13 temel eğitim 1

Düşünce Gücünü Kullanmak - DÜŞÜN ve ZENGİN OL !! ( Zenginlik Yolunda 13 Temel Eğitim V1 )Arkadaşlar sizlere benim hayatımı tamamen değiştiren, yurt dışında yaklaşık binlerce dolar karşılığında özel olarak verilen Zenginliğe Giden 13 Temel Eğitim'i vereceğim. Tabi bu eğitimlerin üzerine benimde kendi deneyimlerimi katarak sizlere daha faydalı bir eğitim çıkaracağım. Bu eğitimleri özellikle Amerika'daki pek çok zengin iş adamı defalarca kez almıştır. Ayrıca bu eğitimler tam 100 yılın üzerin de bir süredir pek çok milyonere ışık tutmuştur. Thomas Edison'dan, C.Barnes ' e, Hanry Ford'dan şuanda ülkemizde de milyoner olmuş çok önemli iş adamlarına kadar sizlere aktaracağımız bu eğitimleri defalarca kez almış ve bu eğitimleri hayat felsefesi haline getirmiş.

Evet bu eğitimleri bende aldım. Hemde 18 yaşında, herkesin bu işler için beni çocuk olarak gördüğü yaşlarda ben kendimi daha fazla geliştirmek ve düşünce gücünü keşfederek bu eğitimleri bende aldım. Sonuç ne mi oldu ? :) Sonucu eğitimin sonunda söyleyeceğim arkadaşlar. Şuan şu kadarını söyleyebilirim, bu eğitimler benimde hayatımın büyük ölçüde olumlu yönde değişmesini sağladı. :)


DÜŞÜNCENİN GÜCÜ

Gerçek anlamda başarıyı yakalamış, milyoner olmuş pek çok insan "düşünceler maddedir" der. Öyle ki kendilerini zenginliğe ya da diğer somut nesnelere dönüştürmek için amaç, kararlılık ve ateşleyici bir arzu ile birleştiğinde düşünceler sanıldığından daha kuvvetli maddeler haline gelir.

Düşünce gücünü kullanarak başarılı olmak, her istediğine kavuşmak yada kendinizi istediğiniz yere çıkarmak dışarıdan bakıldığında saçma gibi gelse de, aslında hiç de öyle değil. Düşünce gücünün ne kadar büyük bir nimet olduğunu bu eğitimimizde anlayacaksınız.

Düşünce gücünü daha net anlamanız açısından size C. Barnes'in hikayesini anlatayım. Barnes'in kim olduğunu bilmeyenler için söylemekte fayda var, Barnes ampul ve daha pek çok şeyin mucidi olan, zamanın en büyük iş ve bilim adamı Thomas Edison'un ortağıdır. İşte size tam olarak bu hikayeyi anlatacağım. C.Barnes'in bu hikayesini pür dikkat okuyun. C. Barnes basit bir işçiyken nasıl olur da dönemin en büyük iş ve bilim adamlarından Thomas Edison ile ortak olur ? İşte zenginliğe giden adımın ilk hikayesi, düşünce ve arzu ile gerçekleşen zafer...

Uzun yıllar önce C.Barnes isteyerek veya istemeyerek de olsa, insanların düşünerek zengin olabildiklerinin ne kadar doğru olduğunu keşfetmişti. Yaptığı bu keşif bir anda gerçekleşmemişti tabi. Edison'un iş ortağı olmak için yanıp tutuşan bir arzuyla başlayıp yavaş yavaş artarak gelişmişti bu keşif. 

Barnes'in arzusunun en önemli özelliklerinden birisi kesin olmasıydı. " Edison'la çalışmak istiyordu, Edison için çalışmak değil."  Barnes'in bu arzusu zihninde ilk kez döndüğünde bu konuda bir şey yapacak durumda değildi. Karşısında iki büyük zorluk vardı. Edison'u tanımıyordu ve yaşadığı yer olan New Jersey'den Doğu Orange'ye yani Edison'un yanına gitmek için tren bileti alabilecek parası yoktu.

Bu zorluklar eminim ki pek çok kişiyi bu düşünceden caydırmak için yeterlidir. Ama Barnes kararlıydı ! Barnes bir yolunu bularak Edison ile ilk görüşmeye gitti ve Edison ile çalışmak istediğini söyledi.

Tabi Barnes ilk görüşmede Edison'un ortaklığını kazanamadı. Sadece önemsiz bir maaşla Edison'un ofisinde çalışma şansı yakaladı. Aylar geçmesine rağmen Barnes'i asıl düşüncesine yakınlaştıracak bir şey olmadı. Ama Barnes'in zihninde çok önemli bir şey oluyordu. Edison'un iş ortağı olma düşünce ve arzusu her geçen gün dahada büyüyordu.

Psikologlar der ki ; " Bir insan bir şey için gerçekten hazırsa bu, görünüşüne de yansır. " Barnes, Edison'la iş ortaklığına hazırdı; üstelik aradığı şeyi elde edene kadar beklemekte de kararlıydı. Kendi kendine " Bunun yararı ne ? Galiba kararımı değiştirip satış elemanı olsam daha iyi olacak, " demedi. Bunun yerine, Buraya Edison'la birlikte çalışmaya geldim ve hayatımın sonuna kadar da sürse bunu elde edeceğim." dedi. KARARLIYDI ! Eğer kesin bir amaç edinseler ve kendilerini tüketen bir saplantı haline gelene kadar bu amaca sahip çıksalar, insanların ne kadar farklı hikayeleri olurdu !

Fırsat geldiğinde Barnes'in beklediğinden farklı bir şekilde ve farklı bir yönden geldi. Bu, fırsatın hilelerinden birisidir. Fırsatlar insanların bekledikleri yerden değil, çoğu zaman hiç ummadıkları yerlerden çıkar karşımıza. Belki de bu yüzden bir çok insan fırsatları tanımada başarısız olurlar.

Edison o sırada Edison Dikte Makinesi olarak bilinen yeni bir büro  aletini tamamlamıştı. Satış elemanları bu makineye pek ilgiliymiş gibi bakmıyordu. Büyük çaba harcayarak satılacağını düşünmekteydiler. Dolayısıyla daha kolay satış yapabilecek ürünler varken, neden bu kadar zor satışı olabilecek bir ürünü satmak için uğraşsınlar ki !

Barnes, Edison Dikte Makinesi'ni satabileceğini biliyordu. Aradığı fırsatın bu olabileceğine emin gibiydi. Bu durumu Edison'a bahsetti ve hemen şansı yakaladı. Makineyi sattı. Aslında makineyi o kadar başarılı sattı ki, Edison ona makineyi bütün ülke genelinde pazarlayıp satma yetkisi verdi. Bu iş bağlantısıyla Barnes zengin oldu, ama çok daha büyük bir şey yaptı. İnsanın gerçekten de düşünerek zenginleşebileceğini kanıtladı. 

Barnes'in başlangıçtaki düşüncesinin nakit değeri ne kadardı, bunu bilemem. Belki bu iş sayesinde iki, üç milyon dolar kazandı. Miktar ne olursa olsun Barnes şunu kanıtlamış oldu. DÜŞÜNEREK ZENGİN OLABİLİRSİN !

Barnes bu zenginliği Edison'la ortak olmayı kelimenin tam anlamıyla düşünerek başarmıştı! Kendini bir servetin sahibi olarak düşünmüştü. Başlarken, ne istediğini bilme kapasitesi ve gerçekleştirene kadar bu arzuda direnme kararlılığı dışında hiçbir şey yoktu elinde.

Barnes'in hikayesini dinlediniz arkadaşlar. Basit bir gençken, düşünceleri ve arzusu sayesinde dönemin milyonerlerinden birisi haline gelmesi tesadüf değildi. Bu yazımızda ki eğitimimiz de yaptığımız örnekleme ile düşünerek zengin oluna bileceğinden bahsettik. Bu pek çoklarına göre saçmalık olabilir ama emin olun ZENGİNLER BÖYLE DÜŞÜNMÜYOR ! :)

Bir sonraki eğitim yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ederiz. :)

İnternetten para kazanmak Yazar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.