internet siteleri ne kadar kazanıyor

İnternet Sitesi Kurarak Ne Kadar Kazanırım ? İnternet Siteleri Ne Kadar Kazandırır ?
İnternet siteleri çok farklı kazançlar sunabilir. Buna sitenizin kategorisi, aldığı tıklanma sayısı, popülaritesi gibi pek çok etken bulunur. İnternet sitesi kurmak ve özellikle yönetmek oldukça uğraşlı bir iş olmasına rağmen, siteniz ilerledikçe kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Siteyi büyütmek ve Google'da üst sıralara çıkarmak zor bir iştir. Bu durumu aşmayı başarır ve sitenizi ileri çıkartırsanız web sitenizden gelir elde etme ihtimaliniz artacaktır.

İnternet Sitesinden Nasıl Para Kazanırım ?

Web sitenizden para kazanmak için pek çok yöntem vardır. Google Adsense bu yöntemlerden en çok bilinenidir. Siteniz eğer biraz ilerlemişse Google Adsense'e başvuru yapıp google reklamları ile para kazanabilirsiniz. Eğer sitenize tıklanma sayısı az ise muhtemelen adsenseden az gelir elde edeceksinizdir. Sitenizden gelir elde etmenin pek çok yolu mevcut:

Google Adsense Yöntemi İle Siteden Para Kazanmak:

Sitenizi açtıktan sonra google adsense başvurusu yaparak, eğer onay alırsanız sitenize google reklamlarını ekleyip para kazanmaya başlayabilirsiniz. Fakat google adsense reklamlarından yüksek gelirler elde etmek istiyorsanız sitenizin tıklanma sayısı yüksek olması gerekiyor. Ayrıca sitenizin konusu da elde edeceğiniz gelirde değişiklik gösterecektir. Örneğin siz eğlence sitesi açarsanz yada çocuklar için oyun sitesi açarsanız tıklanma başına kazancınız çok düşük olacaktır. Fakat daha az bilinen bir konu üzerinde açarsanız tıklanma başına kazancınızda artacaktır. Örneğin 10.000 tıklanmaya sahip bir çocuk oyun sitesi, 1000 tıklanma alan farklı bir niş site ile aynı kazandırabilir. 

Dışarıdan Reklam Alarak Siteden Para Kazanmak:

Sitenize dışarıdan reklam almak oldukça zor bir iştir. Zor bir iş olmasına rağmen en yüksek kazancıda çoğu zaman dışarıdan aldığınız reklamlar verir. Dışarıdan reklam almak için sitenizin tıklanma sayısı çok önemlidir. Daha popüler bir siteniz varsa hem reklam ücreti oldukça yüksek olabilir, hemde reklam alma ihtimaliniz artacaktır. 

Affiliate Marketing Yöntemi İle Siteden Para Kazanmak:

Affiliate manrketing yöntemi de yine sitenizden para kazanmak için etkili yöntemlerden birisidir. Bu yöntem sizi bir aracı yapmaktadır. Örneğin bir kitap 50 TL'den satılıyor. Siz bu kitabın tanıtımını sitenizde yapıp okuyucu sizin bağlantı linkiniz ile bu kitabı satın alırsa siz buradan belli bir miktar komisyon alırsınız. Bu duruma bağlı olarak %5 ila %60 a kadar çıkabiliyor. Affiliate marketing için pek çok aracı mevcut. Clickbank ve X-ticaret bunlara en büyük iki örnek.

Tanıtım Yazıları Yazarak Siteden Para Kazanmak:

Tanıtım yazıları yazmak siteniz için oldukça kolay bir işlemdir. Bu sayede hem sitenize içerik çıkmış olacak hemde yazdığınız yazıdan para kazanacaksınız. Tanıtım yazıları bir ürünü, bir firmayı bir derneği yada pek çok farklı alanlarda bir şeyin sitenizde yazarak tanıtmanız demektir. Yazdığınız bu tanıtım yazısından kazanacağınız para, sitenizin trafiğine ve yazacağınız konuya göre değişiklik gösterir. Bazı durumlarda tanıtım yazısından 10 TL alabilirken, bazı durumlarda da siteniz eğer iyi bir site ve tanıtım yazısıyla alakalı önde gelen sitelerden birisiyse 10.000 TL bile alabilirsiniz.

İnternet Sitesinden Ne Kadar Para Kazanabilirim ?

Sitenizden kazanç oranları çok fazla değişiklilik gösterir. Burada ortalama bir şey söylemek zor fakat şunu bilin. Genel olarak siteden para kazanmak zordur. Fakat para kazanmaya başladıktan sonra sitenizi sürekli büyütmek için çabalarsanız kazancınız 5 haneli hatta 6 haneli rakamlara bile çıkacaktır. Tabi bu en uç noktalardır. Biz daha gerçekçi olursak. İlk zamanlarda google adsense, tanıtım yazıları, reklamlar gibi seçeneklerden ortalama bir siteden aylık kazanç 100 TL ile 2.000 TL arasında değişiklik gösteriyor. Tabi siteden para kazanmak için genelde 3-5 ay kadar sitenizden hiç para kazanamayacak ve sürekli içerik üretip çalışmak zorunda kalacağınızı da bilmeniz gerek. 

Sonuç olarak basitçe özetlemek gerekirse sitenizin konusuna bağlı olarak ve tıklanma sayılarına bağlı olarak kazancınız değişiklik gösterir. İlk etapta para kazanmayı düşünmeden sürekli çalışıp sitenizi geliştirmelisiniz. Hemen para kazanayım moduna girmemelisiniz. Fakat emin olun siteniz gelişmeye başladıktan sonra gelir elde edebilirsiniz.

İnternetten para kazanmak Yazar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.