blog siteleri nasıl para kazanır

Blog Siteleri Nasıl Para Kazanır ? Blogerlar Para Kazanıyor mu ?


Blog Siteleri Ne Kadar Kazanır ?


Blog sitesi açarak pek çok yöntemle para kazanabilirsiniz. Bunlardan bazıları, google adsense reklamları, firmalardan yada şahıslardan aldığınız reklamlar, sitenizdeki banner reklamları, ücretli tanıtım yazıları gibi sıralayabiliriz. Blog sitelerinin temel para kaynağı google adsense reklamlarıdır. Adsense reklamları sitelerin temel gelir kaynağı olsa da en çok kaznacı şahısların ve firmaların verdiği reklamlardan alırlar. Şahıs ve firmalardan aldığınız reklamlar sitenizin trafik oranına ve katagorisine göre 10-50 Bin TL arasında değişebilir. Tabi bu üst düzey blog sitelerinde mümkün. Orta büyüklükteki bir blog siteniz için 1 reklam karşılığı 500 TL de, 5000 TL de kazanabilirsiniz. Bu sitenizin hit bilgisine göre değişiklik gösteriyor.

Blog sitesi açarak para kazanma işi giderek yaygınlaşıyor. Belki duymuşsunuzdur blog sitesi açarak para kazanan insanları. Fakat blog sitelerinden nasıl para kazanıldığını bilmiyorsanız sizlere blog sitelerinden nasıl para kazanılacağını anlatacağız.

İnternetin yaygınlaşmasıyla internet ve google kullanımı da oldukça artmış durumda. Artık aradığınız her şeye google aracılığı ile web siteleri sayesinde ulaşabiliyorsunuz. Ulaştığınız bu bilgilerin barındığı siteler reklamlar sayesinde internet üzerinden para kazanabiliyor. Tabi her site için bu söz konusu değil fakat gelişmiş bir siteye sahipseniz siteniz üzerinden oldukça iyi kazançlar elde edebiliyorsunuz.

Blog siteleri diğer web sitelerine oranla size ait olan ve paylaşımlarını ve sitenin belli bir konusu olan sitelere deniliyor. Örneğin kendi günlük hayatta yaptıklarınızı da yazabilirseniz, yada bir bilgi siteniz de olabilir. Blog sitesi size ait olan genelde basit sitelerdir. Ancak sitenize gelen tıklamaların artmasıyla artık blog siteniz üzerinden para kazanacağınız için artık blog siteniz için daha çok çalışacaksınız.

Blog Sitesinden Para Kazanmaya Başlarken...

Blog sitesi açarak para kazanmaya başlamadan önce bilmeniz gereken bir kaç şey var. Öncelikle blog sitenizi kurabilecek küçük çaplı bir bilgi ve seo bilgisi. Bunlardan da önce blog sitesini sadece para için açacaksanız %80 oranında başarısızlıkla sonuçlanarak para kazanamaya bilirsiniz. Zira blog siteleri ilk zamanlarda para kazandırmasa da sonraları sitenize giren insanlar yani site trafiğiniz arttıkça ister istemez para kazanmaya başlıyorsunuz. Para kazanmadığınız ilk aylarda eğer bu işi sevmiyorsanız genelde para kazanmadan önce blogunuza bir daha girmemeye başlıyorsunuz. Sabırlı ve sürekli olmaya özen gösterin. 

Şimdi gelelim diğer bilmeniz gereken kurallara. Hayatınızda hiç blog açmamış ve bu işleri bilmiyorsanız, youtube da blog açmakla ilgili pek çok videolu eğitim var. 2-3 saat içerisinde nasıl bir blog açacağınızı kolayca öğrenebilirsiniz. Diğer bir konu ise seo. Seo internetteki büyün siteler için her şey demektir. Seo düzgün değilse sitenizdeki içeriklere neredeyse kimse ulaşamayacaktır. Seo için kısaca yazınızın ve sitenizin internetteki kimliği diyebiliriz. Seo geniş kapsamlı bir konu fakat yine 3-4 saatlik youtube da ki videolar sayesinde ön eğitimle başlangıcı idare edebilirsiniz. Daha sonra zaten alışacak ve pek çok şey öğreneceksiniz. Zaman ve sabır çok önemli. Daha sonra blog sitenizden para kazanacağınızı göreceksiniz zaten.

Blog Sitesi Kurulduktan Sonra...

Blog sitenizi kurdunuz ve içeriklerinizi paylaşmaya başladınız diyelim. Zamanla googleda içerikleriniz üst sıralara çıkmaya başlayacaktır. Dolayısıyla sitenize tıklamalar gelecek ve bu sayede siteniz insanlar tarafından fark edilmeye başlayacak. Google adsense'e sitenizle başvuru yaparak onaylanınca google siteniz için reklamlar hazırlıyor. Bu reklam kodlarını sitenizde paylaşarak sitenize giren insanların bu reklamları görmesini sağlıyorsunuz. Google'da sitenize gelen bu trafikten kazandığı paranın belli bir kısmını sizinle paylaşıyor. günlük ortalama 1000 Kişinin girdiği bir blog sitenizden reklam yerleşiminiz eğer iyiyse aylık ortalama 500-1500 TL arasında para kazanabilirsiniz. Tabi bu rakam blog sitenizin katagorisine ve reklam tıklama oranına göre artıp azalabilir. Bu rakam genel ortalama bir rakam olarak veriyorum. 

Bir blog sitesi zaman geçtikçe ve içerik sayısını artırdıkça günde 10.000 üzeri tekil tıklamaya ulaşabilir. bu durumda ise aylık google adsense kazancınız 3000 TL - 6000 TL arasındadır. Yani tıklamalarınız ne kadar çok olursa o kadar çok para kazanma şansınız var. Tekrar söylüyorum sitenizin katagorisi yani yazdığınız makalelerin içerikleri kazancınızı etkileyen en önemli faktörlerden birisidir. Dolayısıyla bazı blog siteleri günlük 100 tıklamayla dahi aylık 1000 TL üzeri gelir elde etmektedirler.

Blog Siteleri Nasıl Para Kazanıyor ?

Blog sitelerinin temel gelir kaynakları reklamlardır. Reklamlar sayesinde oldukça iyi gelir elde edilebilir.

1. Google Adsense sayesinde reklam gösterimi ve reklam tıklamalarından para kazanabilir.
2. Şahıs ve kişilerin sitenizde vereceği reklamlar sayesinde para kazanabilir. Genelde siteler bu yöntemle oldukça yüksek kazançlar elde etmekteler.
3.Sitenizde tanıtım yazısı yazdırmak isteyenler sayesinde para kazanabilirsiniz.
4. Sitenizdeki boş yerlere bannerlar ekleyerek bu bannerlara reklamlar alabilirsiniz.
5. Satışını yapacağınız ürünün yani kendi ürününüzün reklamını yaparak para kazanabilirsiniz.
6. Satış ortaklığı sistemi ile başkalarının ürünlerini tanıtarak, sizin aracılığınız sayesinde satılan her üründen kazanç sağlayabilirsiniz.


Bu yöntemler sayesinde blog siteniz sayesinde para kazanabilirsiniz.

İnternetten para kazanmak Yazar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.