başarılı girişimciler

Sıfırdan Milyoner Olan Girişimcilerin 10 Alışkanlıkları

milyoner alışkanlıkları

Başarılı bir girişimci olmak kolay değildir tabi ki de. Daha önemlisi girişimci olmaya karar vermektir aslında ilk adım daha sonra başarılı mı başarısız mı olacağını da  girişimci kendi belirler. Özellikle sıfırdan milyoner olmuş insanlar üst düzey disipline sahip olamadıklarında başlarına nelerin geleceğini çok iyi bilen insanlardır.

Sıfırdan milyoner olma fikri gençlikten başlayan ve herkesin hayalini süsleyen bir olaydır. Ama bunu gerçekleştirenlerin oranı ise % 5 i geçmez. Neden mi çünkü bunu tam anlamıyla deneyenlerin oranı %15 tir. Yani bir çok kişi sadece hayal eder ama hayalini gerçekleştirmek için ilk adımı bile atmaz. İlk adımı atanların büyük bir kısmı ilk engelde az bir kısmı da 2. 3. engelde vazgeçer.

Fakat engellere aldırış etmeden yoluna devam eden azınlık bir kitle vardır. Bu kitle belki 5-10 yıla belki 2-3 yıla bu hedefini gerçekleştirir. Süreç artık çok daha kısadır çünkü devrimiz İnternet devridir. Bundan dolayı sıfırdan milyoner olmak kolay olmayan ve az gerçekleştirilen bir şeydir.

Sıfırdan milyoner olmuş 10 kişinin analizini bu yüzden çıkardık. Çünkü bu adamların normal insanlardan farkı nedir bunları daha rahat görebilmek için. Bu adamlar ne yapıyor da hiç paraları yokken veya çok az varken milyoner olabiliyor gelin bunlara beraber göz atalım.


1 - Başkalarının Fikrine Kulak Tıkamazlar

Girişimcilerin ülkemiz adına en büyük zorluğu çevremizdir. Çevre olumsuz olunca bir insanı çok etkilemektedir. Fakat buna rağmen başkalarına kulak vermek iyidir herkes olumsuz konuşmaz. Kapalı bir odada başarılı olamazsınız kendinizi çevrenize ve arkadaşlarınıza açmanız onlarında fikirlerini almalısınız.

Bu sayede bir farklı fikir veya bir farklı bakış açısı sizi çok daha hızlı yolunuza götürebilir. Sıfırdan milyoner olmuş kişiler olumlu - olumsuz görüşleri de dinler olumsuzları genelde takmaz ama olumlulardan pay çıkarır. Gerektiğinde olumsuzlardan da pay çıkarır ve işini daha iyi hale getirebilir.

2 - Düşünürler

Maalesef bu özellik aslında basit olup bir çok kişi tarafından gerçekletirilmeyen bir eylemdir . Düşünmek ülkemizde bir ayrıcalıktır. Çünkü bir çok kişi düşünmeden bir işe koyulmakta ve o işten düşünmeden vazgeçmektedir. Hatta iki ortak çalışıyorsanız sürekli gelecek hedeflerinden konuşun çünkü milyonerler öyle yaparlar.

Başarılı girişimciler düşünmek için zaman ayırmazlar çünkü sürekli akıllarında düşünceler vardır. Birçoğu gece uyumakta zorlanır çünkü aklına sürekli yeni şeyler gelir geleceğe dair hedeflerini düşünür hayal eder onları yapabilmek için yeni fikirleri düşünür kafaları sürekli bir düşünce içindedir. Sonucunda ise ultra lüx ve az iş çok para olan bir hayat onları bekler.

3 - Hedeflerinin Peşinden Koşarlar

Milyoner olmak için kendi işinizi yapmanız gereklidir. Diğer işlerde milyoner olan yüzde %1 i geçmez çünkü çok üst düzey çalışan olmalısınız. Fakat milyonerlerin çok büyük bir kısmı kendi işini yapmaktadır. Çünkü kendi işini her zaman çok da büyük bir önemle yaparsın.

Girişimcilerin hayalleri olur ve bunların peşinden koşarlar. Bir hedefleri ve bu hedefe varabilmek için bir planları vardır. Planlar yol üzerinde değişebilir ama daha iyiye ulaşmak içindir. Sonuç olarak hedefleri doğrultusunda sürekli çalışırlar ve bir şekilde o hedefe ulaşmak için ellerinden geleni yaparlar. Bu şekilde çalışan bir çok kişi eninde sonunda o hedefe ulaşmaktadır.

4 - Okurlar

Kitap okumak, dergi okumak veya alanın ile ilgili bir şey okumak girişimci için önemlidir. Örneğin yeni girişimciler sürekli motivasyon kitapları okuyabilirler. Sürekli olarak bu tarz sayfaları ve dergileri takip edebilirler. Girişim alanı aslında yeni değildir okuyarak eski girişimcilerin tecrübelerinden faydalanabiliriz.

İyi bir girişimci böyle yapar. Zamanında o yollardan geçmiş kişilerin kitaplarını okur söylemlerini takip eder. Girişim zirvelerinde yer alır. Önemli olan sürekli olarak gelişmek ve her yerden faydalanmaktadır. İyi bir girişimci aç olmalıdır. Yeni bir bilgiye ekstra bir özelliğe her zaman aç olmalıdır bunu da okuyarak giderebilir.

5 - Güçlü Yönlerini Geliştirirler

Bir alanda iyi olan bir girişimci o alanda uzman olmak için çabalar. Yeni dallara atlamadan önce öncelikle kendi alanında en iyi olmaya çalışır. Nedeni ise o alanda en iyi olursan önüne yeni ve daha güzel fırsatlar çıkacaktır. Öncelikle iyi yaptığınız şeyi mükemmel yapmaya çalışın.

6 - Sağlıklarına Dikkat Ederler

Girişimciler sağlıklarına önem verme oranında oldukça yüksektir. Çünkü bazen çok çalışmak uyumamak gereke bilir. Bunu da ancak dinç ve sporcu bir vücutla sağlıklı bir şekilde yaparsın. Düzenli sporunu yapan bir girişimci genel olarak dinç olur aynı zamanda da kendinden emin olur. Vücudu güçlü olur ve öz güveni artar.

7 - Daima İleri Bakarlar

Girişimci olmak zorlu bir yola çıkmaktır. Nedeni ise diğer işlerde belli bir sürede çalışırsın be belli bir para alırsın bu hep aynıdır. Ama bu seni milyoner de yapmaz açta bırakmaz. Fakat girişimcilikte böyle değildir. inişler çıkışlar olur.

Başarılı girişimciler ise bu dalgalanmalara hazırlıklı olur. Hazırlıklı olmayanlar bile dayanabilir. Hangi milyoneri konuşmasında çok kolay oldu dediğini duydunuz. Hepsi bir kaç engele takılmıştır. Genel olarak konuşmalarına baktığımızda bir engel ile karşılaşmayan iniş-çıkış yaşamayan milyoner yoktur. İyi bir girişimci ise bunlara hazırlıklı ve dayanıklıdır.

8 - Arkadaşları Önemlidir

Başarılı girişimcilerin çok arkadaşı olabilir ama genel olarak sürekli vakit geçirdikleri kişiler başarılı ve kaliteli insanlardır. Ben bir girişimci olarak düz fikirli insanlardan her zaman uzak dururum. Nedeni ise o insanın bana zararı olacağını düşünmek beni yavaşlatır. Neden kendime bir engel koyayım ki.

Bunun yerine daha pozitif ve ileriye bakış açısı daha ılımlı olan insanlar ile arkadaşlık kurmak her zaman daha iyidir. Bu sizlere destek olur siz de o kişiye destek olursunuz. Başarılı bir girişimci olmak için çevrenizden fedakarlık bile yapmanız gerekebilir.

9 - Birden Çok Gelir Kaynağı

Şimdiye kadar milyoner olan tüm insanları dinleyin. İstisnasız hepsini dinleyin hepsi birden çok gelir kaynağı yaratmış kişilerdir. Bunun nedeni çok açıktır. Girişimcilik diğer normal işlere göre daha risklidir. Bu yüzden girişimcilikteki en büyük risk tek bir gelire bağlanmaktır. Yani tek bir işten gelen gelir girişimci için en büyük risktir.

Bundan dolayı iyi bir girişimci her zaman 3-5 arası gelir kaynağına yönelir. Tabi en başta böyledir sonra işler büyüdükten sonra bu sayı 2-3 civarı olur genel anlamda. Fakat yeni girişimciler her zaman 3-5 arası gelir kaynağı yaratmak zorundadır.

10 - Beklentileri Aşarlar

Diğer insanların beklentilerini aşarlar. Çünkü bir çok kişi onların gerçekleştirdiğini hayal etmiştir fakat uygulamaya cesaret bile edememiştir. Bazıları uygulamış ve başarılı olmuştur. Sonuç olarak ise kazanan ve övülen bir kişi olursunuz. Çevrenizde size olumsuz olanlar bile bir süre sonra size övgü dolu gözlerler bakarlar.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.