çiftlik bank son durum

Son Bir Yılda Dolandırıp Kaçan 15 Para Kazanma Sitesi !!

Son Yıllarda Kapanıp Kaçan 15 Yatırım Sitesi !İnternet çok büyük bir dünya. İnternet üzerinde çok değişik yöntemlerle para kazanabilirsiniz. Hatta tek gelir kaynağınız internet olabilir. Fakat eğer internet hakkında pek bir bilgi sahibi değilseniz kandırılma ve dolandırılma ihtimaliniz de bir hayli fazla.

Özellikle para yatırıp, yatırdığın paranın 2-3 katını almayı vaad eden sistemler genelde sonu hüsranla bitiyor. Aslında bu sistemler hakkında tecrübe sahibiyseniz ve bu sistemleri iyi biliyorsanız, bu sistemlerden binlerce hatta milyonlarca lira para kazanmanız mümkün. Hatta bir yerden sonra tek işiniz bu sistemlere girmek ve para kazanmak olacaktır. Fakat eğer bu sistemler hakkında pek bir bilgi sahibi değilseniz zarar etme hatta elinizdeki paradan da olma şansınız bir hayli yüksek.

Şimdi sizlere Türkiye'de oldukça yüksek diyebileceğimiz para toplayıp, kapatıp kaçan 14 firmanın listesini yapacağız. Bu firmalar insanlardan oldukça yüklü yatırımlar topladı ve kayıplara karıştı.


Çılgın TavuklarÇılgın Tavuklar bir para kazanma oyunuydu. İnsanlar tavuk besleyip, yumurtalarını satarak gerçek para kazanıyordu. Hatta ülkemizde para kazandıran oyunlar modelinin ilkiydi. Yani insanlar ilk defa böyle bir şey görmüştü. Basit bir oyun oynayarak para kazanmak. İlk zamanlar her zaman ki gibi işler çok iyi gidiyordu ve oldukça güzel paralar kazandırdı. Oyunda daha fazla kazanmak için oyuna para yatırıp daha fazla tavuk alabilirdiniz. Oyun kısa bir süre içinde 500.000 civarında bir üye sayısına ulaştı. Sonunda tahminen minimum 30 milyon TL toplayıp oyunu kapatıp kaçtılar. Kapandıktan sonra oyun sıfırdan tekrar açıldı ama yine açıldıktan 2 ay sonra kapatıldı.


Çılgın ÇiftlikÇılgın çiftlik oyunu da ülkemizde para kazandıran oyunlar modelinde çıkan ilk oyunlardan birisiydi. Çılgın tavuklara alternatif olmuştu ve çokta sevilerek oynanıyordu. Çılgın çiftlik oyunu oyunculara oldukça yüklü kazançlar sağladı. Hatta pek çoğuna hiç yatırım yapmadan yüzlerce lira kazandırırken, pek çoğuna da yatırdıkları parayı kısa sürede 3-4 kat yapmasına olanak sağladı. Fakat bu oyununda sonu hüsran oldu ve yaklaşık 15 milyon TL ile kapatıp kaçtılar. 

Utopya.OnlineUtopya.online kapandığında en büyük ses getiren sistemlerden birisiydi. Zira oyunun 600.000 üyesi vardı ve gerçekten pek çok oyuncu 2-3 ayda yatırdıkları paranın 4 katını almıştı. Hatta üyeler oyun kapanana kadar ki süre zarfında paralarını 8-9 kat katlamışlardı. Ütopyayı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise yatırım yapmadan da oldukça yüksek kazançlar elde edebiliyor olmaktı. İnsanlar yatırım yapmadan dahi aylık 500 TL üzerinde gelire erişebiliyordu. Gerçekten çok sağlam kazandırdı ama oyunun kapanması her şeyin sonu oldu. Tahminlere göre oyun 100 milyon TL üzerinde bir para toplayıp kapatıp kaçtılar.

Altın Yumurtlayan Tavuklar


Altın yumurtlayan tavuklarda uzun soluklu giden para kazanma oyunlarından birisidir. Hiç yatırım yapmayan bir üye oyunda gelişme kat ederse azda olsa para kazanabiliyordu. Sistem yaklaşık 15 ay devam etti ve sonunda yaklaşık 5 milyon TL ile kapatıp kaçtılar.

My Lucky FarmMy Lucky Farm da para kazandıran oyunlardan birisiydi. Özellikle sistemsel ilerleyişleri herkesin beklentisini yüksek tutmuştu. Çok kısa süre içerisinde milyonlarca lira yatırım aldı. Oyun sahipleri Antalya'da büyük tarlalar aldıklarını ve burada gerçek tarım yapıp insanlarına kazanç sağlayacağını vaad ediyordu. Hatta tarlarara gerçek zamanlı kameralar dahi kurmuştu. Fakat çok kısa bir süre sonra sistemi kapatıp kaçtılar. Toplanan para tahminen 8 milyon TL gibi bir paraydı.

Çiftlik Geliri


Çiftlik geliri oyunuda yatırım yapmadan para kazandıran bir oyundu. Özellikle öğrencilerin yoğun ilgisini alan oyunun üye sayısı 100.000 üzerine ulaştı. Toplanan para da yaklaşık 10 milyon üzerine çıkmıştı. Bu oyundan da oldukça yüklü miktarlar kazanan pek çok insan oldu. Fakat oyun açıldıktan 8 ay sonra kapatıp kaçtılar. Daha sonra aldığımız bilgilere göre oyun sahipleri Türkiye'de en büyük 4. dolandırıcı olarak aranıyormuş. 

M. Bank


M.bank oyunu da çiftlik geliri oyunu sahiplerince kurulmuş bir oyundu. Çifltik geliri ile birlikte ilerletilen oyun çiftlik geliri ile aynı mantıkta ilerliyordu. Çiftlik geliri ile aynı şekilde kapandı ve bu oyundan da yaklaşık 5 milyon tl toplayıp kaçtılar. 

Çiftlik.im


Çiftlik.im oyunu ilk çıktığı anda para kazanma oyunlarına yeni bir soluk getirmişti. Diğer oyunlar uzun vaadede kazanç sunarken, çiftlik.im oyunu parayı 1 ayda 2 ye hatta neredeyse 3e bile katlama vaadi veriyordu. Dolayısıyla oyun ilk etapta çok büyük bir ses getirdi. Herkes oyuna akın etti. Yaklaşık 4 ay boyunca pek çok oyuncu çok güzel paralar kazandı. Fakat sonunda Çiftlik.im oyunuda kapatıp kaçtı.

Maden.im


Maden.im oyunuda çiftlik.im oyunu ile aynı mantıkla açılmıştı. Sistem neredeyse aynıydı, amaçta aynıydı. Paraları toplayıp kaçmak. Maden.im oyunu yaklaşık 2 ay içerisinde 5 milyon TL'ye yakın bir para topladı ve oyunu kapatıp kaçtılar. 

Anadolu Farm


Anadolu Farm oyunu büyük bir proje oyunuydu. Üzerinde büyük çalışmalar yapılmıştı ve reel ticarete dayalı bir şirket oyunuydu. Oyunu oynayan oyuncular aynı zamanda birer yatırımcıydı. Yapılan yatırımlar da Kayseri'de bulunan çiftlikte yatırımları değerlendireceklerini açıklamışlardı. İlk etapta öylede oldu. Kısa süre içerisinde 10 milyon TL yatırım topladılar ve işleri büyütüp bir et lokantası kurdular. Ayrıca oyundan gelen yatırımların artması sonucunda da TAUK isimli markayı kurdular ve bir restorant zinciri kurmaya karar verdiler. Fakat ülkemizde bu tür sistemlere yapılan denetimler sonucunda oyunun sahipleri göz altına alındı. Arkada ise binlerce mağdur kaldı. Oyunun toplam 250 milyon TL yatırım aldığı tahmin ediliyor.

Sitwin


Sitwin ilk adıyla kumbara kutum. Kumbara kutum sistemi aslında kulağa çok mantıksız gelse de benimde anlamadığım bir şekilde sisteme oldukça fazla talep oldu. Mantık şuydu. yatırdığın parayı sadece yılda 2 defa çekebiliyordun ve yatırmış olduğun parayı 1 yılda ortalama 10 katı yapabiliyordun. Para çekimleri de 6 ayda bir yapılıyordu. Ayrıca sistemin size verdiği çok basit görevler vardı ve bu görevi yerine getirmeye çalışıyordunuz. Sistem ilk ismi olan kumbara kutum ismiyle pek çok kullanıcıya çok yüksek kazanç sağladı ama daha sonra binlerce mağdurla sistemi kapatıp isim değişikliği ile sıfırdan sistemi çalıştırmaya devam ettiler. Yeni sisteme de ilgi fazlaydı ve nitekim ilk seferde olduğu gibi ikinci sistemde kapandı. Sistem yaklaşık 15 milyon TL toplayıp kaçtığını tahmin ediyoruz.

Detay Maxinet


Detay Maxinet sistemi diğer sistemlere göre oldukça farklıydı. Sisteme girdikten sonra detay maxinet şirketi size bir bilgisayar yolluyor ve bu bilgisayarı günde 8 saat çalıştırdığınız da size belli bir miktar para kazandırıyordu. Sistem yatırmış olduğunuz parayı 1 yılda yaklaşık 3 e katlıyordu ve üstelik verilen bilgisayarda sizin oluyordu. Dolayısıyla pek çoğuna bu sistem çok mantıklı geldi. Sistemden pek çok kişide binlerce lira para kazandı fakat daha sonrasında devletin yapmış olduğu denetimler sonucunda şirket yetkilileri göz altına alındı ve sistemin yaklaşık 57 milyon TL para topladığını açıklandı.

Çiftlik Bank


Çiftlik bank olayını artık neredeyse duymayan kalmamıştır. Bir para kazanma oyunu olan çiftlik bank ülkemizde de büyük yatırımlar yapmıştı. Ülkemizin hayvancılık sorununu çözüme kavuşturmayı hedefleyen bir sistemdi. Nitekim bununla ilgili büyük çalışmalarda yapmışlardı. büyük baş hayvan çiftlikleri bal sağım fabrikaları ve daha niceleriyle beraber 150 de bayi açmışlardı. Oyuncuların yatırdıkları paralarla bu gibi işler yapmayı hedefliyor ve oyunculara da 1 yılda verdikleri parayı 2 katına katlamayı vaad ediyordu. Oyun yaklaşık 2 yıl devam etti ve yüzbinlerce insana binlerce lira kazandırdı. Hatta bazılarına milyonlar kazandırdı. Sonunda ise devlet denetimlerine takılan çiftlik bank şirketi kapandı ve arkasında yaklaşık 550.000 üye bıraktı. Oyunun toplam 2 milyar TL yatırım aldığı belirtiliyor. Şirket kurucusu ise yakalanamadan Uruguay'a kaçtı. Çiftlik bank kapandıktan sonra da binlerce insan mağdur oldu. 

İnternetten para kazanmak Yazar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.