arkadaş çevresi önemli mi

Milyoner Olmak İçin Kesinlikle Edinilmesi Gereken Alışkanlıklar

milyoner olmak için ne yapmalıyım

Milyoner Olmak İçin Kesinlikle Edinilmesi Gereken Alışkanlıklar

Milyoner olmak, milyoner olmak herkesin derdi bu öyle değil mi. Herkes zengin olmak, herkes rahat yaşamak istiyor. Bende öyleyim tabi ki de zengin olmak ve para için daha fazla çalışmak istemiyorum. Çünkü aksi taktirde para için belli bir yaşa kadar çalışmaya devam etmek zorundayım. Ya şimdi çok çalışıp çok kazanıp ardından güzel bir hayat yaşayacağım ya da sürekli çalışıp normal bir hayat yaşayacağım.

Alışkanlıklar bu konuda çok etkilidir. Çünkü alışkanlıklar demek bir insan demektir. Alışkanlıkları bir insanı tanımlar çünkü alışkanlıkları değiştirmek çok zordur. Alışkanlıklar insanların istemsizce sürekli yaptığı işler olduğu için iyi alışkanlıklar iyi insan, kötü alışkanlar kötü insanı doğurur. İyi kötü derken yani refah seviyesinden bahsediyorum iyi hayat kötü hayat anlamında.

Her milyoner de bir zamanlar bizim gibiydi son zamanlarda sıfırdan gelen ve milyoner olan insan sayısı oldukça fazla. Biz neden onlardan olmayalım dedim ve araştırma yaptım sonucunda ise tüm milyonerlerin belirli şeyleri sürekli yaptığının farkına vardım. Yani belli bir ismi olmasa da milyoner alışkanlıkları diye bir şey vardır. Bunlar kişileri milyoner olma yolunda destekler.

Milyoner Alışkanlıkları Nelerdir ?

1- Kitap Okuyun: Kitap okumak çoğu kişinin basite indirgediği ama insanın tüm çehresini değiştiren bir olgudur. Kitap okumak kötü seviyede ki bir insanı normal insan seviyesine, normal insanı iyi bir insan, iyi bir insanı da mükemmel olmak yolunda teşvik eder. Kitap okumak zihni açar her konuda farkındalık yaratır. Kitap okumak milyonerlerin milyoner olduktan sonra bile sürekli yaptığı hiç ama hiç bırakmadığı müthiş zevkli bir olaydır.

2- Girişimci Olun: Başkasının işinde milyoner olunabilir. Yüksek yerlere gelip çok yüksek maaşlar alırsanız olabilirsiniz. Ama genel olarak milyonerler kendi işlerinin sahibi olan insanlardan olur. Bu oran %90 1 % 10 dur. Yani kendi işinizi kurup girişimci olmak milyoner olmak için atılacak adımlardan biridir. Aynı zamanda bunu bir alışkanlık haline getirirseniz hiç bir fırsatı kaçırmazsınız.

3- Spor Yapın: Spor yapmak bir insanı sadece milyoner olma yolunda değil diğer hayatımızın bütün alanlarında iyi bir seviyeye taşır. Spor yapan insanlar ve yapmayan insanlar çok rahat ayırt edilebilir. Bir kere zinde olursunuz ve vücudunuzu beğenirsiniz bu sizin özgüveninizi artırır. Milyonerlerin milyoner olurken de olduktan sonra da hiç bırakmadığı alışkanlıklardan biridir.

4- Arkadaş Çevrenizi İyi Seçin: Çevrenizdeki 5 en yakın arkadaşınızı düşünün, sürekli zaman geçirdiğiniz en çok konuştuğunuz kişileri düşünün bu insanların ortalaması sizsiniz. Evet bu çok klasiktir ama gerçekten öyle çevreniz sizi etkiler farkına varırsınız veya varmazsınız ama çevreniz sizi çok etkiler. Çevrenizin düşünce yapısı olaylara verdiği tepkiler bir süre sonra sizde de aynı olur bundan dolayı iyi bir çevre iyi bir hayat.

5- Birden Fazla Gelir Kaynağınız Olsun: Birden fazla kaynak demek bir gelire muhtaç olmamak demektir. Örneğin en yakın örnek kripto para borsalarından bahsedelim. Cebinizde size 2 ay yetecek para olsun. Aldığınız bir koin düşse de o yükselene kadar satmazsınız bundan dolayı zorunu zarardan kurtulmuş olursunuz. İkinci, üçüncü gelir kaynakları insanları milyoner yapar bunu unutmayın.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.