dolar arttı

Dolar Yükseliyor Ekonomik Krizde Yapılacak İşler Nelerdir ?


ekonomik krizde yapılacak işler

Ekonomik Krizde Fırsatlar Nelerdir

Son zamanlarda dolar bir hayli yükseldi. Ülkemizde ki bir çok şirketin de bundan dolayı borcu arttı. Nedeni bariz çünkü Avrupa bankalarından borçlar iş çevrildiği için döviz artınca borçlarda arttı. Bu bir çok piyasayı etkiledi. Gıda, tarım, reklam ve sporu bile etkiledi.

Artık takımlar eski yanlış transferlerini yapamaz hale geldi. Çünkü saçıp savuracakları fazladan 1 milyon euro artık 8 milyon TL eder oldu. Bundan dolayı tüm piyasalar bu döviz artışından oldukça fazla etkilendi. Fakat bu sorunu ülkece nasıl çözeriz buna odaklanmamız gerekiyor ancak bir şeyleri bu şekilde aşarız ve ülkemiz süper güç olma yolunda hızla adımlarına devam eder.

Çünkü son zamanlarda savunma sanayi başta olmak üzere bir çok açıdan ekonomik sorunları aşmaya yönelik çok güzel hamleler ve ihracatlar geliyor. Fakat işte bu yüzdende önümüz kesilmeye çalışıldığı için bunlara izin vermek istemiyorlar. Peki biz normal devlet vatandaşları olarak ülkemiz için neler yapmalıyız ? Az bile olsa ülkemizde ve ekonomimize nasıl katkımız olur şimdi bunları inceleyelim.

Her kriz bir fırsat her fırsat bir krizdir. Bunu sakın unutmayın tarihte bunun örnekleri saymakla bitmez. Unutmayın ki kriz sadece ülkemizde değil global anlamdadır. Bizim ülkemizde bu krizden faydalanarak ülkemize dövizi nasıl sokarız bununla ilgilenmemiz gerekmektedir.

Kriz Döneminde Neler Yapabiliriz ?


Kriz döneminde bir çok büyük işletme işten çıkarılmaları artırır. Bu işten çıkarılan insanların az bir kısmı yeni iş bulurken büyük bir kısmı ise bulamaz çünkü her firmada aynı kriz vardır. Bu durumda ise yeni girişimler başlar. Sonuçta bu kişilerinde bir gelir elde etmesi veya hayatını sürdürmesi gerekmektedir. Bundan dolayı kriz dönemlerinde her zaman girişimcilik artmaktadır.

Siz de bu kişiler arasında iseniz veya bu kişiler arasına katılmaya aday olarak görülüyorsanız artık girişimciliğin zamanı gelmiştir. Bir ülkeyi o ülkenin girişimcileri iş adamları kalkındırabilir. Bir yeni iş fikri örneğin bir yeni amazon demek ülkeye milyarlarca Dolar döviz girmesi demektir. Bir yeni apple ülkeye milyarlarca döviz girmesi demektir.

Bundan dolayı girişimci bir ülke her zaman daha öndedir. Artık devletimiz girişimcileri destekler vaziyete gelmiştir. Bir çok alanda girişimcilere destekler arttı. Artık durmayın girişimci olun. Ama sırf girişimci olmak için değil gerçekten güzel bir projeniz varsa olun gerçekten ülkeye ve kendinize katkı sağlayacağınızı düşünüyorsanız girişimci olun.

Gidipte inşaat dikmeyin çünkü senelerdir onları yaptıkları için bir üretim yok. Para orada olduğu için yeni fikirler için bir girişim yok. Artık ülke beton yığını değilde yeni girişimcilerin yuvası olsun. Silikon vadisinin ufağı bile olsa ülkemizde de böyle yerler olsun. Girişimciler olsun 100 tane denenir ama 1 tanesi tutar fakat o tutan proje ülkeye ekonomik ve stratejik anlamda bir çok değer katacaktır.

Alanınızda çok iyi seniz de bu alanda kendinizi geliştirin. Herkes girişimci olmayabilir. Ama şu okullarda ki profesör saçmalıklarını bir kenara itip artık onların yerine siz geçin. 80 yaşında önünü göremeyen insanlar devletten her ay 10.000 TL para almasın gençlerimiz aydınlık fikirlere sahip olanlarımız alsın. Artık ezberci sistemi siz bozun ve herkese gelişmeyi öğretin kişisel gelişimi öğretin ülkemizin kalkınmasına siz de bu alanda destek verin.

Veya benzeri durumlar. Arkadaşlar ülkece birlik olmak zorundayız. Sadece eğitim değil sadece girişim değil sadece ekonomi değil her alanda ülkemizin kazanması için çalışmalı herkes. 30 senedir profesör olup hala aynı dersi işleyen adamlar artık devletimizi sömürmesin. Onun yerine gençler gelsin ve öğrencilerin ufuklarını açsın. Bu şekilde büyürüz bu şekilde daha da özgür oluruz.

Krizde Girişimciler Ne Yapmalı ?


Yapılacak işler olarak ise fiyatlarda indirime gidebilirsiniz. Bu size daha çok insanın gelmesini ve daha çok kişiye hitap etmenizi sağlar. Bir çok alanda bu mantık tutar fakat belirli ölçülerde indirim iyidir yüksek indirimler de iflasa götürebilir.

Yeni pazarlar arayın, işinizle ilgili illa sürekli sattığınız veya sürekli aldığınız yerlerin dışında yerler araştırın. Belki de çok daha ucuza mal edip çok daha karlı bir şekilde satabilirsiniz veya hizmet verebilirsiniz.

Sürekli düşündüğünüz ama bir türlü uygulamaya sokmadığınız fikirleri öne atın. Onlara bir yerden başlayın. Bu işleri bir düzene sokun. Geleceğe yönelik işlere her zaman ilk kim girerse en çok kazanan o dur bunu unutmayın ve adım atın.

Elinizde ki her şeyi değerlendirin. Sadece iş olarak bakmayın evdeki ofisteki okuldaki veya herhangi bir yerde ki. Unutmayın her kriz bir fırsattır. Bulacağınız çok saçma bir şey bile sizi milyoner yapıp ülkemizde milyonlarca döviz girmesine neden olabilir.

Esas önemli olan ise ucuza mal edip yurt dışına hizmet sağlamak. Bu her alanda olabilir. Bu tarz krizleri yaşamak istemiyorsak arkadaşlar aramızda yeni fikirleri olan başarılı girişimciler çıkmak zorundadır. Bir işi bir modeli tüm dünyaya pazarlayan birileri çıkmalıdır. Bugün apple çok büyük bir şirket ve büyük bir ekonomi ama o da bir iki kişi tarafından yavaş yavaş kuruldu ve fon sağlandı. Bu ve benzeri işler neden ülkemizde olmasın.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.