öz güven

Milyoner Olmak İçin Gerekli Olan Özgüven Formülü | Nasıl Özgüven Kazanılır ?

özgüveni nasıl artırabilirim

Milyoner Olmak İçin Gerekli Olan Öz Güven Formülü | Nasıl Öz Güven Kazanılır ?

Öz güven bir çok kişinin eksiği olarak gözümüze çarpmaktadır. Öyle ki artık öz güven artırmak için çalışmalar bile mevcuttur. Öz güven eksikliği sadece iş alanında değil sosyal hayatta da büyük bir sorundur. İnsan ilişkilerinde topluluk önünde davranışlar her zaman öz güvenli insan ile öz güveni düşük olan insan rahatlıkla ayırt edilebilir.

Öz güveni olan insanlar her zaman fark yaratır. Açık sözlü olup girişimci olur. İş hayatında da bu çok önemlidir. Öz güveni düşük insanlar yüksek işler yapmaya hiç bir zaman cesaret edemez. Edenler de ufak sorunda vazgeçebilir. Bu yüzden her alanda öz güvenli bir insan olmak her zaman daha iyidir. Peki bu öz güveni nasıl kazanacağız. Gelin hep beraber buna bir bakalım.

Öz güven Nasıl Kazanılır ?

Önce kendinize şu sözleri sürekli tekrarlayın.

1- Hayattaki kesin amacımı gerçekleştirme yeteneğine sahip olduğumu biliyorum; bu yüzden kendimden bu hedefin elde edilmesine yönelik kararlı, sürekli eylemler talep ediyorum. Şimdi ve burada böyle eylemlere gireceğime söz veriyorum.

2- Zihnimdeki egemen düşüncelerin sonunda eyleme ve yavaş yavaş da fiziksel gerçekliğe dönüştüreceklerini biliyorum. Bu yüzden günde yarım saat olmak üzere düşüncelerimi olmak istediğim kişi üzerine yoğunlaştıracağım, böylece zihnimde, olmak istediğim şekilde kendimin açık bir resmini oluşturacağım.

3- Kendi kendine telkin prensibine göre, kararlılıkla zihnimde tuttuğum her arzunun, sonunda altta yatan objeyi elde etmeye yönelik pratik araçlar yoluyla ifadesini bulacağını biliyorum, bu yüzden kendine güveni geliştirmek için günde 10 dakika ayıracağım.

4- hayattaki başlıca hedefim ile ilgili açık bir tanım yazdım. Bu hedefin elde edilmesi için yeterli öz güveni geliştirene dek denemekten vazgeçmeyeceğim.

5- Hiçbir zenginlik ya da mevkinin gerçek ve adalet üzerine inşa edilmediği taktirde dayanamayacağını biliyorum. Bu nedenler, etkilediği herkese yararı dokunmayacak olana bir işe girişmeyeceğim. Kullanmayı istediğim güçleri ve diğer insanların işbirliğini kendime çekerek başarılı olacağım. Diğerlerine hizmet etmeye olan isteğim yüzünden onları da bana yardım etmeye ikna edeceğim.

Bütün insanlığa karşı sevgi geliştirerek nefret, kıskançlık, bencillik ve alaycılık gibi duyguları ortadan kaldıracağım, çünkü diğerlerine karşı sergileyeceğim olumsuz bir tutumun bana bir başarı sağlamayacağını biliyorum. Onların bana inanmalarını sağlayacağım ve ben de onlara ve kendime inanacağım.

Bu formüle imzamı atacağım, belleğime kazıyacağım ve büyük bir inançla günde bir kez sesli olarak tekrar edeceğim; böylece yavaş yavaş düşüncelerimi ve hareketlerimi etkileyecek, kendine güvenen ve başarılı bir insan olacağım.

Bu kurallar bir çok milyonerin röportajın da söylediğine göre uyguladığı ve sonuç aldığı kurallardır. Bundan dolayı bu sözleri basit olarak algılamayın ve tekrar edin arkadaşlar her gün sesli bir şekilde kendinize çevrenize tekrar edin ve sonunda kazanan tarafta olun.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.