milyoner olma kuralları

Milyoner Olmanın Altın Kuralları Nelerdir ?


milyoner nasıl olunur

Milyoner Olmanın Altın Kuralları Nelerdir ?

Herkes zengin olmak istiyor, herkes milyoner olmak istiyor ama neden? Çünkü milyoner olunca maddi sıkıntılar ortadan kalkıyor. İstediğimiz zaman paranın alacağı her şeyi alabiliyoruz. İstediğiniz yapıyoruz sabah akşam çalışmak zorunda kalmıyoruz. Aslında herkes bu yüzden zengin olmak istiyor yoksa parayı kim ne yapsın.

Para hayatımızı güzelleştirecek bir araçtır ve bu araçtan kimde çok varsa o hayatı istediği gibi yaşıyor. Hayata bir kez geliyoruz okulumuzu bitirip 22-23 yaşından itibaren çalışmaya başlıyoruz. 65 yaşına kadar para için çalışıyoruz. Peki ya 23 yaşında milyoner olsak ve 65 yaşına kadar hem dünyayı gezip hem de eğlensek nasıl olur? Bu iki yaşam arasında ki müthiş farklar nelerdir.

Aslında para bir kişinin yaşamını belirleyen en önemli etkenlerdendir. Çünkü paran yoksa para için çalışırsın paran varsa paran sayesinde lüx yaşarsın, her yeri gezersin, hayatın boyunca çalışmak zorunda kalmazsın. İşte bu yüzden herkes zengin olmak ister. Bu yüzden milyoner olup bir kere geldiği hayatı güzel yaşamak ister herkes. O zaman bunu nasıl yapacağımız konulara gelelim. Milyoner olmak için altın kurallara geçelim ama şunu unutmayalım bunları yapan herkes milyoner olabilir ama olmaya da bilir.

1- Kendinizi Geliştirin ve Hızlı Büyüyün

Milyoner olmak için illa bir şirket açmak veya girişimci olmanıza gerek yok. Fakat bu şekilde daha kolay olursunuz. Ama bir işte çalışarak da milyoner olan çok kişi var. Bunlar nasıl oluyor derseniz kendini geliştiriyor. Her sene maaşınıza zaman yapılır ama eğer kendinizi geliştirirseniz özel şirketler de üst basamaklara çıkarsınız çıktıkta maaşınız artar. Çevreniz değişir ve yeni fırsatlar karşınıza çıkar.

Alt kademe bir işte alt kademe insanları tanırsınız. Ama mesela banka müdürü olursanız çok zengin kişiler ile tanışıp hem yüksek maaş alırsınız hem de yeni fırsatlar değerlendirip kısa sürede milyoner olabilirsiniz. Sürekli geliştirin kendinizi sürekli öğrenin ve ne yapıyorsanız yapın en zirveyi hedef koyun. Bu şekilde hangi işi yaparsanız hızlı büyürsünüz ve sonunda istediğiniz refaha kavuşursunuz.

2- Kazanç Hesapları Yapın

Kazancınızı hesaplayın giderlerinizi çıkın ve nasıl milyoner olacağınıza bakın. Örneğin senede 200.000 TL kazanarak milyoner nasıl olursunuz 5 senede ama bu 5 sene içinde masraflarınız da olacak. O zaman siz 5 senede milyonerlik istiyorsanız senelik kazancınız artırmak için neler yapacağınıza bakın.

Veya 2  senede milyoner olmak istiyorsunuz. Bunun için en az yıllık 600.000 TL kazanmanız gerekiyor. Çünkü masraflarınız da olacaktır. Buna göre hareket edin veya her sene milyon mu kazanmak istiyorsunuz aylık kazancınız 100.000 TL olmalıdır. Buna göre çalışıp gelişmelisiniz. Yani sadece milyoner olmak istemeyin bunu rakama dökün plan yapın hesap yapın süre koyun ve o sürede hedefinizi ulaşmak için çalışın.


3- Para Harcayın

Bunu çok para harcayın anlamında söylemiyorum. Ama kazancınız ile gezin eğlenin bu şekilde para ile neler yapabileceğinizi görün bu sizi daha çok motive etsin. Para kazanıp hiç harcamadan biriktirmek yerine daha çok kazanmak için harcayın ve paranın tadını çıkarın. Paranın tadına bakıp daha çok kazanmak için daha çok harcamak için çalışın. Yani çok biriktiren değil çok kazanan milyoner olur önemli olan bu ayarı tutturmaktır.


4- Vizyonlu Kişiler İle Arkadaş Olun

Şirket sahibi iseniz en iyi çalışanlar ile çalışın, ama şirkette çalışıyorsanız da en iyi arkadaş grubunu edinin. Yani çevrenizde sırandan insan olmasın çünkü sıradan insanlar için milyoner olmak çok zordur. Evet kolay değildir zaten ama sıradanlar için bu imkansız gibi bir şeydir. Çevrenizi ne durumda olursanız olun vizyonlu ve sıradan olmayan kişiler ile doldurun.


5- Sürekli Büyümek İçin Çalışın

Çalışan da olsanız iş sahibi de olsanız yaptığınız size yetmesin. Örneğin çalışan olarak düşünelim. Çok üst düzey bir müdür olmak için çok çalışıyorsunuz. Her işte siz varsınız çok emek veriyorsunuz bazen uyumuyorsunuz bile 2 senenin sonunda o koltuğu alıp senelik çok güzel bir ücrete anlaşıyorsunuz. Evet bunu kutlayın kendinizi ödüllendirin ama devam edin. Oradan daha üst yerlerde var yavaş yavaş azimle oraya da çıkabilirsiniz.

Veya iş yeri, şirket sahibi olarak düşünelim. Orta seviye bir şirketiniz var bunu yukarılara taşımak için bir çok ihaleyi alıp büyüyorsunuz. Artık en iyi şirketler arasındasınız. Ama bu sadece Türkiye'de böyle diyelim, durmayın devam edin. Dünya da en iyi şirketler arasına girmek için çalışın, çalıştırın bu şekilde sürekli büyürsünüz.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.