internetten para kazanmak

Makale Yazarak Para Kazanmak Detaylı Rehber - İnternetten Para Kazanmak 2018


Makale Yazarak Para Kazanmak - İnternetten Para Kazanmak 2018

İnternetten para kazanmanın pek çok yolu var. Özellikle makale yazarak para kazanmak, internetten para kazanmak isteyenler için en iyi ve en hızlı para kazanma yollarından birisi. İnternet sitelerinin artmasıyla makale ihtiyacı artmaya başladı. İnternet siteleri için makalenin önemi çok büyük. Zira siteye ne kadar çok, iyi makale paylaşılırsa site ön plana çıkarak daha fazla para kazanabilecek. Site sahipleri de tek başına makale yazmaya yetişemedikleri için genelde makale ihtiyaçlarını dışarıdan almaya çalışırlar. İşte burada da makale yazarak para kazanmak isteyenler devreye girer.

Makale Nedir ?

Makale internet sitelerine yazılan yazılardır. Mesela bu okuduğunuz yazıda bir makaledir. Makale yazarken pek çok faktöre dikkat edilmesi gerekir. Makalelerin kelime sayıları da önemlidir. Yazdığınız kelime sayılarına göre ve yazdığınız makalenin konusuna göre makale fiyatı değişiklilik göstermektedir.

Makale Yazarak Nasıl Para Kazanırım ?

Makale yazmak için öncelikle size bir aracı gerekiyor. Aracı siteler sayesinde internet sitesi sahipleri ile siz makale yazarları buluşabiliyor. İnternet sitesi sahipleri kendi ihtiyacı olan konu başlıklarını belirtiyor. Sizde bu konu başlıklarına uygun makaleler yazıp satışa çıkartıyorsunuz. Yada siz hali hazırda kendi kendinize bir konu hakkında makale yazıyorsunuz ve bu makaleyi satışa çıkartıyorsunuz. Makale yazarak para kazanmak işte bu kadar kolay.

Makale Yazarak Ne Kadar Para Kazanırım ?

Makalenin konusu, makalenizin kalitesi, makalenizin kelime sayısı gibi pek çok faktör makalenizin fiyatını belirler. Genel olarak ortalamayı baz alırsak 300 kelimelik bir makale 3 ila 6 lira arasındadır. Tabi dediğim gibi makale kalitesi ve konusu da bunda etkilidir. Bazı durumlarda 300 kelimelik bir makaleyi 15 TL den dahi satabilirsiniz. Fakat önce bu biraz kendinizi ortama tanıtmanız gerekiyor, yazılarınız iyi olması gerekiyor ki makalenin fiyatını artırabilin.

Makale Yazarlığı Yaparak Ne Kadar Para Kazanırım ?

Makale yazarlığına yeni başladığınızı var sayarsak ortalama 300 kelimelik bir yazıyı 20-30 dakika arasında yazabilirsiniz. Tabi ilerleyen zamanda 300 kelimelik bir makaleyi 10 dakikada bile yazabilirsiniz ama yeni başladığınızı düşünürsek 300 kelimelik bir yazıyı 20-30 dakikada yazarsınız. Muhtemelen yeni başladığınız için de ilk etapta 1 makaleyi ortalama 5 TL den satarsınız. Günde 5 makale yazdığınızı düşünürsek aylık 750 TL gibi bir gelir elde edebilirsiniz. Fakat bu işi biraz öğrendikten sonra sadece 1 makaleyi bile 20 - 30 hatta 100 TL den bile satabilirsiniz. Bu tamamen sizin tecrübeniz ve makalenizin kalitesine bağlı bir durum.


Görmüş olduğunuz gibi bir makale yazarı yazdığı makale yazısını 73.20 TL den satışa çıkarmış. Bu fiyatta kelime sayısı, yazarın kalitesi ve makalenin konusu etkili olmuş. Diğer makalelere baktığımız zaman yine 20 TL üzeri makalelerin olduğunu görebilirsiniz.

Makale Yazarlığı İçin Aracı Siteler:

Makale yazarlığı için aracı siteler çok önemlidir. Aracı siteleri sizin yazılarınızı sergileyebileceğiniz bir pazar gibi düşünebilirsiniz. Bazı aracı sitelere örnek verecek olursak:

Makale.net

makale.net sitesine ait bir makale satış görüntüsü.icerik.net

icerik.net sitesine ait bir makale satış görüntüsü:R10.net

r10.net bir forum sitesidir. Bu forum sitesinde konu başlıkları açarak makale satın alabilir yada satabilirsiniz. Fakat r10 forumuna üye olmak için bir web site mailine ihtiyacınız var. bilginiz olsun. r10 forumuna ait bir görüntü:


iyimakale.com

iyimakale sitesine ait makale satış yerinden bir görüntü:


carsimedya.com

carsimedya sitesine ait makale satış listesinden görüntü:
Bunlar gibi pek çok makale satışı yapabileceğiniz aracı siteler mevcut. Dolayısıyla makale yazarlığı işine bu sitelerden başlayıp google da biraz araştırma yaparsanız daha fazla aracı site bulabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar makale yazarlığı yaparak bu şekilde para kazanabilirsiniz. Özellikle ev hanımları ve öğrenciler için harika bir para kazanma yöntemi. İnternetten para kazanmak isteyenler için ilk etapta gayet iyi bir yöntem. Hepinize bol kazançlar dilerim arkadaşlar. Bizi facebook ve youtubedan da takip edebilirsiniz.İnternetten para kazanmak Yazar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.