düşünerek zengin olmak

Zengin İnsanlar Nasıl Düşünürler | Normal İnsan İle Düşünce Farkları Nelerdir ?

zenginlerin düşünce yapıları nasıldır

Zengin İnsanlar Nasıl Düşünürler

Zenginlik bir çok kişinin hayalini süsleyen fakirlik ise bir çok kişinin korkularını uyandıran bir olgudur. Zenginlik ve fakirlik neye göre oluşur. Zenginler zengin olurken fakirler neden hep fakir kalır ya da fakirlerin arasından zenginler çıkarken diğerleri neden hayatı boyunca fakir kalır. Bunlara genel olarak değinelim. Zenginler nasıl düşünür, zenginlerin düşünce tarzının zengin olmalarında ki önemi nedir? zengin olamayanlar nasıl düşünür.

Bu konu dünyamız üzerinde bir çok kez araştırılmıştır. Bazı insanlar sürekli zenginler ile röportaj yaparak ortak özelliklerini bulmaya çalışmıştır. Çünkü zengin insanlar genel olarak seminer verir, hikayelerini anlatır. Deneyimlerini paylaşır. Bizlere nasıl bir yol izlediğini bu yoldaki hatalarını veya doğru yaptığı şeyleri anlatır. Bu şekilde nasıl zengin olunacağı konusunda fikre sahip olmamızı sağlarlar. Zenginlerin ortak düşüncelerine geçelim.

1- Hayatları Boyunca Sevdikleri İşi Yapmak İsterler

Günümüzde bir çok insan yüksek maaşlı işlerde çalışır fakat zenginler ise sevdikleri işlerde çalışır. Bu konuda söylenmiş çok fazla söz vardır. Sevdiğiniz işi yaparak o alanda iyi olursanız zaten zenginlikte beraberinde gelecektir. Bu yüzden yüksek maaş yerine sevdiğiniz işlere öncelik verin derler.

Zengin olma yolunda ise bazen bazı işlerde mecburen çalışabilirsiniz. Bir çok zengin hikayelerinde '' evet bazen sevmediğimiz işi yaptık ama en iyisini yaptık çünkü sevdiğimiz işe geçebilmek için o işi çok iyi yapmak ve kısa sürede bitirmek zorundaydık'' der. Yani sevdikleri işi yapabilmek için kısa sürede iyi bir çalışma ile bazı işlere göğüs germek gerektiğinden bahsederler. Daha sonra sevdiğiniz işi yaparsanız zaten o alanda en iyilerden olacağınız için kazancınız yüksek olacaktır.

2- Parayı Özgürlük Aracı Olarak Görürler

Türk filmlerinde zenginler kötü, fakirler iyi gösterilir bunu bilirsiniz. Bu filmi yapan kişiler ise zenginlerdir? Peki sizce zenginler neden kendilerini kötü gösterip fakirliği iyi olarak gösterir bunu bir düşünmek lazım.

Zengin bir çok kişi hayatını özgür yaşayabilmek için çok para kazanmıştır. Çünkü bir yerde çok iyi bir müdürde olsan belli saatlerde çalışmak zorundasın ama zengin olup şirketin sahibi olursan istediğin zaman çalışabilirsin. Fakat buradaki fark bunu avantaja çevirmektir. Yani istediğim zaman çalışırım deyip hiç çalışmayanlar zaten zengin olamazlar.

3- Paranın Kolay Kazanıldığını Düşünürler

Zengin bir çok kişiye göre para kazanmak çok kolaydır. Fakir bir çok kişiye göre ise yüksek paralar kazanmak çok zordur. Öncelikle bu algıyı yıkarlar. Yani bir şeyin ne kadar kolay olduğunu bilirsek onu bilinç altımızda o kadar kolay yaparız fakat ne kadar zor dersek o kadar zor yaparız.

Burada ki fark para kazanmak çok kolay değildir ama imkansızda değildir. Zenginler genel olarak kolay bulduğu için sıfırdan gelen zenginler bile paranın kolay kazanıldığını düşünmese zengin olamazlardı. Evet kimse para dağıtmıyor çok kolay değil ama çok zor da değil.

Unutmayın dünya nüfusunun çoğunun zengin olamamasının nedeni zengin olmanın çok zor olduğunu düşünmelerinden gelir. Yani bir çok kişi zengin olmayı imkansız olarak gördüğü için hiç denemiyor bile. Bazıları deniyor ve çevresi bunun zor olacağına ikna edip onu vazgeçiyor. Dünyanın %2 lik bir kesimi ise sonuna kadar çabalayıp istediği feraha kavuşuyor.

4- Başarı Tek Başına Olmaz

Genel olarak başarılı şirketler bir ekip olarak kurulmuştur. Facebook, apple vb bir çok örnek verilebilir. Yemek sepeti de bunlara dahil. Daha bilmediğimiz bir çok işi de sayabiliriz. Önemli olan takım çalışmasıdır. Zenginler bunu bildikleri için takım çalışmasına önem verirler.

Genele büyük bilişim firmaları her ekibin başına bir kişiyi koyup onlara büyük paralar öder. Tek nedeni ise ekip çalışmasını devam ettirsin oradaki düzeni sağlasın diye. Aslında ekiptekiler daha çok çalışır ama en çok parayı o kişi alır. Nedeni ise ekip olarak çalışan her şirket her birim çok daha başarılı olmuştur. Bundan dolayı iyi ekipler iyi şirketleri ortaya çıkarır.

5- Zengin Olmak Tamamen Düşünce Tarzına Bağlıdır

Zengin olmanın bir çok seferde çok başarılı öğrencilerden olmadığını görürüz. Yani her okulu tam not ile bitirip çok zengin olamayan milyonlarca insan vardır. Peki o başarılı kişi zengin olamıyor ama ondan daha az başarılı olanlar nasıl zengin olabiliyor. Buradaki temel fark ise düşünce yapısıdır.

Microsoftun kurucusu Bill Gates '' arkadaşlarımın hepsi çok iyi bir öğrenciydi, hepsi yüksek notlar alırdı onlar şimdi microsoftta başarılı bir mühendis ben ise microsoftun sahibiyim'' sözü ile aslında bu olayı açıklar nitelikte bir söz söylemiştir. Zengin olmak ile okul notlarının arasında alaka yoktur. Özellikle ülkemizde hayata dair tek bir bilgi bile verilmiyor olması ülkemizde ki okul birincilerinin hep ilk okul mezunlarının şirketlerinde çalıştıklarını açıklar niteliktedir.

Önemli olan bir okulu, bir sınavı veya herhangi bir sistem saçmalığını yüksek not veya başarı ile bitirmek değildir. Önemli olan hayatı sezmek, insanları anlamak gelecekte neler olacağına dair fikre sahip olmaktır. Önemli olan sorun çözmektir, havuz problemi çözmek değildir. Havuza suyu açık bırakalım başında bekleyeli o havuz dolar. Önemli olan o havuzlu evde ferah içinde oturacak bilgiye sahip olmaktır.

Bir çok öğrenci maalesef saçma sapan eğitim sisteminden geçiyor. Dünyada bir çok ülke eğitimde bu kadar ileriye gitmişken ülkemizde her sene sistem değişiyor. Ama sonuç yine hüsran. Ülkemizin en iyi üniversiteleri dünya sıralamasında çok kötüler, bir proje çıkmıyor. Çıkan ve çıkmak isteyenler boş ver diye engelleniyor. Önemli olan üniversiteler değildir hayattır. Hayata bakın ve başarılı olun bırakın üniversiteler de havuz problemini profesörler çözsün onlar o havuzu zaten bu gidişle dolduramazlar.

İnternetten para kazanmak Hayati Videolar

0 yorum :

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.