haber

Taurise Ödemeleri Durdurdu !! Taurise Kapandı mı ? Paranızı Nasıl Kurtarabilirsiniz ?Yaklaşık 3 ay önce açılan Taurise şirketi İngiltere menşeili bir hyip yani ponzi sistemdi. Ülkemizden bu firmaya çok yoğun bir şekilde girişler oldu. Çok hızlı ilerleyen bir ponzi sistemine dönen Taurise oldukça yüklü miktarlarda parayı kasasına koyduktan sonra ödemeleri geçtiğimiz günlerde diğer ponzi sistemlerinin klasik bahanesi olan " Saldırı Oldu " bahanesiyle durduruldu.

Bu bahaneyi daha önce Kairos, Recyclix, Get My Ads gibi pek çok firmada kullanmış ve ödemeleri durdurup milyonlarca lirayı alıp sistemi kapatmışlardı. Üstelik yüzlerce kapanan ponzi sistemden sadece bir kaçı bu saydığım ponzi şirketler. Peki asıl konumuz olan Taurise şirketine geri dönersek; Bu şirket ödemeleri yapacak mı ?

Taurise Ödemeleri Yapacak mı ?

Arkadaşlar boşuna umutlanmayın ben bu güne kadar bu gibi sorunlar yaşatıp devam eden bir yatırım firması görmedim. Bu bir oyalama taktiğidir. Eğer bu işlerde yeni iseniz ve sponsorunuz iyi değilse muhtemelen paranızı çıkaramadan şirketler sizin paranızı alır ve siz mağdur olursunuz.

Ponzi sistemlerin klasik taktiği insanlara önce bir neden göstererek ödemeleri durdurur yada kısıtlamalar yapar. Kısıtlamalardan kastım; Mesela günlük çekim varken aylık çekime dönmesi, çekim günlerinin sürelerinin uzaması, parayı çektiğiniz vakitlerin sürekli değişmesi, parayı çekerken daha önce yapmadığı saçma sapan kesintiler yapmaya başlaması yada parayı içeride katlamanız için yani sistemden kazandığınız parayı tekrar sisteme yatırmanız için sizi teşvik etmesi gibi pek çok kısıtlamalar yapar. Bu gibi kısıtlamalar yapılmışsa kesinlikle bu firmaya giriş yapmayın muhtemelen ( sistemin döngüsü yani parayı çıkarma zamanlamasına göre bu süre değişiklik gösterir) bu firma en geç 3 ay sonra kapanacaktır.

Ponzi firmalar bu gibi kısıtlamalardan sonra ödemeleri geçici bir süre durdurur, yada ödeme yaparken sorunlar çıkartır. Daha sonra ödeme günü geldiği zamanda ödeme tarihini sürekli ileri tarihe atar ve siz asla paranızı geri alamaz, beklenti içerisinde bekler durursunuz. Bu taktik sayesinde sizi yıldırmaya çalışırlar ve bunda %99 ihtimalle de başarılı olurlar. Bir süre sonra, yapacak bir şey yok para gitti diye söylenip ya kendinize yada çevrenizde size bu işi sunan insanlara söylenip durursunuz.

Bunların hepsi bu işleri bilmeden yapmanızdan dolayı kaynaklanıyor. Yada bilmeyen yada en kötüsü bilen ama sahtekar kişilerle yapmanızdan kaynaklanıyor. Zira bu gibi sistemlerden gerçekten çok yüklü miktarlar kazanma şansınız var. Kazanan insanlarda çok var. Siz sadece bilmediğinizden kaybediyorsunuz yada kazanmışsanız da büyük ihtimalle sponsorunuz sayesinde veya şansınız yaver gitmesiyle kazanmışsınızdır. Ki sponsorunuz iyi değilse şansınız bu sektörde çok düşüktür.

Anlattıklarımı kısaca toparlamak gerekirse size söyleyeceğim şey şudur arkadaşlar. Taurise şirketinden paranızı %99.99 ihtimalle alamayacaksınız. Yani Taurise ödeme yapmayacak arkadaşlar boşuna beklemeyin. Hee şöyle bir durumda olabilir. Şimdi size küçük ödemeler yaparlar sizde firmaya güvenip yeni insanları tekrar bu işe sokmaya çalışırsınız ve daha büyük bir vurgunla 3-5 gün sonra da kapatabilirler. O yüzden sakın bu saatten sonra ödeme alsanız dahi bu firmaya yatırım yapmayın ve yatırımcı da çekmeyin. 

Taurise şirketi kapandı ve siz kazancınızı alamayacaksınız. Kendinizi buna göre ayarlayın bir beklenti içerisine girmeyin. 

Ponzi Firmalardan Nasıl Para Kazanılır ?

Arkadaşlar ponzi sistemlerden para kazanmak aslında çok basit. Oyunu kuralına göre oynamalısınız. Bu işlerde insanların yaptığı en büyük hata firmaları görüp 2 ay 3 ay belki 5-6 ay bekleyip, güya araştırıp iyice tatmin olduktan sonra, sistem popülerleştikçe giriyor. İnsan beyni sürü psikolojisi ile hareket etmeyi sever. Dolayısıyla sizde sistem iyice ilerledikten sonra giriyorsunuz onlarca insan girmiş kazanıyor bende girip kazanayım umuduyla. Fakat bu en büyük yanlıştır. 

Ponzi sistemlerde mümkün olan en kısa süre içerisinde girmeniz gerekiyor. Özellikle sistem ve yönetim sağlamsa ki bu işlerde tecrübeli olan insanlar genelde sağlam sistemleri gözüne kestirebilir, bu gibi sağlam sistemleri bulup ilk zamanlarda girmeniz gerekiyor. Sakın beklemeyin. Bu işlerin en büyük kumarı zamandır. Ben ponzi sistemlerde ilk yıllarımda 1 saat yüzünden 12000 TL para çekemediğimi hatırlarım. Benden 1 saat önce para çeken arkadaşım ödeme alırken ben 1 gün sonra çekerim dedim ve arkadaşım ödemesini aldıktan 1 saat sonra sistem ödemeyi geçici bir süre durdurduğunu açıkladı. Daha sonra sistem kapandı.

Bu sektörde insanlar kaybede kaybede kazanmayı öğreniyor. Kaybetmeden kazanmayı öğrenmek zordur. Sizlere 5 yıllık tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim. Bu işte iyi kazanmak istiyorsanız sağlam sponsorlarla çalışın ve sakın böyle bir sisteme girecekseniz sürekli ertelemeyin. Hepinize bol kazançlar dilerim. Sizleri Youtube kanalımıza da bekleriz: 

İnternetten para kazanmak Yazar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.