a kazanç battı mı

A Kazanç Plus - Çiftlik - Hologo Ve Son Olarak Holoboard Dolandırıcılığı ?


holoboard dolandırıcılığı

Bilindiği üzere geçtiğimiz 2017 yılının yaz aylarında a kazanç plus isminde bir network şirketi kuruldu. Bu şirket oldukça iyi görünen çalışmaları ve ileriye yönelik hamleleri ile herkes tarafından başta beğenildi çünkü projeleri yapılıyormuş gibi gösterdiler. Yavaş yavaş para toplamaya başladılar. Şirketin başındaki kişileri ve yardımcılarını zaten hepiniz biliyorsunuzdur bunların ismine gerek yok.

Sonrasında ise işler büyüdü yatırımlar arttı ve şirkete yüklü paralar girmeye başladı. Çiftlik açtılar, enerji diye ampul satmaya çalıştılar, reklam diye hologo çıkardılar ve bu işler için yani çiftlik ve hologo için ayrıca network içinde network açarak tekrar para topladılar. Sonra ise şirkette sıkıntılar oldu ve en başta networkün başında olan kişi şirketten ayrılma kararı aldı. Bunu o ara para kazanmaya devam eden yatırımcılar sorgulamadı.

Soranlar ve o liderle beraber ayrılanlar da oldu ama çoğu kişi devam etti. Sonrasında ise şirket sürekli her toplantı da her canlı yayında işler çok iyi gidiyor. Okyanusa açılacağız kimsenin burnu kanamayacak diyerek yatırımları toplamaya devam etti. Hologo paketinden milyonlarca TL topladıktan sonra öğrenildi ki hologo işinden 1 milyon bile kazanılmamış. 1 milyon yine iyi bir rakam 100.000 TL bile kazanılmamış.

Çiftlik işine dönecek olursak çiftlik nerede ne yapıyor kimsenin haberi yok. Yani o da patladı. Enerji dersek ampüller nerede elde mi kaldı satıldı mı bilinmiyor. Hepsinin toplamında ise şirket ödemeleri yapmıyor. 4 ay boyunca banka blokesi o bu derken tüm üyeler mağdur oluyor. Peki daha sonra ne oluyor biliyor musunuz?

A kazanç plusın CEO'su çıkıyor ve yeni bir network kuruyor. Bir de diyor ki yeni işe para yatıran kişilerin ödemesi daha erken olacak. Yani yeni işe para yatır, a kazançta kalan paraların daha erken ödensin. Bir de diyor ki beni şikayet edenlere parasını ödemeyeceğim. Şimdi böyle bir geçmiş verilmemiş milyonlarca söz sonucu bu şirkete para yatıranlar bile oldu neyse onları kendileri bilir.

Ama sen insanları mağdur et , insanlar paralarını alamadıkları için resmi yolları tercih etsinler sonra sen de ki bu şekilde davrananlara para ödemeyeceğim. Bir kere o ödemediğin para senin değil ey CEO bunu anla. Daha sonra gayri resmi yollar ile sizden parasını alan bir iki kişi ile görüştüm insanlar gelip size böyle mi para istesinler. Bir de bunların üstüne yeni network açıp insanlardan yine para istiyor ve bazı kişiler yine buraya para yatırıyor.

Bana da teklif geldi eski liderlerden birinden. Benim sözüm net benim paramı ödesin ekibimin parasını ödesin ben öyle düşünürüm. Çünkü bir kere dolandırmış bir adama bir daha para yatırmak hangi akla sığar. Sonra da o network liderin bunu gördükten sonra cevap bile vermedi. Çünkü şirketin amacı öncelikle para ödemek değil tekrar para toplamak.

Topladıkları paralar ne olacak o da belli değil. Batırdıkları işte hologo paketlerinden 10 milyonun üzerinde para toplayıp 5 kuruş bu işten kazanamayan şirket şimdi gelmiş hologo yu holoboard yapmış bir de bunun için para istiyor. Bende diyorum ki şimdi sevgili takipçilerim bu geçmişe bakarak bu hareketlere bakarsak buraya para yatıranlar veya sizin yatırmanız için öncü olan kişilere güvenmeli miyiz. Yani bu şartlar altında yatırmak ne kadar doğru Allah aşkına ?

Tabi sonra karar kişinindir, para da onun onu nasıl değerlendireceği de ona kalmış. Ama sırf içerideki paramı ödesin diye yeni şirkete para kaptırmak akıllıca bir hareket değil. Ha benim dediğim gibi önce tüm üyelere parasını öder. Bir tane bile mağdur insan kalmaz o şekilde oturup düşünülür fakat bu şekilde sen gel binlerce kişiyi mağdur et sonra kalk bir daha para iste ve de ki buraya yatıranlar önceki paralarını alma da öncelikli olacak. Kusura bakmayın buna gülerler.

Sözün özü değerli arkadaşlar bu ve benzeri şirketlere güvenip paranızı kaptırmayın. İçerideki parayı alıcam diye elinizdekini de vermeyin. Bunda da eskisi gibi 3-5 ay öderler sonra bahanelerle kaçarlar olayları bu. Daha 3-4 ay önce bunu yapan ve bunu telafi etmeyen bir şirkete güven olmaz.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.