2018 youtube para kazanma

YOUTUBERLAR NE KADAR PARA KAZANIYOR ? 2018 EN GÜNCEL HESAPLAMA

YOUTUBERLAR NE KADAR KAZANIYOR ?İnternetten para kazanmanın pek çok yolu var. Bunlardan en önemlisi kuşkusuz youtube. Bende internetten para kazanma deneyimime başlarken youtube'da bundan 4 yıl önce açtığım bir kanalda güzel bir çalışma ile güzel kazançlar elde etmiştim. Bununla da kalmayıp kendimi internetten para kazanma yöntemlerine adadım ve 5 yıldan bu yana tek işim olan bu tür işler hakkında bilgiler edindim. Sürekli kendimi geliştirmek için çabaladım ve şuan hala tek işim internetten para kazanmak.

Dolayısıyla sizlere youtuberlar ne kadar kazanıyor ? Sorusunun cevabını kafadan atarak, sağdan soldan araştırma yaparak değil, detaylı analizler yaparak sunuyorum. Size youtuberların kazandığı paraların yüzde yüz doğrudur diye bir ideada bulunmuyorum. Fakat doğruya en yakın sonuçlar olacağını düşünmekteyim.

Youtube günümüzde fazlasıyla popüler bir mecra oldu. Her geçen gün youtube'a olan ilgi artıyor. Dolayısıyla youtube dan para kazanmak da bir yandan kolaylaşırken bir yandan da zorlaşıyor. Her dönem youtuberların temel isyanı büyüyemiyoruz olmuştur. Fakat emin olun devamlı bir şekilde kaliteli içerikler sunarsanız çok kısa sürede büyürsünüz. 

Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor Hesaplama :


İçeriğimize geçmeden önce size youtube para kazanma sisteminden bahsedelim. Öncelikle belirttiğim rakamlar kesinlikle değişiklik gösterebilir. Zira youtubeda para kazanma algoritmasında değişiklikler mevcut. Örneğin " sarı para " ibaresi alan videodan para kazanamıyorsunuz yada reklamlar çok az çıktığı için ortalama olarak net ne kadar kazandırdığı hakkında bir fikre sahip olamıyorsunuz. Yada hiç beklemediğiniz bir videoya hiç beklemediğiniz bir şekilde telif yiyebiliyor ve para kazanmaya videonuz kapanabiliyor. 

Bütün bunların yanında videonuzun izlenme süresi de çok önemli bir etken. Örneğin bir videonuzun süresi 10 dk diyelim. Bu 10 dakikalık videonuz 8 dakika izlenmişse farklı bir kazanç elde ederken, yine aynı videonuz 5 dk. lık ortalama görüntülenmeye sahip olursa daha düşük bir kazanç elde ediyorsunuz. 

Videonun içeriği de oldukça önemli. Örneğin siz bir oyun kanalı yada bir eğlence kanalı iseniz 1000 görüntülenmeye çok düşük kazançlar elde edersiniz. Fakat Kanalınız eğitim kanalıysa yada farklı bir alt katagoriye sahip bir kanal türüne sahipseniz, videolarınızdan muhtemelen daha yüksek kazançlar elde edersiniz. Tabi bunların yanı sıra birde dışarıdan sponsor gelirleri var ki bunları bu içeriğimiz de hesaba katmayacağız.

Son olarak şunu da belirteyim arkadaşlar. Bu kazançlara birde ekstra vergiler ve partner şirketlerinin alacakları da giriyor. Bazı youtuberlar tek başına ilerliyor olsa da çoğu youtuber partnerlik şirketine bağlı ve bu gibi durumlarda kazancın belli bir kısmı düşülüyor. Örneğin bazı menejerlik şirketleri kazancın %10'unu alırken, bazı menejerlik şirketleri %25 ine kadar alabiliyorlar. Yani sizlere belirttiğim kazançlar youtubedan kazanılan net paradır. Fakat kanalların vergiler ve partnerler gibi bireysel harcamaları hesaba katılmamıştır.

Geçelim şimdi Youtuberlar Ne Kadar Para Kazanıoyor ? Sorusunun cevabına:

( Sarı para ve para kazanmaya kapalı videoları hesaba katmadan, yalnızca izlenme sayısı hesaba katılarak hesaplanmıştır. )

1- " Genç Hane " Ne Kadar Kazanıyor ?


Genç hane kanalı aylık ortalama kazancı değişiklik gösteriyor. Bunun sebebi bazı aylar fazla video atması, bazı aylar ise çok az video atmasıdır. Ganç hane kanalı bu ay 3.8 milyon izlenme almış. Genç hane kanalı bir eğlence kanalı olduğu için Genç Hane kanalının bu aylık kazancı ortalama 2.500 TL - 5000 TL arasıdır.

2- " Lord Of Murat " Ne Kadar Kazanıyor ?


Lord Of Murat kanalıda son dönemde izlenmeleri düşüşte. Bunun sebebini yaz ayında olmamıza bağlıyorum. Ayrıca uzun bir süredir video atmaması da kanalın izlenme sayısının düşmesine yol açmış. Lord Of Murat Kanalı Bu ay 4 milyon izlenme almış.

Lord Of Murat kanalının bu aylık kazancı ortalama 2.500 TL - 5000 TL arasıdır.

3- " Furkan Yaman " Ne Kadar Kazanıyor ?


Furkan Yaman kanalıda 1 aydır video atmıyor fakat diğer kanalların aksine Furkan Yaman hala daha izlenmeye devam ediyor. Bu aylık izlenme sayısı 19 milyonu aşan Furkan Yaman kanalının bu aylık kazancı ortalama 9.500 TL - 25.000 TL arasıdır.

4- " Yoksa Duymadın mı " Ne Kadar Kazanıyor ?


Yoksa Duymadın mı ? Kanalı bu ay yükselme gösteren kanallardan birisi. Bu ay 12 milyon izlenme alan Yoksa Duymadın mı ? kanalının bu aylık kazancı ortalama 5500 TL - 15000 TL arasıdır.

5- " Burak Güngör " Ne Kadar Kazanıyor ?


Burak Güngör kendisini severek takip ettiğim youtuberlardan birisidir. Geçtiğimiz günlerde 1 milyon aboneye ulaşan Burak Güngör bu ay 7 milyon izlenme aldı. Video izlenme süresinin yüksek olduğunu düşündüğüm Burak Güngör kanalının bu aylık kazancı ortalama 4.000 TL - 8.000 TL arasıdır.

6- " Ruhi Çenet " Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ?


Ruhi Çenet kendisini en çok taktir ettiğim ve severek takip ettiğim youtuberlardan birisidir. Hatta benim ilk youtube kanalımı açmamda bana vizyon olan kişidir. Kendisi Türkiye'nin en eski youtuberlarından olan Ruhi Çenet geçtiğimiz aylarda udemy üzerinden youtuberlık eğitimi satmaya başladı. Bu işe başlamak isteyenlere tavsiyemdir o eğitimi almanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Ruhi Çenet kanalı zaten kazancını bizlere göstermişti. Fakat biz yinede inceledik ve bu ay Ruhi Çenet kanalının büyük bir çıkış yaparak 19 milyondan fazla izlendiğini gördük. Ruhi çenet kanalının bu aylık kazancı ortalama 12.500 TL - 30.000 TL arasıdır.

7- "Reynmen" Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ?


Reynmen Kanalı eğlence kanalları arasında ülkemizde zirvelerden birisidir. Yapılmamış videoları yapmaya çabalaması ve özgün kişiliğiyle oldukça sevilen bir sosyal medya fenomeni olan Reynmen kanalı bu ay 15 milyon izlenme almış. Reynmen kanalının bu aylık kazancı ortalama 10.000 TL - 30.000 TL arasıdır.

8- " Alper Rende " Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ?


Alper Rende Media Craft ekibinden ayrı olarak kısa süre önce kendisine bireysel bir youtube kanalı açtı. Çok kısa süre içerisinde 750 bin abone sayısını aşan Alper Rende bu ay 8.5 milyon izlenme almış. Alper Rende kanalının bu aylık kazancı ortalama 6.000 TL - 12.500 TL arasıdır.

9- " Bro Oyuncu " Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ?


Bro Oyuncu kanalı özellikle minecraft videoları çeken bir kanaldır. Bro oyuncu bu ay 22.5 milyon izlenme almış ve Bro oyuncu kanalının bu aylık kazancı ortalama 8.000 TL - 25.000 TL arasıdır.

10- " Danla Biliç " Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ?


Danla Biliç ülkemizde makyaj kanallarına bir çağ atlattı diyebiliriz. Youtube kanalı açtıktan bu yana neredeyse attığı her videosunu milyonlar izledi. Danla biliç kanalı bu ay 9 milyon izlenme almış. Danla Biliç kanalının bu aylık kazancı ortalama 8.000 TL - 25.000 TL arasıdır.

11- " Şeyda Erdoğan " Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ?


Şeyda Erdoğan kanalı bu ay 5.8 milyon izlenme almış. Şeyda Erdoğan kanalının bu aylık kazancı ortalama 2.500 TL - 12.000 TL arasıdır.

12- " Duygu Köseoğlu " Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ?


Duygu Köseoğlu kanalı bu ay 17.8 milyon izlenme aldı. Duygu Köseoğlu kanalının bu aylık kazancı ortalama 10.000 TL - 25.000 TL arasıdır.

13- " Deli Mi Ne ? " Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ?


Deli Mi Ne ? Kanalı son zamanlarda oldukça hızlı bir şekilde büyümeye başladı. Bunun sebebinin hiç kuşkusuz Deli Mi Ne ? youtube kanalının bu yazı boş geçirmeyerek oldukça özverili bir şekilde çalışmasından kaynaklanıyor. Deli Mi Ne ? kanalının bu aylık kazancı ortalama 15.000 TL - 35.000 TL arasıdır.

14- " Berkcan Güven " Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ?


Berkcan Güven kanalı takipçileri bilir nadir video atar. Attığı videolar genelde hep beğenilse de az video atması Berkcan Güvenin izlenme sayısında düşüşe yol açıyor. Her ne kadar izlenmeleri düşüşte olsa da, Berkcan Güven bu ay 8.4 milyon izlenme almış. Berkcan Güven kanalının bu aylık kazancı ortalama 3.000 TL - 7500 TL arasıdır.

15- " Ümidi " Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ?


Ümidi kanalı son zamanlarda izlenmelerinde büyük artışlar göze çarpıyor. Ümidi kanalı bu ay 27.1 milyon izlenme almış ve Ümidi kanalının bu aylık kazancı ortalama 10.00 TL - 35.000 TL arasıdır.

16- " Uras Benlioğlu " Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ?


Uras Benlioğlu kanalı bu ay 17 milyon izlenme almış. Uras Benlioğlu kanalının bu aylık kazancı ortalama 11.000 TL - 30.000 TL arasıdır.

17- " Sese Gel " Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ?


Sese Gel kanalı bu ay 35 milyon izlenme aldı. Sese Gel kanalının bu aylık kazancı ortalama 25.000 TL - 40.000 TL arasıdır.

18- " Han Kanal " Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ?


Han Kanal bu ay 30 milyon izlenme aldı. Han kanal kanalının bu aylık kazancı ortalama 12.000 TL - 38.000 TL arasıdır.

19- " Bunlar Kaçmaz " Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ?


Bunlar Kaçmaz kanalı bu ay 26 milyon izlenme almış. Bunlar Kaçmaz kanalının bu aylık kazancı ortalama 8.500 TL - 25.000 TL arasıdır.

20- " Herşey Dahil " Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ?


Herşey Dahil kanalı bu ay 58 milyon izlenme aldı. Herşey Dahil kanalının bu aylık kazancı ortalama 20.000 TL - 70.000 TL arasıdır.

21- " Orkun Işıtmak " Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ?


Orkun Işıtmak ülkemizde eğlence kanalları arasında en üst düzey kanallardan birisidir. En eski Türk youtuberlardan olan Orkun Işıtmak kanalı bu ay 60 milyon izlenme aldı.  Orkun Işıtmak kanalının bu aylık kazancı ortalama 45.000 TL - 120.000 TL arasıdır.

22- " Facia Üçlü " Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ?


Facia Üçlü kanalı bu ay 36 milyon izlenme aldı. Facia Üçlü kanalının bu aylık kazancı ortalama 18.000 TL - 45.000 TL arasıdır.

23- " Kafalar " Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ? 


Kafalar kanalı bu ay 52 milyon izleme aldı. Kafalar kanalının bu aylık kazancı ortalama 45.000 TL - 120.000 TL arasıdır.

24- " Oyuncak Oynuyorum " Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ?


Oyuncakoynuyorum kanalı bu ay 180 milyon görüntülenme aldı. Oyuncakoynuyorum kanalının bu aylık kazancı ortalama 75.00 TL - 230.000 TL arasıdır.

25- " Oyuncak Avı " Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ?


Oyuncak Avı kanalınında bu ayki görüntülenme sayısı 180 milyondur. Oyuncak Avı kanalının bu aylık kazancı ortalama 75.000 TL - 230.000 TL arasıdır.

26- " Enes Batur " Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ?


Enes Batur kanalı Türkiye'nin en fazla abone sayısına sahip bireysel youtube kanalıdır. Toplam 8 milyon aboneyi aşkın takipçisi bulunan Enes Batur bu ay 171 milyon görüntülenme aldı. Enes Batur kanalının bu aylık kazancı ortalama 110.000 TL - 240.000 TL arasıdır. ( Bu kazancın vergileri ve ek giderleri düşürülmemiştir. )

27- " Prenses Elif " Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ?


Prenses Elif kanalı bu ay 177 milyon görüntülenme aldı. Prenses Elif kanalının bu aylık kazancı ortalama 75.000 TL - 200.000 TL arasıdır.

28- " Salih Reyis'in Dünyası " Kanalı Ne Kadar Kazanıyor ?


Salih Reyisin dünyası 2 ay önce 1a yda toplam 430 milyon görüntülenme almış olsada bu ay düşüş yaşayarak 191 milyon görüntülenme aldı. Salih Reyis'in Dünyası kanalının bu aylık kazancı ortalama 100.000 TL - 245.000 TL arasıdır.


Yazımızı bitirirken sizlere son olarak şunları da söyleyelim arkadaşlar. Bazı insanlar youtuberlara kazandığı paralar için hak etmediklerini iddaa ediyor. Bu yaklaşım tamamen yanlıştır. Youtuberlar vergisini ödüyor ve emekleriyle kazanıyorlar. Kimseden çalıp çırpmadan sadece emek verip video çekiyorlar. Bu işleri kolay olarak gören herkes önce bu işi yapmaya çalışsın daha sonra bu insanlara laf atmaya yeltensin. Sonuna kadar youtuberlar kazandıkları parayı hak etmişlerdir. Kıskançlık yapanlara söylüyorum; Kıskançlık yapmayı bırakın ve elinize kameranızı alıp video çekmeye başlayın. Eğer sizde bu kişiler kadar yetenekliyseniz sizlerde bu kazançları elde edebilirsiniz. Madem kendi işleriniz çok ağır, gelin youtuber olun becerebiliyorsanız. 

Hee beceremiyorsanız da bok atmaya gerek yok. Parasitesi ekibi olarak biz gerçekçi yazılar yazma taraftarıyız ve bu yazımızda bilgilerimize dayanarak youtubedan ne kadar para kazanıldığı hakkında düşüncelerimizi yazdık. Bu rakamların net bir doğruluğu yoktur sadece izlenme sayılarına göre ve kanal türüne göre tahmini rakamlardır.

İnternetten para kazanmak Yazar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.