blog siteleri kaç para kazanır

Blog Siteleri Ne Kadar Para Kazanabilir ? Blogdan Para Kazanmak İçin Herşey


Blog Siteleri Ne Kadar Kazanır ?

Blog siteleri katagori ve site trafiklerine göre değişkenlik gösterse de oldukça iyi gelirler elde edebilir. Bir blog sitesi sayesinde sadece google adsense reklamları sayesinde 10.000 TL dahi kazanabilirsiniz. Diğer reklam kazançlarınızı da sayarsak sağlam bir blog sitenizden ayda 50.000 TL üzeri para kazanmanız mümkün. Ama tabi ki buralara kadar gelmeniz biraz uzun sürecektir.

Blog siteleri evet gerçekten para kazanıyor. Tabi bütün siteler çok fazla paralar kazanmıyorlar. Türkiye'de sağlam tanınan bir blog sitesi 10.000 TL üzeri kazancı rahatlıkla kazanabilir fakat ortalama bir blog sitesinin kazancı değişkenlik gösterebilir. Bazı blog siteleri ayda 1000 TL kazanırken bazı blog siteleri de 5000 TL civarında para kazanabiliyor. 

Kazandığınız paranın değişiminde pek çok neden vardır. Özellikle sitenizin katagorisi oldukça önemli bir etken. Bunun yanında google adsense reklamlarının yerleşimi de yine kazancınızı etkileyen bir diğer yöntem. Ben günde 1000 tıklama alan bir blog sitesinin ayda adsense sayesinde 400 TL kazandığını da gördüm. Günde 20-30 tıklama ile adsense ile aylık 1000 TL para kazanan insanlarıda gördüm. Bunun temel nedeni de tabi ki sitenizin katagorisi ve reklam yerleşimleri. Google adsense için bu iki faktör kazancınızı etkileyen en önemli sebeplerdir.

Tabi blog siteleri sadece google adsense reklamları sayesinde para kazanmıyor. Blog siteniz sayesinde alacağınız pek çok özel reklam teklifi de olacaktır. Bunlar genelde tanıtım yazısı, banner reklamı gibi seçenekler olacaktır. Yine blog katagoriniz ve sitenizin trafikleri bu reklam fiyatlarına etki eden temel faktörler. Bazı özel reklamlar için sitenizin tanınırlığına göre 10.000 TL dahi kazanabilirsiniz fakat orta seviyeli bir blog siteniz varsa genelde 250 ile 500 arasında bir rakamla banner ve tanıtım yazısı için para kazanabilirsiniz. Bazı aylar bu tür reklamlar oldukça fazla gelebilir. Bazı aylar bu tür reklamlar 20 kez de gelebilir, 1 kez de gelebilir. Fakat sitenizin tanınmışlığı iyiyse kesinlikle bu tür reklamlar alacaksınızdır.

Bunların yanında siteniz üzerinden satış ortaklığı yaparak para kazanabilirsiniz. Satış ortaklığı sayesinde tanıtımını yaptığınız her hangi bir ürünün sizin aracılığınız ile gerçekleşen her satıştan para kazanırsınız. Bu ürüne göre değişiklik gösterse de ortalama bu tür satış ortaklığı ürünlerin satışından 25 ila 50 arasında para kazanmanız mümkün. Yaptığınız satış ortaklığı sayesinde günde 1 satış yaptığınızı düşünürsek elde edeceğiniz kazancı rahatlıkla hesaplayabilirsiniz.

Bütün bu kazançları bir araya getirirsek ortalama bir blog sitesi 1000 TL ile 5000 TL arası bir para kazanabilir. Katagorisinde üst sıralarda ve Türkiye'de iyi bir yere sahip bir blog sitesi ise kazancı 10.000 TL üzerine çıkabilir. Tabi dediğimiz gibi bu kazançlar kesin değildir. Ortalama kazançlardır.

İnternetten para kazanmak Yazar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.