dışına çıkın.
  • İyi doğmak Allah'ın eseri ama iyi kalmak tamamen sizin eseriniz, kendinizi keşfedin kendinize yatırım yapın.
  • Adil olun merhametli olun kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasına yapmayın.
  • Her zaman kendinizden daha iyi insanlarla çalışmaya özen gösterin.

Bu sözler neden Ali Koç'un seçildiğini kanıtlar niteliğindedir. Aynı zamanda ülkemizin futboluna maddi manevi neler katabileceğinin de göstergesi durumundadır. Umarız kazanan Türkiye ve gençlerimiz olur.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.