cepmax

Cepmax Neden TC İstiyor ? İşte Bütün Detaylar !


Cepmax Neden TC İstiyor ?


Cepmax uygulamasının TC istemesinin başlıca sebebinin yasal prosedür olduğu açıkladı. Uygulama üzerinden kazanç sağlayan herkesin TC kimlik numaralarını vermesi gerektiğini, bunun devlet tarafından sorun yaşanmaması adına alındığını belirtmişlerdi. Aynı zamanda cepmax uygulamasına 1 kişi yalnızca 1 hesap açabilir. Bunun önüne geçmek için de tc kimlik numarası istenmektedir. Bu sayede 1 kişi 1 den fazla hesap açamaz.
Anlayacağınız cepmax uygulamasının TC kimlik zorunluluğunun başlıca sebebi devlet kanadından bir sorun oluşmaması. Zira ülkemizde çok çeşitli terör olaylarınında olduğunu düşünürsek bu durumun mantıklı açıklaması var. Denetlemelerde Cepmax uygulamasının kimlere para gönderdiğini, uygulama kullanıcılarının kimler olduğunu bilmesi gerekiyor. Zira uygulamanın terör olayları yada kaçakcılık gibi faaliyetlerde aracı bir uygulama olarak kullanılmasının da bu yöntemle önüne geçiliyor.
Yasal prosedürlere göre TC kimlik numarası istenmesinin yanı sıra uygulamanın da bu durum işine geliyor. Zira bir kişi sadece 1 hesap açabilir. Bunu engellemenin en kolay yolu hiç kuşkusuz tc kimlik numarasıdır. TC kimlik numarasının kişiye özgün olması uygulama kullanıcılarının 2 veya daha fazla hesap açmasını engelliyor. Böylelikle uygulama haksız kazancın da önüne geçmiş oluyor.


İnternetten para kazanmak Yazar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.